Najdłuższa kanapka w Królestwie

Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Najdłuższa kanapka w Królestwie

Post autor: crises »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Czasem, żeby coś zbudować nie potrzeba dużo planowania. Chłopaki budują na konkurs to i mnie natchnęło na klimaty zamkowe. Kompletnie od tak zwanej czapy, bez zastanawiania się nad poprawnością architektoniczną powstał mi oto taki kanciasty budynek. Najpierw zrobiłem same mury w kształcie podkowy. Całość przykryłem wielgachnym, udziwnionym dachem. Potem zacząłem się zastanawiać co by to też mogło być. Najpierw zaświtała mi w głowie kuźnia, ale potem przemianowałem budynek na piekarnię. Żeby dodać trochę akcji powstała wielgachna kanapka. Na koniec różne detale: mini ogródek, pranie, wychodek i kompostownik na tyłach. I ta dam. Dla przyjemności też jeszcze da się budować :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej zdjęć jest w albumie. Zapraszam: https://flic.kr/s/aHskBBqRCJ
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Najdłuższa kanapka w Królestwie

Post autor: Stelario »

Pierwsze wrażenie po tym jak to zobaczyłem to banan na ustach. Do tej pory nie chce przejść. Kanapka jest genialna :)
Drzewko fajniutkie. Przó domku też jakis taki dziwnie przyjemny.

Tylko da tylna ściana tak jakoś mało pasuje do podkowy. :P
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2549
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Najdłuższa kanapka w Królestwie

Post autor: Toltomeja »

Ale odjechany pomysł! Czyżby długa kanapka była skutkiem zastosowania bagietek - a może odwrotnie?
Wychodek nie zawiódł, od razu widać, że to nie skrytka na narzędzia. Bardzo ciekawie wyglądają kamienne ściany w tej samej płaszczyźnie, co dach. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem.

Widać, ze budowane dla przyjemności. Takie prace są najlepsze - bez ciśnienia, żeby zapełnić ileś płyt bazowych albo wyrobić się w terminie. No i jeszcze mile spędzony wieczór/noc.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Najdłuższa kanapka w Królestwie

Post autor: Sirius »

Super ta najdłuższa kanapka. Skąd Ty bierzesz takie pomysły?
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Najdłuższa kanapka w Królestwie

Post autor: dzidek1983 »

Ja bym to na twoim miejscu wystawił w tym konkursie tylko bym ludziki zmienił na jakąś spójną grupę, np. na forestmenów i wystawił w faction action category... to jest tak genialne że może się obronić samym pomysłem.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Najdłuższa kanapka w Królestwie

Post autor: crises »

Kanapka spełniła swoje zadanie, cieszę się :-) Dawno temu na początku budowania pamiętam jak Hippo pisał, żeby scenki miały jakąś swoja akcję, punkt zaczepienia. Że sama budowla nie wystarczy. No i tak staram się to wdrażać w życie.
Stelario pisze:Przó domku też jakis taki dziwnie przyjemny.
Starałem się tak robić zdjęcia, żeby ładnie wyglądał. Z niektórych kątów dość dziwacznie wygląda.
Stelario pisze:Tylko da tylna ściana tak jakoś mało pasuje do podkowy. :P
A no taka zwyczajniejsza. Postanowiłem już nie udziwniać na tyłach.
Toltomeja pisze:Czyżby długa kanapka była skutkiem zastosowania bagietek - a może odwrotnie?
Najpierw była kanapka, a potem doszły bagietki.
Toltomeja pisze:Wychodek nie zawiódł, od razu widać, że to nie skrytka na narzędzia.
Uff. Czas budowy 0:30 AM = 1:50 AM. Prawdopodobnie ze względu na późną porę, upał i nadchodzące przeziębienie nie szło mi to tak lekko jakbym chciał.
Toltomeja pisze:Bardzo ciekawie wyglądają kamienne ściany w tej samej płaszczyźnie, co dach. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem.
i to jest przewaga LEGO nad prawdziwą architekturą. Można szaleć.
Sirius pisze:Super ta najdłuższa kanapka. Skąd Ty bierzesz takie pomysły?
Z życia. Samo tak jakoś do głowy wskakuje. Często to tez wynika z klocków, które mam. Po raz kolejny sprawdza się reguła, że ograniczenia stymulują kreatywność.
dzidek1983 pisze:Ja bym to na twoim miejscu wystawił w tym konkursie tylko bym ludziki zmienił na jakąś spójną grupę
Tak myślałem o konkursie, ale koniec końców sobie odpuściłem. A ludziki stanowią spójną grupę - wszyscy są rudzi :-)
ODPOWIEDZ