Szał zakupów - moduł makiety edukacyjnej

Ciehoo
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2208
Rejestracja: 12 sie 2013 18:56
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Szał zakupów - moduł makiety edukacyjnej

Post autor: Ciehoo »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Najwyższy czas zaprezentować postępy w tworzeniu makiety edukacyjnej na wystawę chorzowską. Pierwszym ukończonym elementem (modułem) jest sklepik, w którym trwa właśnie niezwykle atrakcyjna promocja. Potencjalni klienci nie bacząc na porządek i bezpieczeństwo swoje oraz innych podążają w kierunku placówki. Policjant może tylko załamać ręce...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W scence zostały przedstawione 4 sytuacje, które nie powinny mieć miejsca i wpływają negatywnie na bezpieczeństwo. Na makiecie ten moduł będzie oznaczony smutną buźką oznaczającą dezaprobatę zachowania. W opisie makiety z boku znajdzie się wyjaśnienie o co chodzi.
---------------------
Mój BRICKSHELF
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3120
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: Szał zakupów - moduł makiety edukacyjnej

Post autor: rASch »

W sklepie pusto :P to widać nawet przez tak wąskie okienka.
Dobrze by było jak byś coś tam do środka wstawił na tą promocję jakieś regały , kasę , cokolwiek.
Zapowiada się całkiem całkiem ta makieta.
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Szał zakupów - moduł makiety edukacyjnej

Post autor: goldsun »

Mnie się nie podoba NIEWYKORZYSTANIE takiej ładnej piły łańcuchowej - why Leo why ? :-) a tak ładnie mogło być, trochę uciętych rączek, nóżek ...
I ktoś mógłby wynosić z tyłu jakieś pudło, a jakieś 2 osoby mogłyby sobie z rąk inne pudło wyrywać :-)
Banan jest IMHO ciut za daleko od tego Pana - nie widać od razu, ze on się na nim pośliznął. Może go przekręć w drugą stronę ?
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Ciehoo
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2208
Rejestracja: 12 sie 2013 18:56
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Szał zakupów - moduł makiety edukacyjnej

Post autor: Ciehoo »

Poprawiłem tego banana:) Ale ta piła zostanie. To będą dzieci oglądać;) Jeszcze uciekną z krzykiem:(

BTW pracuję teraz nad dwoma kolejnymi modułami. W sumie będzie 5 moich, ale czekam na Bennego jak zrobi swój kawałek bo musi to pasować do siebie.
---------------------
Mój BRICKSHELF
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Szał zakupów - moduł makiety edukacyjnej

Post autor: SERVATOR »

Jak scenka ma mieć dramatyczny przekaz to przed marketem jest stanowczo za mały tłok.
Tam powinny być miażdżone przez napierających staruszki i małe dzieci.
Poza tym w sklepie jest promocja na piły łańcuchowe? Ten sklep wygląda raczej na sklep typu Lidl/Biedronka (duże szyby) niż mediowy czy budowlany.
Wystarczyłby napis TOTALNA WYPRZEDAŻ.
Bananowca czy przeskakującego przez płot można wstawić gdziekolwiek indziej.

Swoją drogą ta dziewczynka o szarej twarzy jest idealna jako mdlejąca od ścisku panującego w tłumie.
Ciehoo
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2208
Rejestracja: 12 sie 2013 18:56
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Szał zakupów - moduł makiety edukacyjnej

Post autor: Ciehoo »

jakby tłok był większy to nie dałoby się tam nic zaobserwować. Pamiętajmy, że to będą oglądać dzieci zza szyby i nie będą w stanie obejrzeć sobie tego tak dokładnie jak widać na zbliżeniach.

Piła jest, bo jest czytelna (duża). Nas inny napis nie wystarczyłoby mi literek:(

Ludziki tak lecą do sklepu, że właśnie na nic nie zważają (banan i barierka) i to jest przesłanie tej sceny... "Szara twarz" ma jeszcze białą laskę, a to też coś oznacza...
---------------------
Mój BRICKSHELF
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Szał zakupów - moduł makiety edukacyjnej

Post autor: SERVATOR »

Myślę, że jakbyś zrobił z plejtów większy biały napis SALE na czerwonym tle to każdy by wiedział o co chodzi.
A co do patrzenia przez szybę i kojarzenia o czym mówi scenka, to jakbyś nie napisał dokładnie o co chodzi to bym do końca nie wiedział. Dwóch gości biegnie, jeden chyba już wychodzi ze sklepu, dwóch skacze przez płotek, kilku przechodniów (w tym niewidoma) stoi i patrzy w sumie nie wiadomo na co (na muzykanta?). A policjant to już wcale nie wiem po co tam jest. Co innego jakby był ich tam kordon przez który próbuje przedostać się rozwścieczony tłum ;)
Nie tak dawno pokazałeś świetną pracę z promocją na karpia - tam czuć było ten tłok i walkę. Tu tego klimatu nie widzę.

Może to wszystko trochę przez to, że na pracy bardziej wyeksponowany jest sam sklep niż właściwa scenka. Na placu przed wejściem jest po prostu za mało miejsca.
Budynek mógłby być węższy i przez całą długość płyty (na planie prostokąta). Teraz kształtem bardziej przypomina mi świątynię(?) niż sklep.
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: Szał zakupów - moduł makiety edukacyjnej

Post autor: Allemov »

SERVATOR pisze:przypomina świątynię(?)
konsumpcjonizmu?
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: Szał zakupów - moduł makiety edukacyjnej

Post autor: Lordofdragonss »

Brakuje tylko złodzieja kradnącego barierkę, hahaha!
ODPOWIEDZ