GAZ-67

Awatar użytkownika
Maks
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 121
Rejestracja: 24 lip 2013 15:04
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

GAZ-67

Post autor: Maks »

Cześć, to znowu ja.
Obrazek
ГАЗ-67(GAZ-67) by [Maks], on Flickr
Kontynuuję budowę radzieckiego sprzętu z drugiej wojny światowej. Tym razem pora na coś lżejszego, czyli radzieckiego jeepa- GAZa 67. Często mówi się, że to skopiowany Bantam BRC(protoplasta Jeepa), który wyglądał tak:
Obrazek
Oryginał wygląda natomiast tak:
Obrazek
Podobieństwa nie da się nie zauważyć, jednak to nie prawda, gdyż GAZ-67 został opracowany jeszcze w 41 roku, a więc przed otrzymaniem Bantamów przez sowietów w ramach ustawy Lend-Lease. Na pewno jednak radzieccy inżynierowie mocno się na Bantamie wzorowali. Stosunkowo mało egzemplarzy wyprodukowano w czasie wojny- niecałe 5 tysięcy, wobec łącznej produkcji ponad 90tys. Wynika to z faktu, że wówczas wszystkie moce produkcyjne ZSRR były przestawione na produkcję sprzętu pancernego. Ciężarówki i samochody były zepchnięte na dalszy plan. Zresztą, tysiące zachodnich pojazdów Rosjanie otrzymali w ramach wspomnianej ustawy Lend-Lease.
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Modelik mimo małych rozmiarów był dla mnie sporym wyzwaniem. Najciężej było uzyskać dobrze wyglądające przednie błotniki, przy okazji znajdując miejsce na mocowanie świateł. Nie mogłem się też zdecydować na kolor dachu. Marzył mi się dark green, jednak nie miałem w tym kolorze żadnych plate'ów. Przez chwilę miałem Dktan, jednak moim zdaniem brązowy wygląda najlepiej. Dziękuję za uwagę, zapraszam do oglądania zdjęć.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: GAZ-67

Post autor: jetboy »

Prawie jak Karwik. Świetne!
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
McJakub
Posty: 98
Rejestracja: 29 lip 2013 16:15
Rok urodzenia: 1999
Lokalizacja: Poznań

Re: GAZ-67

Post autor: McJakub »

Czas na odkurzenie starych śmieci ;P.

Modelik ładny, a nawet opwiedziałbym bardzo ładny. Światła ładnie Ci wyszły. Jednak jedna rzecze bardzo rzuca się w oczy. Chodzi o szparę pomiędzy szybą a maską.Wiem, że trudno ją załatać, ale myśle, że coś wymyślisz. Może coś podobnego jak w moim kublu? Czyli stara szybka i plate ze starymi zaczepami (nigdy się nie nauczę ich nazw).

Tak czy inaczej model udany i dopracowany, a co najważniejsze rozpoznawalny.
Flickr|Brickshefl
Czołgiem!
ODPOWIEDZ