Czerwony czołg bojowy

Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czerwony czołg bojowy

Post autor: crises »

Jaskier na bieżąco mi udzielał porad i trafnie zidentyfikował miejsca, gdzie oryginał różni się od mojej interpretacji. Gdybym budował wierną replikę, to na pewno czołg musiałby być wyższy i ogólnie większy. Wybrałem prostszą drogę i z oryginału wziąłem tylko te elementy, które mi pasowały :-)
Co do scenki, to pewnie się pokuszę o jakąś prezentację całego oddziału, ale najpierw uzbieram odpowiednią liczbę gąsienic. Na razie nastąpiła kanibalizacja.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Czerwony czołg bojowy

Post autor: Sirius »

Podoba mi się. Widać, czym jest inspirowany ale skoro to tylko luźne inspiracje to nie musi sztywno trzymać się oryginału. Swoją drogą, dziś zastanowiłem się chwilę nad nazwą - czy może być inny czołg niż bojowy?
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czerwony czołg bojowy

Post autor: crises »

Sirius pisze:Swoją drogą, dziś zastanowiłem się chwilę nad nazwą - czy może być inny czołg niż bojowy?
Słownik potwierdza, że bojowy w określeniu czołgu to masło maślane.
słownik PWN pisze:czołg «opancerzony wóz bojowy na gąsienicach, z uzbrojeniem wmontowanym w obrotową wieżę»
No trudno. Nie dość, że pokraczny, to jeszcze się kulawo nazywa. Na szczęście fajnie się nim jeździ po biurku :-)
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Czerwony czołg bojowy

Post autor: Sirius »

Ta pokraczność w nim jest akurat fajna ;)
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Czerwony czołg bojowy

Post autor: Jerac »

Obrazek

To jest czołg pożarniczy. I nawet też jest czerwony...
Szarnywirk
Awatar użytkownika
eric trax
Posty: 232
Rejestracja: 18 maja 2014 01:04
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czerwony czołg bojowy

Post autor: eric trax »

Podoba mi się to że jest taki przerysowany. Kształt bocznych pokryw a zarazem tego jak poprowadzone są gąsienice sprawia, że kojarzy mi się z pierwszymi próbami zbudowania czołgów. Bardzo fajne to :)
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czerwony czołg bojowy

Post autor: crises »

eric trax pisze:Kształt bocznych pokryw a zarazem tego jak poprowadzone są gąsienice sprawia, że kojarzy mi się z pierwszymi próbami zbudowania czołgów.
Prawda? Moje pierwsze skojarzenie też takie było. Myślę, że projektanci z Games Workshop mocno inspirowali się tym: https://pl.wikipedia.org/wiki/Mark_I" target="_blank
ODPOWIEDZ