Aztecka piramida

Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Aztecka piramida

Post autor: Sirius »

Praca na Summer Joust w kategorii Mesoamerican Setting. Początkowo miała być tylko scenka ze składaniem ofiary do najmniejszej kategorii, ale jakoś mnie naszło żeby zbudować całą piramidę. Prace szły w miarę bezboleśnie. Najmniej jednak lubię budować roślinność. Tu jestem całkiem z zarośli zadowolony, chociaż mogło by być lepiej gdyby nie braki budulca. Uprzedzając, piramida stoi na brzegu dżungli, dlatego palm tak mało.

Podziękowania dla jetboya za obróbkę zdjęć i dla markiego za pożyczenie szarych kafli.

Obrazek

Obrazek


Obrazek Obrazek

No i jeszcze coś dla wprowadzenia się w klimat, co prawda Brazylijczycy ale czuć plemienne rytmy i pomagało przy budowie:

Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Aztecka piramida

Post autor: Jellyeater »

:/ Paaaaaaanie piramidy to są takie monolityczne takie. A u Ciebie te części latają jedna nad drugą. :-( Bardzo fajny pomysł, ale nie do końca się sprawdził. :-( Trzeba było te moduły wsunąć w poprzednie części jakoś.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Aztecka piramida

Post autor: jetboy »

Wygląda to świetnie i pomysł sprawdził się znakomicie. To że Jelly jest ograniczony do tego co widział na zdjęciach to jego problem ;)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Aztecka piramida

Post autor: Jellyeater »

Ci z konkursu też będą widzieć tylko te zdjęcia... Te cienie na zdjęciu podkreślają ulotność całej konstrukcji. Zresztą na drugim zdjęciu to ona lewituje. Widać pod nią tło.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Aztecka piramida

Post autor: Sirius »

Jellyeater pisze::/ Paaaaaaanie piramidy to są takie monolityczne takie. A u Ciebie te części latają jedna nad drugą. :-( .
Paaaaaaaaaaaanie, jak zwykle marudzisz :/ Poszczególne moduły celowo podzielone są takimi wcięciami. Gdyby miały przylegać to bym zszedł tam o płytkę albo dwie i wszystko było by monolityczne. Takie konstrukcje jak zbudowałem też istniały, możesz sobie wygooglać albo poszukać na pitereście.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Aztecka piramida

Post autor: Jellyeater »

Daj proszę zdjęcie. Bo najbliższe co znalazłem to:

https://www.smithsonianmag.com/history/ ... -10343335/" target="_blank

Ale to nie lewituje. Chciałbym zobaczyć tę lewitującą, bo nie umiem sobie tego wyobrazić. I marudzę, bo kapitalna praca na pierwszy rzut oka. A na drugi robi się WTF, dlaczego to lata.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Aztecka piramida

Post autor: Kris Kelvin »

Schody są prawie pionowe. Może winda w takim razie?
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Aztecka piramida

Post autor: Sirius »

Jellyeater pisze:Daj proszę zdjęcie.
Obrazek
Tą się inspirowałem. Wiadomo wcięcia są mniejsze, ale też jest jakaś baza a część ściany lewituje.
Kris Kelvin pisze:Schody są prawie pionowe. Może winda w takim razie?
Nie wiem o czym piszesz, połowa schodzących nie zauważa problemu ;) Widać wtedy funkcjonalność i ergonomia nie była priorytetem.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Aztecka piramida

Post autor: Jellyeater »

Spoko zwracam honor. I dziękuję za zdjęcie.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11897
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Aztecka piramida

Post autor: Kris Kelvin »

A co do tego "lewitowania" to przecież wiadomo, że w środku są ukryte statki kosmiczne Obcych i dlatego te piramidy tak wyglądają.
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
ODPOWIEDZ