Kolejne drzewo

Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Rok urodzenia: 1984

Re: Kolejne drzewo

Postprzez Stelario » 13 sie 2017 13:07

JK napisał(a):Oj tam zaraz 3x więcej;) Czasem chodzi o jakiś jeden strategiczny dodatkowy klocek;)

No to wszystko zależy od tego co się buduje. :)
Z reguły jak się coś sypnie 3x to się ten strategiczny klocek dodaje. :P

Rok urodzenia: 1986

Postprzez Pakita » 13 sie 2017 13:20

JK napisał(a): Budowa z fizycznych klocków tego co zaprojektowane w LDD może wydawać się już tylko takim odtwarzaniem. Ale moim zdaniem jednak nie do końca. I po części wiąże się to z wcześniejszym wątkiem - poprawności i jakości struktury konstrukcji. Otóż jak wiadomo, LDD nie uwzględnia "fizyki klocków", a jedynie aspekty związane z ich matematyką, ściślej geometrią (a i to niestety nie bez wad). Dla mnie więc zbudowanie czegoś realnie jest dopełnieniem całego procesu twórczego i wiele razy złapałem się na tym, że w LDD straciłem nieco kontrolę nad strukturą i nie bardzo wiedziałem co na czym się tak naprawdę trzyma:) W skrajnym przypadku łapałem się na tym, że niczego się nie trzyma:) A częściej po prostu musiałem znacząco przeprojektowywać już na etapie budowania z fizycznych elementów, aby uzyskać pożądaną jakość konstrukcji. Tak więc w pewnym sensie do nurtów tworzenia z LEGO, obok prac "które ładnie wyglądają tylko na zdjęciach", można dodać kategorię prac "które ładnie wyglądają tylko w LDD":) A w zasadzie, które w ogóle mogą istnieć tylko w LDD;)

Absolutnie się zgadzam ze wszystkim co napisałeś powyżej JK. Tak, fizyka w LDD jest tragiczna, tak można niekiedy się nieźle sfrustrować i tak, próba zamontowania flexa może popchnąć co niektórych do działań destrukcyjnych ;). Prawdą jest jednak fakt, że projektowanie w ten sposób, przy założeniu oczywiście, że nie przekombinowuje się metod łączenia elementów, sprawdza się świetnie. Nie oszukujmy się, jeśli w ciągu ok.8 godz. samej tylko pracy jestem w stanie wybudować całą fasadę na 3 piętra modulara na szesnastce na tip-top to tego efektu nie osiągnę w takim samym czasie budując z prawdziwych klocków (samo ich wyciąganie zajmie wieczność). Przyznam szczerze, że w zasadzie nie mam problemu z tym, że mi się coś nie trzyma kupy. Niekiedy bywają wątpliwości co do pewnych drobnych fragmentów ozdobnych, jednak takie rzeczy sprawdza się już na realnych, fizycznych klockach. Nie zdarzyło mi się jeszcze wybudować niczego, co mogłoby istnieć wyłącznie w LDD :D i bynajmniej nie zamierzam tego stanu zmieniać.

Natomiast w aspekcie rozważań na temat skomplikowania techniki to powiem tyle, że ja zawsze dążę do tego, żeby model był zbudowany możliwie najprostszą metodą. I tu absolutnie znowu muszę się zgodzić z JK, że niekiedy liczba elementów użyta do mocowania wcale nie musi być większa niż założona pierwotnie, nie spełniająca swej funkcji prawidłowo. To po prostu kwestia kombinacji, którą się wybierze.

Rok urodzenia: 1983

Postprzez wallyjarek » 13 sie 2017 13:46

Turnip napisał(a):Ładne. Robi wrażenie. Tylko myślę, że brązowe klocki połączyłeś ze sobą dość losowo, bez jakiejś koncepcji. Tak jakbyś budował z tego co akurat masz pod ręką. Najbardziej podoba mi się dolna część z podstawką - wygląda super.

W większości buduje z tego co mam pod ręką, tylko na pewne modele zamawiam specjalnie klocki. W tym przypadku tak nie było.
Dla mnie zabawą jest budowanie z tego co mam w pudełkach, czasem wychodzi lepiej, czasem gorzej. Jest to jedyny sposób jaki mnie odciąga od codzienności i stresu.
To tylko zabawa.

Pakita

Delikatne, w tym przypadku oznacza nie dotykaj, przytulaj itd.
Gdyby jeden z moich kotów zaczął by się ocierać o drzewko to rozpadło by się.
Gdybym chciał zabrać na wystawę w całości to rozpadło by się, moje modele które buduje i pojawiły się już na wystawach nie musiałem ich naprawiać, specjalnie składać itd. Wyciągam z pudełek i tyle.
Przy przestawianiu drzewka do zdjęć bezpieczniej było trzymanie jedną ręką za podstawę, a drugą drzewko mniej więcej w połowie.
Jest jeden taki punkt gdzie są dwa klocki 6060 przyczepione do dwóch 4070 i w tym punkcie cała górna część drzewa opiera się tylko na tym. Dlatego zrobiłem taką dziurę prowadząc z lewej strony łączenie by się nie łamało od ciężaru liści itd.
Wzorowałem się na zdjęciach wyszukanych w Google, nie wzorowałem się na jednym by odwzorować drzewo.

lookl

Pnie w drzewach Bonzai są przeróżne, jedne grube inne cienkie i powyginane. Kwestia wyobraźni.
Te ciapki to ozdoba. Moim zdaniem nie odwracają uwagi.

jetboy napisał(a):Pakita (i również Lookl), zakładasz że budowle z Lego muszą być mimetyczne. Mogą, ale nie muszą. Budowanie z klocków to sztuka dzięki której możemy kreować formy nie istniejące w przyrodzie. Zakładasz też że każdy model jest zbudowany po to żeby stał na półce. A mnóstwo ludzi buduje je dla samej przyjemności tworzenia. Niektóre modele powstają tylko na chwile po to żeby spowrotem stać się tworzywem do dalszej twórczości.

Mi się podoba nieortodoksyjny kształt tego drzewka. Osobiście spróbował bym dodać jeszcze trochę liści, żeby były trochę "gęstsze", ale być może delikatność konstrukcji na to nie pozwala. Doceniam je w takiej formie w jakiej jest.

Dzięki, z tymi liśćmi to problem, by odpadły pod ciężarem.
Ale podoba mi się ten temat i wrócę do niego jeszcze.

Stelario

Masz rację, że wygląda jakby miał się zaraz złamać i tak jest przy nie odpowiednim traktowaniu drzewka.
Nie chciałem, powiększać drzewka, pogrubiać. Wiązało by się to dla mnie ze zbudowaniem drzewka 50 cm lub więcej.
Teraz ma około 36 cm wysokości i mi to wystarczy nawet jako ozdoba na półkę, gdzie nikt nie sięgnie by dotykać :)

JK

Nie ma problemu, znam Twoje zdanie i popieram Twój wpis.
Często widać modele zbudowane - poukładane klocki jeden na drugim nie trzymające się w żaden sposób do jednego zdjęcia.
Jest to trochę dziwne, skoro klocki się łączą to nie powinny być układane na siebie luzem i zrobione zdjęcie które później jest obrobione w komputerze.

Napiszę tylko, że tło ma ogromne znaczenie, zauważyłem to przy tym drzewie.

Mam nadzieję, że odpowiedziałem na większość jeśli nie, wybaczcie dużo musiałem nadrobić a mało czasu na odpisanie.

No i bardzo się cieszę, że mam tyle polubień na Flickr. Nie spodziewałem się tego.

Zarząd Stowarzyszenia
Rok urodzenia: 1996

Postprzez Thietmaier » 13 sie 2017 13:52

Bo to też zależy co budujesz w LDD - wszelkie budynki, teren, ogólnie duże powierzchnie buduje się szybko - można kopiować, powielać itd itd. Robienie skomplikowanego modelu, gdzie zakłada się wiele niekonwencjonalnych technik, ustawiania klocków w różnych dziwnych i niestandardowych pozycjach jest trudne i często się okazuje że to co w LDD działa w realu ma problem, bo nie ma uwzględnionej fizyki, ciężaru, albo też nie da się zbudować i model jest dziurawy, bo jest masa kombinacji. Mówię to na podstawie swoich doświadczeń bo od roku nagminnie buduję w LDD bo na studiach nie mam dostępu do klocków fizycznych. Także LDD to dobre narzędzie ale też zależy do czego :)

Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Rok urodzenia: 1983

Postprzez lookl » 13 sie 2017 14:03

wallyjarek napisał(a):Pnie w drzewach Bonzai są przeróżne, jedne grube inne cienkie i powyginane. Kwestia wyobraźni.

Gruby pień stojący na "łodydze" chyba nie bardzo występuje...
Oczywiście można to sobie wyobrazić. Tylko że ta wyobraźnia prowadzi do takiego wniosku:

wallyjarek napisał(a):Masz rację, że wygląda jakby miał się zaraz złamać i tak jest przy nie odpowiednim traktowaniu drzewka.

Może korniki zjadły pień w niektórych miejscach, tak jak Stelariowi zjadły awatar xD

Rok urodzenia: 1976

Postprzez JK » 13 sie 2017 14:15

lookl napisał(a):Może korniki zjadły pień w niektórych miejscach

Lepiej nie mieszajmy do tego polityki:D

Poprzednia strona

Powrót do Nasza twórczość