[Zbudujmy to] - Upamiętnijmy Niki Laudę

Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

[Zbudujmy to] - Upamiętnijmy Niki Laudę

Post autor: goldsun »

Ogłaszamy konkurs, może trochę z nietypowego powodu, ale ...
Osoby interesujące się Formułą 1, pewnie znają nazwisko Niki Lauda.
Chyba przez wszystkich uznawany za jednego z najlepszych kierowców startujących w tej prestiżowej serii wyścigowej, w dodatku, w jej najlepszych latach.
Trzykrotnie zdobył mistrzostwo świata w tych wyścigach.
Chociaż najbardziej znany jest prawdopodobnie z powodu wypadku, którego doznał podczas Grand Prix Niemiec, na torze Nürburgring w 1976 roku.
Niestety zmarł w nocy 20 maja - wczoraj.
Chcielibyśmy go w jakiś sposób upamiętnić.

Proponujemy konkurs
Zbuduj scenkę lub model nawiązujący do Niki Laudy.
Maksymalna wielkość pracy 1BP (32x32 study), minimalna - brak.
Technika - dowolna (technic, duplo, system, mindstorm - wszystko dozwolone).
Czas zgłaszania prac do poniedziałku 10.06.2019 23:59.
Zmiana - Czas zgłaszania prac do poniedziałku 24.06.2019 23:59.
Prace należy zgłosić w odpowiednim wątku na forum zbudujmy.to
http://zbudujmy.to/forum/viewtopic.php?f=36&t=9653" target="_blank
Prosimy o dodawanie do zgłaszanych zdjęć prac minimum 1-2 zdań opisu - co prezentują, lub w jaki sposób łączą się z osobą Niki Laudy.
Z wybranych prac stworzymy ankietę, głosować będą mogli wszyscy posiadający konto na forum zbudujmy.to.
Czas trwania ankiety - 3 dni od momentu ogłoszenia.
Wygrywa ta praca, która zbierze najwięcej głosów w ankiecie.
Konkurs będzie ważny tylko, jeśli pojawi się minimum 5 prac (od minimum 5 różnych osób).
Jedna osoba może zgłosić dowolną liczbę prac i wszystkie zostaną ujęte w ankiecie o ile spełnią warunki regulaminu.
Do konkursu mogą zostać zgłoszone tylko prace nie publikowane, ani nie pokazywane publicznie przed dniem 21.05.2019.


Nagroda - do wyboru jeden z zestawów:
- 75890 Ferrari F40 Competizione
- 75891 Chevrolet Camaro ZL1 Race Car
- 75892 McLaren Senna

W przypadku wątpliwości - rozstrzygać będzie jury w składzie: Benny80, Goldsun.
Członkowie jury również mogą wziąć udział w konkursie.

Przykładowe pomysły na prace:
- przejazd odpowiednim bolidem przez linię mety
- bolid (zalecane w odpowiednich kolorach, dla zespołów w których jeździł, lub był związany Niki Lauda)
- kawałek silnika/podwozia/nadwozie - z odpowiednim wytłumaczeniem dlaczego akurat to
- tor wyścigowy
itp.

Jak macie jakieś pytania - pytajcie.
A jak nie to - "czerwone, czerwone, czerwone, czerwone, czerwone ... zgasły ..." - do klocków. :-)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Uwaga, Uwaga! Ogłoszenie ... ;-)

Jury, po dyskusji z Zarządem Stowarzyszenia, uznało, że warto czasami złamać regulamin i docenić czyjąś pracę.
W związku z tym, mimo, że nie było zgłoszonych 5 prac do konkursu, jury wespół z Zarządem Stowarzyszenia przyznało jednak nagrodę koledze JK.

Proszę w związku z tym kolegę JK o
- wybranie jako nagrodę: który zestaw z poniższych?
1. 75890 Ferrari F40 Competizione
2. 75891 Chevrolet Camaro ZL1 Race Car
3. 75892 McLaren Senna
- przesłanie na PW adresu do wysyłki nagrody (zastrzegam, że pewnie jej nie wyślę wcześniej niż za jakieś 2 tygodnie, bo dopiero wtedy podjadę do naszego magazynku)
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
JK
Posty: 173
Rejestracja: 29 kwie 2017 21:04
Rok urodzenia: 1976

Re: [Zbudujmy to] - Upamiętnijmy Niki Laudę

Post autor: JK »

Byłbym zainteresowany udziałem. Czy dałoby się jednak przesunąć nieco termin?
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: [Zbudujmy to] - Upamiętnijmy Niki Laudę

Post autor: goldsun »

JK pisze:Byłbym zainteresowany udziałem. Czy dałoby się jednak przesunąć nieco termin?
Pewnie by się dało. Ja też jestem w niedoczasie, a minimum 2 pomysły na zbudowanie czegoś mam ... ;-)
To o ile?
Do 24 czerwca czy 1 lipca?
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
JK
Posty: 173
Rejestracja: 29 kwie 2017 21:04
Rok urodzenia: 1976

Re: [Zbudujmy to] - Upamiętnijmy Niki Laudę

Post autor: JK »

Dla zapewnienia jednak pewnej mobilizacji 24 czerwca wydaje się dobrym pomysłem :)
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: [Zbudujmy to] - Upamiętnijmy Niki Laudę

Post autor: goldsun »

W takim razie oficjalnie - czas zgłaszania prac zmieniamy do poniedziałku 24.06.2019 23:59.
W pierwszym wątku też zmieniłem.
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
JK
Posty: 173
Rejestracja: 29 kwie 2017 21:04
Rok urodzenia: 1976

Re: [Zbudujmy to] - Upamiętnijmy Niki Laudę

Post autor: JK »

Czy są sygnały, że ktoś jeszcze zamierza zbudować jakąś pracę na konkurs? Temat wydaje się naprawdę ciekawy i trochę inny. Choć z mojej małej prywatnej sondy wyszło, że postać Niki Laudy nie jest wcale tak dobrze znana (spotkałem się z tym, że o istnieniu takiej osoby uświadomiła dopiero wiadomość o jej śmierci). Faktem jest jednak, że ta postać to prawdziwa ikona sportów motorowych. Warto też przy tej okazji przypomnieć biograficzny film fabularny na temat Laudy (niestety nie pamiętam tytułu).

W każdym razie, nawet zakładając, że konkurs się ostatecznie nie odbędzie, dzięki za inspirację!
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: [Zbudujmy to] - Upamiętnijmy Niki Laudę

Post autor: goldsun »

JK pisze:Czy są sygnały, że ktoś jeszcze zamierza zbudować jakąś pracę na konkurs?
Ja. ;-)
Tylko niedoczas mnie blokuje, więc pewnie zbuduję, ale już nie na konkurs (zwłaszcza, że termin w sumie minął ;-> ) ...
Tym bardziej, że pomysły "co zbudować" mam nawet dwa, chociaż jeden to na pewno wymaga większej ilości czasu, więc nie wiadomo kiedy powstanie ...

JK pisze:Temat wydaje się naprawdę ciekawy i trochę inny. Choć z mojej małej prywatnej sondy wyszło, że postać Niki Laudy nie jest wcale tak dobrze znana (spotkałem się z tym, że o istnieniu takiej osoby uświadomiła dopiero wiadomość o jej śmierci). Faktem jest jednak, że ta postać to prawdziwa ikona sportów motorowych. Warto też przy tej okazji przypomnieć biograficzny film fabularny na temat Laudy (niestety nie pamiętam tytułu).
Film dokumentalny - https://www.filmweb.pl/film/Niki+Lauda. ... 395/titles" target="_blank
Film fabularny opowiadający historię współzawodnictwa Laudy z Huntem (bardziej znany) - https://www.filmweb.pl/film/Wy%C5%9Bcig-2013-628262" target="_blank
Jeszcze był serial animowany dawno temu w którym była postać nawiązująca do Niki Laudy ;-) - https://en.wikipedia.org/wiki/Arrow_Emb ... Grand_Prix" target="_blank

Jeśli ktoś się sportami motorowymi nie interesuje, to może Niki Laudy nie znać. Chociaż jego charakterystyczna poparzona twarz wyszła chyba poza to środowisko. Ja kojarzę, że za czasów bajtla niektórzy "chcieli być jak Niki Lauda" mimo, że wtedy w Polsce mało było informacji o F1. ;-)
A z ciekawostek:
- jeździł w 4 różnych stajniach F1: BRM, Ferrari, Brabham i McLaren
- dyrektorował w 2 kolejnych: Jaguar (tu jeździły zielone bolidy) i Mercedes
- miał 2 linie lotnicze: Niki i Lauda, a udziały jeszcze w narodowych austryjackich liniach lotniczych
Miał fajny charakter - potrafił powiedzieć co myśli, bez pardonu; potrafił wycofać się z wyścigu bo uznał warunki pogodowe za zbyt niebezpieczne (wtedy przegrał tytuł mistrzowski z Huntem), ale potrafił się tez powygłupiać (np. jak jeszcze komentował F1 na RTLu). Fajnie opowiadał o nim też jego znajomy dziennikarz, któremu Niki Lauda dwa razy mówił, że "dzisiaj zrezygnuję z F1", ten dziennikarz mu nie wierzył, a potem ... zaskoczenie i "czemuś tej informacji nie wykorzystał?".
Dla mnie - jeden z 3 najlepszych kierowców w F1 do spółki z Senną i Prostem.
JK pisze:W każdym razie, nawet zakładając, że konkurs się ostatecznie nie odbędzie, dzięki za inspirację!
Polecam się na przyszłość. ;-p
I fajnie byłoby kiedyś zobaczyć tego BHdsowego Laudę na którejś wystawie ... inne modele zresztą też. ;-)

P.S. Jury dyskutuje ...
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Re: [Zbudujmy to] - Upamiętnijmy Niki Laudę

Post autor: Fuku »

Ja np. pierwszy raz usłyszałem o kimś takim jak Niki Lauda przy okazji konkursu, dlatego nawet głupio mi by było brać udział ;P
Awatar użytkownika
JK
Posty: 173
Rejestracja: 29 kwie 2017 21:04
Rok urodzenia: 1976

Re: [Zbudujmy to] - Upamiętnijmy Niki Laudę

Post autor: JK »

goldsun pisze:Ja kojarzę, że za czasów bajtla niektórzy "chcieli być jak Niki Lauda" mimo, że wtedy w Polsce mało było informacji o F1. ;-)
Mam identyczne wspomnienia z dzieciństwa. Większość moich rówieśników kojarzyło Niki Laudę, a wręcz stanowił on swego rodzaju autorytet. :)
W ogóle świetnie, że przybliżyłeś tę postać. Takie konkursy to całkiem niezły pretekst do poszerzenia wiedzy, tudzież przypomnienia sobie niektórych faktów. Przy okazji wróciłem także myślami do tragicznych wydarzeń na torze Imola z 1 maja 1994 roku, kiedy to zginął przywołany przez Ciebie Ayrton Senna. Zresztą podczas tamtej sesji nie tylko on... I całkiem niedawno przypadała dokładnie 25 rocznica tego wydarzenia... To chyba był czas mojej największej fascynacji F1 - napędzanej legendarną rywalizacją Senny i Alana Prosta.
goldsun pisze:I fajnie byłoby kiedyś zobaczyć tego BHdsowego Laudę na którejś wystawie ... inne modele zresztą też. ;-)
Postaram się kiedyś wybrać z pracami - będę śledził wątki na forum. :)
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: [Zbudujmy to] - Upamiętnijmy Niki Laudę

Post autor: goldsun »

Uwaga, Uwaga! Ogłoszenie ... ;-)

Jury, po dyskusji z Zarządem Stowarzyszenia, uznało, że warto czasami złamać regulamin i docenić czyjąś pracę.
W związku z tym, mimo, że nie było zgłoszonych 5 prac do konkursu, jury wespół z Zarządem Stowarzyszenia przyznało jednak nagrodę koledze JK.

Proszę w związku z tym kolegę JK o
- wybranie w nagrodę: który zestaw z poniższych?
1. 75890 Ferrari F40 Competizione
2. 75891 Chevrolet Camaro ZL1 Race Car
3. 75892 McLaren Senna
- przesłanie na PW adresu do wysyłki nagrody (zastrzegam, że pewnie jej nie wyślę wcześniej niż za jakieś 2 tygodnie, bo dopiero wtedy podjadę do naszego magazynku)
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
ODPOWIEDZ