LEGO ideas Star Wars battle

Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: LEGO ideas Star Wars battle

Post autor: Jellyeater »

Za miejsce 2. mógłbym przyznać jedynie nagrodę pocieszenia. Reszta jest milczeniem.
Nie wiem czego się czepiacie. Bardzo fajne figurki z klocków. Dość głośna praca była na kilku blogach.

Trzecie miejsce też ładne. Generalnie dwa pierwsze są bardzo oryginalne, bo tych prac z bitwami jest teraz do porzygu. A nikt ich nie zna tych bitew, bo są z jakichś gier i seriali dla dzieci. A Mroczne Widmo i Nową Nadzieję ludzie znają.

Marudzita.

To było świetne:
https://ideas.lego.com/challenges/4d014 ... 1ab1e21147" target="_blank Ale * wie gdzie i kiedy to wystąpiło. Nie była to wielka bitwa.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: LEGO ideas Star Wars battle

Post autor: goldsun »

Jellyeater pisze:...
Generalnie dwa pierwsze są bardzo oryginalne, bo tych prac z bitwami jest teraz do porzygu.
...
Marudzita.
+pisiont
Howgh!


A przy okazji zwróciłem (jak zwykle) uwagę, na drobną nieścisłość ... ;-)
To do this we want to see your favorite battle scenes ...
a następnie
Contest entries related to the topics below do not fit our brand values and will not be approved for publication on LEGO Ideas: 
...
Death, killing, blood, terrorism, horror, or torture 
First-person shooter video games 
Warfare or war vehicles in any modern or present-day situation, or national war memorials 
Large or human-scale weapons or weapon replicas of any kind, including swords, knives, guns, sci-fi or fantasy blasters, etc. 
...
Bawi mnie to niezmiernie, że niby masz zbudować scenę bitwy/walki, ale jednocześnie nie wolno pokazywać walki, zabijania, broni, pojazdów wojskowych, krwi, nawiązywać do gier-strzelanek itp. ;-)
Ja wiem jaka jest polityka TLG, ale akurat tutaj wali ta niekonsekwencja po oczach. ;-)
Przecież gdyby się trzymać tych zapisów, to pewnie wszystkie prace nie powinny być dopuszczone do publikacji, a co za tym idzie - do konkursu. ;-)
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: LEGO ideas Star Wars battle

Post autor: Sirius »

Pierwsze miejsce jest pomysłowe, a oni chyba lubią takie rzeczy w tych konkursach. Drugie też jest spoko, chociaż mam wątpliwości, czy to bitwa. Ok, uznajmy, że fragment bitwy. Natomiast trzecie miejsce jakompaniamencie MOC jest spoko, ale brak temu jakiegoś polotu. To co Jellyeater zalinkowałeś, jest o klasę lepsze. I w sumie co z tego, że bitwa mało znana. To chyba nie było żadnym wymogiem.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: LEGO ideas Star Wars battle

Post autor: Jellyeater »

The Greatest Battles Built by You!
Tytuł mi zasugerował, że chodzi o duże i znane bitwy. A o co chodzi nie wiadomo. Ale w tym trzecim miejscu fajnie oddał kadr z filmu. ;-)
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Fuku
Posty: 343
Rejestracja: 24 sty 2019 12:45
Rok urodzenia: 1992

Re: LEGO ideas Star Wars battle

Post autor: Fuku »

Jellyeater pisze:
The Greatest Battles Built by You!
Tytuł mi zasugerował, że chodzi o duże i znane bitwy. A o co chodzi nie wiadomo. Ale w tym trzecim miejscu fajnie oddał kadr z filmu. ;-)
No właśnie. Zrobiłem dobrego moca sceny, na podstawie której nawet wypuścili miniaturkowy zestaw rocznicowy, z bardzo dużą dbałością o detale. 1 i 3 miejsce nawet nie bardzo się wpasowuje w tematykę konkursu, a miała to być bodajże 1/4 oceny, 3 przedstawia znaną scenę i wygląda spoko, ale jak się przyglądam to można było to odwzorować dużo lepiej, a odwzorowanie też miało być częścią oceny. Nie mówię, że prace są złe, są dobre, zwycięska nawet bardzo, ale były prace lepiej odwzorowane, z większą dbałością o szczegóły, ciekawsze i bardziej wpasowujące się w tematykę i nie mówię tylko o mojej, bo uważam że zasługiwałem na jakieś miejsce ale i ta praca zalinkowana wyżej i praca Janka i BHSa również
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: LEGO ideas Star Wars battle

Post autor: jetboy »

Mozna to zrozumieć jako: „Największe Bitwy zbudowane przez Ciebie”. A nie: „Największe Bitwy, zbudowane przez Ciebie” jak sugerujecie.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: LEGO ideas Star Wars battle

Post autor: Kalais »

A mi się podobają te zwycięskie prace.

Pierwsza jest pomysłowa, jedyne co budzi moje zastrzeżenia, to że nie jest z klocków. No ale regulamin dopuszczał rendery...
Druga jest ładna i nietypowa. No i budowanie takich postaci to nie jest taka prosta sprawa, jak by się mogło wydawać.
A trzecia też ma fajny pomysł. Że nie jest oddana w super-hiper-realistycznej skali i coś tam nie trzyma wymiaru? Dla mnie bez znaczenia, momentalnie wiadomo o co chodzi i jest po prostu estetycznie i pomysłowo z tymi dwoma poziomami. Poza tym nigdzie nie było napisane, że będzie oceniane odwzorowanie czegoś do milimetra.

A co do "THE GREATEST BATTLES BUILT BY YOU" to ja od początku to rozumiałem jako "Najwspanialsze bitwy/walki zbudowane przez Ciebie". Moim zdaniem nie chodziło tu o rozmiar i można się było spodziewać, że bardziej będą nagradzać pomysły, niż wielkość bitwy czy makiety.

No i w konkursach z twórczością zawsze trzeba wziąć poprawkę na to, że można trafić na sędziów, którzy mają zupełnie inny gust, lub co innego jest dla nich ważne. To nie matematyka, czy fizyka, gdzie się wszystko da policzyć.
ODPOWIEDZ