Konkurs "Uprzyjemnij życie chomikowi" :-)

Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Konkurs "Uprzyjemnij życie chomikowi" :-)

Post autor: goldsun »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Ogłaszamy drugi konkurs, w którym do wygrania będzie kolejny egzemplarz książki kolegi Sariela, przekazany przez ... Sariela. :-)
Obrazek
Jakby ktoś był zainteresowany (a są tacy, którzy nie są?), to ze szczegółami książki można zapoznać się tutaj.

Zasady konkursu:
- należy zbudować zmechanizowane* akcesorium dla chomika. Może to być klatka** z wyposażeniem, może być zabawka, może być przyrząd do aerobiku - pozostawiamy to Waszej wyobraźni i pomysłowości. :-)
- zbudowane akcesorium musi być możliwe do wykorzystania przez średniej wielkości chomika (przyjmijmy, że osiąga on długość około 20cm).
- zbudowane akcesorium musi zawierać minimum 5 elementów technic (zębatki, connectory, liftarmy, technic bricki, gąsienice technicowe, siłowniki, silniki, amortyzatory, elementy pneumatyczne). Elementy mogą się powtarzać.
- elementy technic muszą być użyte w jakimś zbudowanym mechanizmie.
- zdjęcie pracy (minimum jedno) musi zostać pokazane na forum ZT lub na facebooku ZT do dnia 26 lutego 2017 godzina 23:59.

Edit: Przedłużamy termin zgłaszania prac i zakończenia konkursu do 21 marca 2017 godzina 23:59.

Do zdjęcia prosimy dołożyć krótki opis co przedstawia praca oraz co robi zbudowany mechanizm.
- w jury konkursu zasiada ... chomik Sariela, i to on wybierze zwycięską pracę (szczegóły ustalimy w zależności od ilości zgłoszonych prac, bo nie możemy przepracowanemu chomikowi narzucać rozwiązania :-)). Film z wyboru przez chomika zwycięskiej pracy zostanie opublikowany na forum ZT, oraz facebooku ZT.
- w konkursie może wziąć udział dowolna osoba, nie musi być zarejestrowana na forum ZT.
- każda osoba może zgłosić maksymalnie 2 różne modele, przy czym Jury pomocnicze (w składzie: Sariel, Goldsun, Thietmaier) może uznać, że pokazane prace się za mało różnią i uznają jakieś propozycje jako jedną pracę, całkowicie subiektywnie.
- Jury pomocnicze może również odrzucić zgłoszoną pracę, jeśli uzna, że nie spełnia ona warunków konkursu.
- żeby konkurs został uznany za ważny, muszą być zgłoszone minimum 3 różne prace.
- członkowie Jury pomocniczego również mogą wziąć udział w konkursie.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o zadawanie pytań w wątku z tym tematem.

*mechanizm nie musi być jakoś specjalnie skomplikowany. Jakaś huśtawka/bujak to już też jest jakiś mechanizm.
**klatka nie musi być klatką. Może to być jakiekolwiek pomieszczenie w którym chomikowi może być wygodnie. Natomiast dalej wymagane jest wbudowanie jakiegoś mechanizmy w taką klatkę.
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Konkurs "Uprzyjemnij życie chomikowi" :-)

Post autor: Sariel »

goldsun pisze:przez średniej wielkości chomika (przyjmijmy, że osiąga on długość około 20cm).
To słusznych rozmiarów ten chomik ;) Moje mają w porywach tak do 8 cm.
Awatar użytkownika
sikorka
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 520
Rejestracja: 10 sty 2014 22:40
Rok urodzenia: 1971
Kontakt:

Re: Konkurs "Uprzyjemnij życie chomikowi" :-)

Post autor: sikorka »

Sariel pisze:To słusznych rozmiarów ten chomik ;) Moje mają w porywach tak do 8 cm.
Eeee tam, Ty Masz niedożywioną miniaturkę chomika ;)
sikorka
sekcja: matki, żony, kochanki
na wiosnę mięciusio, włochato i zielono
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Konkurs "Uprzyjemnij życie chomikowi" :-)

Post autor: goldsun »

sikorka pisze:
Sariel pisze:To słusznych rozmiarów ten chomik ;) Moje mają w porywach tak do 8 cm.
Eeee tam, Ty Masz niedożywioną miniaturkę chomika ;)
Czyli ten pomysł na "automatyczny, zmotoryzowany podajnik jedzenia z regulacją prędkości" nie będzie taki zły? :-)

Ja się nie znam na chomikach, więc zrobiłem to co wszyscy - zajrzałem do wikipedii. To, że są różne rodzaje chomików, pewnie też mi przeszkodziło - widocznie wybrałem złego chomika jako przykład. :->
Ale zakładam, że akurat z tego zapisu nie będziemy strzelać i jak ktoś zbuduje coś dla chomika mniejszego to też uznamy. :-)
Ważniejsze, żeby nie był wymagany chomik w mikroskali. :-D
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Konkurs "Uprzyjemnij życie chomikowi" :-)

Post autor: Jellyeater »

To słusznych rozmiarów ten chomik ;) Moje mają w porywach tak do 8 cm.
Też miałem zażartować, że chomik mierzony chyba w taki sposób jak niektóre istoty płci męskiej mierzą swoje przyrodzenie. :-P Syryjskie tak bliżej 15 mają. :-D

Chomiki zeżrą klocki w jedną noc. :-D
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
sikorka
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 520
Rejestracja: 10 sty 2014 22:40
Rok urodzenia: 1971
Kontakt:

Re: Konkurs "Uprzyjemnij życie chomikowi" :-)

Post autor: sikorka »

Jellyeater pisze:
To słusznych rozmiarów ten chomik ;) Moje mają w porywach tak do 8 cm.
Też miałem zażartować, że chomik mierzony chyba w taki sposób jak niektóre istoty płci męskiej mierzą swoje przyrodzenie. :-P Syryjskie tak bliżej 15 mają. :-D

Chomiki zeżrą klocki w jedną noc. :-D
To wtedy nie będą miały już 8 cm, ani 20 cm, tylko będą chomikami gigantami jak King Kong ;p i będą się wspinać ....... (chyba muszę się przewietrzyć!)
sikorka
sekcja: matki, żony, kochanki
na wiosnę mięciusio, włochato i zielono
Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7485
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: Konkurs "Uprzyjemnij życie chomikowi" :-)

Post autor: Benny80 »

Sariel pisze:To słusznych rozmiarów ten chomik ;) Moje mają w porywach tak do 8 cm.
Potwierdzam - nasza Kruszyna ma nie więcej niż 8-9cm, a ostatnio nawet ją zważyłem i wyszło ~40g.
Ale to dżungarski chomik, a ten jest mniejszy od syryjskiego.
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Konkurs "Uprzyjemnij życie chomikowi" :-)

Post autor: glaz_pimpur »

goldsun pisze: Czyli ten pomysł na "automatyczny, zmotoryzowany podajnik jedzenia z regulacją prędkości" nie będzie taki zły? :-)
Foie gras z chomika?
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Konkurs "Uprzyjemnij życie chomikowi" :-)

Post autor: Sariel »

Benny80 pisze:Potwierdzam - nasza Kruszyna ma nie więcej niż 8-9cm, a ostatnio nawet ją zważyłem i wyszło ~40g.
Coś niedokarmiacie bidulki, taki dobrze utyty dżungar to z 60 gramów albo i więcej :)
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Konkurs "Uprzyjemnij życie chomikowi" :-)

Post autor: tybort »

Te 20 centymetrów to chomik europejski.
Wikipedia pisze:Chomik europejski jest największym przedstawicielem podrodziny Cricetinae[19][6]. Tułów wraz z głową osiąga długość 20-34 cm, a ogona 3-4 cm[4] (lub odpowiednio: 18-28 cm i 3-7 cm[19]), przy masie ciała 400-700 g[4].
Wytłuszczenie moje. Różne dane wg różnych źródeł. Cricetinae to oczywiście chomiki.

Weterynarz, który leczył mojego Czesia kiedyś opowiadał, że miał raz do czynienia z chomikiem europejskim i najzwyczajniej w świecie się go bał. Na youtubie są filmiki jak ludzie mają radochę kiedy taki chomik próbuje ich atakować w trakcie nieoczekiwanego spotkania. Oczywiście dla chomika to walka o życie a dla ludzików komedia.
ODPOWIEDZ