Integracja Śląska

Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7484
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: Integracja Śląska

Post autor: Benny80 »

Oj, temat nam się zakurzył..

W najbliższą sobotę spotykamy się w Parku Śląskim od strony 1000-lecia. Godzina +/-15, o ile dopisze pogoda.
Dzieciary pojeżdżą na rolkach, a wieczorem siadziemy w pizzerii na kolację. Będę ją i Goldsun z rodzinami.

Wszystkich mających czas i ochotę zapraszamy do współudziału.
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
Ciehoo
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2208
Rejestracja: 12 sie 2013 18:56
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Integracja Śląska

Post autor: Ciehoo »

Postaramy się wybrać? Tam gdzie byliśmy kiedyś za dyrekcją parku?
---------------------
Mój BRICKSHELF
Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7484
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: Integracja Śląska

Post autor: Benny80 »

Dokładnie. Może od razu tam się umówmy?
Bo nie wiem czy nie trzeba będzie stolika na kolację zarezerwować - może być qupa luda.
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Integracja Śląska

Post autor: goldsun »

Ucichło w naszym regionie ostatnio ...
W najbliższą sobotę (26.05.2018) w Szkole Podstawowej nr.4 w Bytomiu odbywa się Festyn Szkolny. Najprawdopodobniej w godzinach 10:00 - 15:00.
https://www.google.pl/maps/place/Szko%C ... 18.9226002" target="_blank

Na tym festynie, w świetlicy* wystawimy kilka naszych modeli/makiet. Plus będziemy ich pilnować przed ciekawskimi paluszkami dzieciaków. :-)
Na tą chwilę na pewno:
- Sikorka
- Benny80
- ja
z własnymi dziećmi :-)

Jakby ktoś chciał się pojawić, to zapraszamy.
Jakby ktoś chciał jakieś modele dołożyć, to pewnie też coś jeszcze zmieścimy**. :-)

----------------------------------------------------------------------------------------------------
*na parterze, po prawej od wejścia - jakby ktoś miał nas szukać
**Event nie jest supportowany w żaden sposób (żeby była jasność) - robimy to dla dzieciaków.
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Ciehoo
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2208
Rejestracja: 12 sie 2013 18:56
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Integracja Śląska

Post autor: Ciehoo »

Modele podrzucę Wam w czwartek. Może uda mi się podjechać chociaż na godzinkę lub dwie pod koniec imprezy - zależy jak ciężki będzie dobowy dyżur w piątek;)
---------------------
Mój BRICKSHELF
Awatar użytkownika
sikorka
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 520
Rejestracja: 10 sty 2014 22:40
Rok urodzenia: 1971
Kontakt:

Re: Integracja Śląska

Post autor: sikorka »

Małe sprostowanie, biesiada jest w godzinach 9 - 13!
sikorka
sekcja: matki, żony, kochanki
na wiosnę mięciusio, włochato i zielono
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Integracja Śląska

Post autor: goldsun »

Wrzucę, bo może ktoś, coś ...
Szczegółowy plan wycieczek znajdziecie poniżej. Na wszystkie trzeba obowiązkowo zapisać się w wyznaczonych terminach. Dzieci do lat 10 zwiedzają z darmo, a pozostali muszą zapłacić jedynie 6 złotych. Zgłoszenia należy składać mailowo na adres promo@um.bytom.pl" target="_blank" target="_blank (z dopiskiem nazwy wycieczki) lub telefonicznie pod numerem 32 386 36 69.

7 lipca, g. 9.00, start: Rynek 7

TAJEMNICE KLEINFELDU - WILLOWA ARCHITEKTURA MIASTA Z PRZEŁOMU XIX/XX

Kleinfeld (Małe Pole) to bogactwo historyczne i architektoniczne. Przyjrzymy się cieszącym oko willom z ogrodami, zajrzymy do ich wnętrz, m.in. do willi Josephine i willi Frankensteina. Odwiedzimy Urząd Stanu Cywilnego. Zapisy od 2 lipca.

14 lipca (sobota), g. 9.00, start: Rynek 7

Z BYTOMIA DO SANTIAGO DE COMPOSTELA

Niewiele osób wie, że przez Bytom przebiega Szlak św. Jakuba, prowadzący do hiszpańskiego Santiago de Compostela. Uczestnicy ruszą spod Zajezdni Tramwajowej w Stroszku przez Segiet do Tarnowskich Gór. Trasa wycieczki wynosi ok. 5 km! Poprowadzi ją Magdalena Goik. Każdy uczestnik otrzyma paszport pielgrzyma z miejscem na pieczątki. Udział bezpłatny. Zapisy od 2 lipca.

21 lipca, g. 10.00, start: Rynek 7

EC SZOMBIERKI - ARCYDZIEŁO ARCHITEKTURY PRZEMYSŁOWEJ

Elektrociepłownia Szombierki, zwana też katedrą industrialu, to wyjątkowe połączenie sztuki i techniki. Okazała kilkudziesięciometrowa wieża zegarowa (średnica tarczy wynosi prawie pięć metrów, a każda ze wskazówek waży około stu kilogramów) oraz trzy kominy tworzą rozpoznawalną sylwetkę obiektu. Oprócz walorów architektonicznych budynek posiada ciekawą historię związaną z fortuną przemysłowca Karola Goduli i rodu Schaffgotschów. Zapisy od 16 lipca.

28 lipca, g. 10.00, start: Rynek 7

HISTORIA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI W BYTOMIU

Od „wieszadła” do gilotyny. Dowiemy się, kto i jak karał przestępców w średniowiecznym Bytomiu, gdzie było bytomskie „wieszadło”, w jakim celu wybudowano obecny Urząd Miejski. W programie wycieczki m.in. zwiedzanie Aresztu Śledczego, Sądu Rejonowego i Urzędu Miejskiego w Bytomiu. Zapisy od 9 – 14 lipca.

5 sierpnia (niedziela), g. 10.00, start: Rynek 7

ŚLADAMI SPOŁECZNOŚCI ŻYDOWSKIEJ

Pierwsi Żydzi w Bytomiu osiedlili się prawdopodobnie już w średniowieczu. Na przełomie lat 20. i 30. XX w. mieszkało tu ok. 3500 osób tego wyznania. Dowiemy się, gdzie żyli, gdzie się modlili i gdzie spoczęli po śmierci… W programie zwiedzania m.in. cmentarz żydowski w Bytomiu. Zapisy od 30 lipca.

11 sierpnia, g. 10.00, start: Rynek 7

BYTOM ŚREDNIOWIECZNY

Bytom średniowieczny, czyli najdawniejsze czasy naszego miasta – od X wieku po upadek górnictwa w XV wieku. W programie m.in. Wzgórze Małgorzatki, najstarszy bytomski kościół oraz relikty średniowiecznego miasta. Dodatkową atrakcją będzie pokaz walk rycerzy z Bytomskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej Leo Corde. Zapisy od 6 sierpnia.

18 sierpnia, g. 10.00, start: Rynek 7

DZIEJE MAJĄTKU KAROLA GODULI

Śladami Karola Goduli, najbardziej tajemniczego i fascynującego Górnoślązaka I połowy XIX wieku… Co znaleziono w kapsule czasu? – zwiedzanie kościołów pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szombierkach oraz kościoła pw. Ścięcia Jana Chrzciciela w Goduli. Bilety tramwajowe Centrum Bytomia – Szombierki i Szombierki – Godula (i z powrotem) we własnym zakresie. Zapisy od 13 sierpnia.

25 sierpnia, g. 10.00 , start: Rynek 7

ALEJA LEGIONÓW - ZAŁOŻENIA ARCHITEKTONICZNE

Aleja Legionów – niezwykła ulica będąca świadectwem czasów największego rozkwitu Bytomia. W programie m.in. zwiedzanie willi nadburmistrza Bruninga oraz budynku Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Zapisy od 20 sierpnia.
EC Szombierki? (21 lipca, sobota, dzień przed zamknięciem wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie ... o ile ktoś ze Śląska poza mną, coś tam wystawia ...)

Mnie by pewnie jeszcze ciągnęło do "Bytom średniowieczny" (11 sierpnia) ... jakby jeszcze wyciągnęli z Muzeum Górnośląskiego makietę Bytomia ze średniowiecza ... :-)
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
sikorka
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 520
Rejestracja: 10 sty 2014 22:40
Rok urodzenia: 1971
Kontakt:

Re: Integracja Śląska

Post autor: sikorka »

Mężu mój drogi, tego 7 lipca wybij sobie z głowy!
sikorka
sekcja: matki, żony, kochanki
na wiosnę mięciusio, włochato i zielono
Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7484
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: Integracja Śląska

Post autor: Benny80 »

Wracam z wczasów 20-go lipca, a więc na te EC Szombierki chętnie się wybiorę. ;)

ps. Możesz dać linka do źródła, bo takie wyrwane z kontekstu trochu i nie rozumiem dlaczego start Rynek 7, skoro EC jest 3km dalej - trzeba IŚĆ piechotą !?
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Integracja Śląska

Post autor: goldsun »

Benny80 pisze:Wracam z wczasów 20-go lipca, a więc na te EC Szombierki chętnie się wybiorę. ;)

ps. Możesz dać linka do źródła, bo takie wyrwane z kontekstu trochu i nie rozumiem dlaczego start Rynek 7, skoro EC jest 3km dalej - trzeba IŚĆ piechotą !?
Obrazek

http://bytomski.pl/miasto/23194-poznaj- ... ewodnikiem" target="_blank
wiele więcej tam nie ma.
Ale i owszem - wszystkie wycieczki są pieszo - takie założenie chyba sobie zrobili.

P.S. Tak myślałem właśnie, że EC Szombierki mogą Cię zaciekawić. :-)
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
ODPOWIEDZ