Jak obejsć blokadę - seller does not ship to me - BL

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7024
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Jak obejsć blokadę - seller does not ship to me - BL

Post autor: Thietmaier »

Jak w temacie - jak obejść to, że dany sprzedawca nie prowadzi sprzedaży do Polski?
Chcę zamówić zestaw, przesyłka będzie szła z UK i mam możliwość zamówienia na adres osoby mieszkającej na wyspach. Jednakze że względu na ustawienie lokalizacji mojego konta - Polska - system automatycznie nie pozwala na złożenie takiego zamówienia. Jakieś inne opcja poza drugim kontem z lokalizacją ustawioną na UK? Zmiana adresu pomoże?
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Jak obejsć blokadę - seller does not ship to me - BL

Post autor: jetboy »

Thietmaier pisze:Jak w temacie - jak obejść to, że dany sprzedawca nie prowadzi sprzedaży do Polski?
Chcę zamówić zestaw, przesyłka będzie szła z UK i mam możliwość zamówienia na adres osoby mieszkającej na wyspach. Jednakze że względu na ustawienie lokalizacji mojego konta - Polska - system automatycznie nie pozwala na złożenie takiego zamówienia. Jakieś inne opcja poza drugim kontem z lokalizacją ustawioną na UK? Zmiana adresu pomoże?
Nie wiem czy pomoże bo nigdy czegoś takiego nie robiłem. Możesz spróbować i nam powiedzieć.
Co chcesz kupić i za ile? Może się znajdzie gdzieś bliżej.
Inna opcja to zapytać kogoś z wysp żeby kupił i Ci wysłał/przywiózł. Jest kilka osób dla których by to potencjalnie możliwe.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
cody1976
Posty: 181
Rejestracja: 13 wrz 2014 23:00
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Jak obejsć blokadę - seller does not ship to me - BL

Post autor: cody1976 »

Thietmaier pisze:Jak w temacie - jak obejść to, że dany sprzedawca nie prowadzi sprzedaży do Polski?
Chcę zamówić zestaw, przesyłka będzie szła z UK i mam możliwość zamówienia na adres osoby mieszkającej na wyspach. Jednakze że względu na ustawienie lokalizacji mojego konta - Polska - system automatycznie nie pozwala na złożenie takiego zamówienia. Jakieś inne opcja poza drugim kontem z lokalizacją ustawioną na UK? Zmiana adresu pomoże?
A, nie możesz go spytać czy wyśle do Polski ? Na eBay też często jest , że nie ma wysyłki ale w większości przypadków wystarczy napisać wiadomość i Sprzedający zmienia ustawienia na wysyłkę do nas, chociaż zdarzają się niemieccy patrioci.

cody1976
Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 391
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jak obejsć blokadę - seller does not ship to me - BL

Post autor: romkoo »

W ustawieniach konta wpisz adres UK. I zadziała. Ja tak regularnie zmieniam adres do Niemiec i działa.
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7024
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Jak obejsć blokadę - seller does not ship to me - BL

Post autor: Thietmaier »

Ale mam możliwość przywozu bezproblemową, więc chce skorzystać nie zawracając innym gitary.
Taniej nie znajdę, najlepsza oferta na BLu.
Tworzę nowe konto - będzie najszybciej.

EDIT:
Widzę w międzyczasie kolega potwierdził opcję, ale już założyłem nowe konto. Dzięki :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
gmkkk

Re: Jak obejsć blokadę - seller does not ship to me - BL

Post autor: gmkkk »

Thietmaier pisze:Ale mam możliwość przywozu bezproblemową, więc chce skorzystać nie zawracając innym gitary.
Taniej nie znajdę, najlepsza oferta na BLu.
Tworzę nowe konto - będzie najszybciej.

EDIT:
Widzę w międzyczasie kolega potwierdził opcję, ale już założyłem nowe konto. Dzięki :)
A posiadanie 2 kont nie jest przypadkiem sprzeczne z zasadami BL? tak tylko pytam...

No i dlatego niektóre sklepy zagraniczne mają w terms, że zamówienia od klientów z feedback zero będą kasowane:)
Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak obejsć blokadę - seller does not ship to me - BL

Post autor: Sariel »

Ja do sprzedawcy ze Stanów wystosowałem grzeczną prośbę i bez problemu wysłał. Może od tego warto zacząć? :)
Awatar użytkownika
gmkkk

Re: Jak obejsć blokadę - seller does not ship to me - BL

Post autor: gmkkk »

Sariel pisze:Ja do sprzedawcy ze Stanów wystosowałem grzeczną prośbę i bez problemu wysłał. Może od tego warto zacząć? :)
Tylko po co jak szybciej jest założyć nowe konto;)
Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jak obejsć blokadę - seller does not ship to me - BL

Post autor: Szczepan »

Nic nowego nie dodam, ale każdy ze sprzedawców niewysyłających do Polski spytany przeze mnie wprost, czy wyśle - godził się. Nakłonić do sprzedaży poniżej minimum też mi się kilka razy udało. I wynegocjować obniżkę ceny. Jak również namówić sprzedawcę, żeby podzielił zestaw i sprzedał tylko jego część. Wysłanie wiadomości z pytaniem naprawdę nic nie kosztuje.
ODPOWIEDZ