Odbiornik

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
KrzysiekC
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2018 10:34
Rok urodzenia: 1994

Odbiornik

Post autor: KrzysiekC »

Witam, mam problem z odbiornikiem (chyba, tak mi się wydaje), ale w czym problem: podpinam pod jeden pin serwo a pod drugi pin chce podpiąć 2 silniki równolegle, ale niestety działa mi tylko ten co jest wpięty pierwszy drugi nic. Co to może być? co się stało? Dodam, że silniki oba sprawne. Podpinałem na przemian i na żadnym nie działa pinie, a wcześniej działało mi crawlerze.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Odbiornik

Post autor: jetboy »

Sprawdź styki na górnej stronie złączek. Może się zabrudziły inie przewodzą.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
KrzysiekC
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2018 10:34
Rok urodzenia: 1994

Re: Odbiornik

Post autor: KrzysiekC »

Ale na wszystkich nie możliwe ze tak sie zrobiło, bo podlaczalem nawet serwo i motor i nic, na przemian tez nic. Z reszta nie działa. Ma ktoś pomysł co może być? Chodzi mi o rozwiązanie jak w 9398 4x4 Crawler
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Odbiornik

Post autor: jetboy »

Nic innego mi nie przychodzi do głowy. U mnie to działa.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
adijedi
Posty: 74
Rejestracja: 07 lut 2017 00:43
Rok urodzenia: 1988

Re: Odbiornik

Post autor: adijedi »

a podłącz 2 silniki pod pojemnik z bateriami, czy działa i wlącz w lewo i prawo i czy silniki kręcą się w lewo i w prawo równolegle, jeśli nie to silnik masz padnięty podejrzewama albo pada przynajmniej trzeba sprawdzić dokładnie obroty
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Odbiornik

Post autor: glaz_pimpur »

Nie jestem pewien ale wydaje mi się, że już to gdzieś było. Serwo i dwa silniki to może być za dużo na tego batboxa. Przyczep najpierw 2 silniki, jeden na drugim bezpośrednio do batboxa. Jak się kręcą to styki mają w porządku. Potem podłącz, tak jak chciałeś do wieży ale odłącz serwo. Powinny się kręcić. A z sereem chyba już nie.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Odbiornik

Post autor: jetboy »

Jakie to są silniki?
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7484
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: Odbiornik

Post autor: Benny80 »

Z silnikami może być wszystko w porządku, ale i tak nie będzie działać.

Powodem może być ograniczenie prądowe wieży V1, które nie pozwoli obsłużyć tylu motorów naraz. Wież V2 mogła by być tutaj rozwiązaniem, ale nie potwierdzam tego na 100%.

Z kolei battbox ma bezpiecznik termiczny, który - gdy przy obciążeniu i przepływie prądu rośnie opór, a więc element się grzeje - odcina odbiorniki, by nie uszkodzić akumulatorów lub boxa przy zbyt szybkim rozładowaniu.

ps. W swoim modelu formuły F1, gdzie do napędu mam 2 silniki RC, musiałem zastosować 2 wieże, po jednej na każdy silnik, gdyż na jednej nie chciały działać - za duży pobór prądu w czasie. Z kolei do zasilenia dodatkowych 2 silników PF M (do skrętu i zmiany biegów) musiałem dodać małego battboxa, gdyż jeden duży battbox z dwoma silnikami RC i dwoma PF M nie był w stanie obsłużyć wszystkiego naraz.
Całość zadziałała dopiero na nielegowym koszyku na 8 akumulatorów (co daje 9,6V zamiast 7,2V) ale wtedy nie działają wieże IR, gdyż mają zabezpieczenie napięciowe na zasilaniu. Do sterowania pozostaje jedynie Sbrick lub Buwizz.

Poczytaj tę stronę, jest wiele konkretnych, popartych testami informacji w temacie: http://www.philohome.com/pfrec/pfrec.htm
Pozdr.
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
KrzysiekC
Posty: 5
Rejestracja: 15 paź 2018 10:34
Rok urodzenia: 1994

Re: Odbiornik

Post autor: KrzysiekC »

adijedi
-podłączyłem tak jak mówisz do boxa i efekt jest ten sam, działa tylko jeden- silnik jak padnięty wyjaśnij mi to, jak to naprawić? (wspominając silniki osobno każdy działa).
Mam wlasnie 9398 4x4 Crawler zestaw i jest tam takie rozwiązanie, http://scr.hu/0qvg1/9sd58" target="_blank chce poprostu wrócić do tego i nie moge i nie wiem co sie porobiło jak działało wcześniej bez zarzutu.
edit: Czy to wina boxa w takim razie? coś się spaliło?
Awatar użytkownika
adijedi
Posty: 74
Rejestracja: 07 lut 2017 00:43
Rok urodzenia: 1988

Re: Odbiornik

Post autor: adijedi »

KrzysiekC, czyli 2x L motors działają, sprawdzałeś innych kombinacji lub silniczków? Czy tylko masz tego crawlera?
ODPOWIEDZ