Jak podłączyć stary silniczek 6216m do zasilania z PF

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Yaki

Jak podłączyć stary silniczek 6216m do zasilania z PF

Post autor: Yaki »

Witam.
Znalazłem u rodziców w piwnicy mój zestaw z dzieciństwa Lego Technic 8055, w którym jest silniczek 6216m. Czy da się go podłączyć do aktualnych Power Function np. z zestawu Technic 42065? W aktualnych Lego Technic jest zasilanie z battery box 8881 oraz zdalne sterowanie (8884 Power Functions IR RX). Niestety one mają inne styki. Zasilanie się zgadza (4,5v), ale styki nie :( . Czy są jakieś przejściówki?
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Jak podłączyć stary silniczek 6216m do zasilania z PF

Post autor: jetboy »

Yaki pisze:Witam.
Znalazłem u rodziców w piwnicy mój zestaw z dzieciństwa Lego Technic 8055, w którym jest silniczek 6216m. Czy da się go podłączyć do aktualnych Power Function np. z zestawu Technic 42065? W aktualnych Lego Technic jest zasilanie z battery box 8881 oraz zdalne sterowanie (8884 Power Functions IR RX). Niestety one mają inne styki. Zasilanie się zgadza (4,5v), ale styki nie :( . Czy są jakieś przejściówki?
Zasilanie się nie zgadza, bo PF są 9v, a stary silniczek 4,5v.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Gość

Re: Jak podłączyć stary silniczek 6216m do zasilania z PF

Post autor: Gość »

a no tak... Zmyliły mnie zdjęcia battery box 8881, na których zwykle widać tylko jedną stronę z 3 bateriami 1.5v. Nie zauważyłem, że z drugiej strony są kolejne 3 baterie :D Szkoda że nie ma kompatybilności :(
Dzięki za pomoc! Temat do zamknięcia.
Awatar użytkownika
Masaho

Re: Jak podłączyć stary silniczek 6216m do zasilania z PF

Post autor: Masaho »

Gdybyś podłączył dwa takie silniczki 4,5V szeregowo (oba pracowałyby jednakowo i w tym samym czasie) to 2x4,5v = 9V. A żeby zgrać ze sobą wtyczki można przeciąć dwa przedłużacze z dwóch różnych systemów i to połączyć. Jednak nie wiem czy gra jest warta świeczki.
ODPOWIEDZ