Jak kompletować stare legusy?

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Danielek

Jak kompletować stare legusy?

Post autor: Danielek »

Cześć, jestem posiadaczem kilku starych zestawów, kolejki nm 6399i statku 4030. Odziedziczyłem je po papie, aczkolwiek są nieco zdekompletowane przez moją dawną dziecięcą aktywność. Większość części jest, ale kilkunastu mniej/bardziej wyspecjalizowanych /potrzebnych/niepotrzebnych nie ma... i tu pytanie: Gdzie je znaleźć? Cała kolejka, tj. motorek, podwozie, plandeki, figurki są,ale nie ma prawie całej stacji i akcesoriów. Co do statku to kadłub i kontenery są, aczkolwiek nie ma masztu, kilku odważników i wieeelu okien. Figurki wszystkie są.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak kompletować stare legusy?

Post autor: Kalais »

Awatar użytkownika
Danielek

Re: Jak kompletować stare legusy?

Post autor: Danielek »

Dzięki za linka do tej strony z LEGO. Aczkolwiek mam kolejne pytania:
1. Ile wynoszą koszty dostawy z Węgier albo Niemiec.
2. Jak rozplanować składanie logistycznie? Nie wiem dokładnie jakich elementów nie posiadam i ile ich powinno być.
Awatar użytkownika
gmkkk

Re: Jak kompletować stare legusy?

Post autor: gmkkk »

Wysyłka z Węgier jest stosunkowo droga wbrew pozorom. Najlepiej ściągać klocki z Czech, Słowacji i bodajże Chorwacji.
Nie powoduje zawału wysyłka z Niemiec, Francji.
Kiedyś Holandia miała dość niskie ceny ale w ostatnim roku podnieśli. Z GB też ujdzie. Bardzo droga wysyłka jest z Belgii i Włoch (Włosi też zwykle kombinują z cenami i proponują najdroższe przesyłki typu z ubezpieczeniem, priorytet, rejestrowana itd - ja mam z Włochami złe wspomnienia. Po zapytaniu o cenę wysyłki zawsze dostawałem takie odpowiedzi, ze rezygnowałem - taniej wychodziło kupić w innym kraju drożej zestaw z tańszą wysyłką.

Zawsze jeśli nie jesteś pewien kosztów wysyłki pytaj o jej cenę w konkretnym zamówieniu. Nie jesteś pewien nie finalizuj zamówienia. Sprzedawcy chętnie odpowiadają na pytania o koszty wysyłki i można wybrać metodę. Zwykle wystarczy przesyłka ekonomiczna, nierejestrowana, nie miałem przypadku zaginięcia paczki z zestawem, mimo że czasami były dość drogie.
cody1976
Posty: 181
Rejestracja: 13 wrz 2014 23:00
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Jak kompletować stare legusy?

Post autor: cody1976 »

Danielek pisze:Dzięki za linka do tej strony z LEGO. Aczkolwiek mam kolejne pytania:
1. Ile wynoszą koszty dostawy z Węgier albo Niemiec.
2. Jak rozplanować składanie logistycznie? Nie wiem dokładnie jakich elementów nie posiadam i ile ich powinno być.
NA BL masz wykaz części danego zestawu i bez problemu ogarniesz co masz, czego brakuje i ile sztuk:

https://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=6399-1" target="_blank

Natomiast, szanse że dany element który był produkowany dużo dłużej niż zestaw lub jest produkowany do dzisiaj będzie akurat z okresu produkcji danego zestawu są niestety znikome.

cody1976
SnowBall
Posty: 25
Rejestracja: 30 kwie 2018 16:37
Rok urodzenia: 2003

Re: Jak kompletować stare legusy?

Post autor: SnowBall »

Dla mnie wystarczy żeby to był ten sam element w tym samym (albo podobnym kolorze jeśli nie jest widoczny). Bardziej zależy mi na kolejce niż na kontenerowcu. Mam jeszcze ten kontenerowiec 4030 (części sprawdzałem, można nawet w Polsce dostać większość), samohodzik 6677 (od motora odpadło koło) i domek 1472 (bez czerwonego 1x1). Tak na marginesie,założyłem konto.
cody1976
Posty: 181
Rejestracja: 13 wrz 2014 23:00
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Jak kompletować stare legusy?

Post autor: cody1976 »

To bez problemu wszystko kupisz na Bricklinku, domek 1472 to ten sam zestaw co 6388.

cody1976
SnowBall
Posty: 25
Rejestracja: 30 kwie 2018 16:37
Rok urodzenia: 2003

Re: Jak kompletować stare legusy?

Post autor: SnowBall »

Dzięki za porade. Co do części dimku to sobie zastąpiłem czerwoną pralką 1x1, w autku motocykl nie ma wymiennych kół. Tak z ciekawości, czy ta kolejka to rzadki zestaw? Tak samo z kontenerowcem
cody1976
Posty: 181
Rejestracja: 13 wrz 2014 23:00
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Jak kompletować stare legusy?

Post autor: cody1976 »

Monorail jeśli jest kompletny, z pudełkiem instrukcją , klocki w idealnym stanie może kosztować kilka tysięcy ale poniżej 1500 zł tez kupisz. W Polsce trafiają się taniej. Swój kupiłem na aledrogo z 10 lat temu w stanie "nie bawionym" za 500 czy 600 zł ale takie okazje teraz już sie nie trafiają. Uważam ten zestaw za jeden z najlepszych w historii Lego. Kontenerowiec to koszt kilku stówek.

cody1976
SnowBall
Posty: 25
Rejestracja: 30 kwie 2018 16:37
Rok urodzenia: 2003

Re: Jak kompletować stare legusy?

Post autor: SnowBall »

Jako posiadacz obu zestawów jestem zadowolony:-)
ODPOWIEDZ