Gdzie i za ile sprzedać klocki?

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Ramol

Gdzie i za ile sprzedać klocki?

Post autor: Ramol »

Szanowni Państwo!

Nazywam się Kuba i mam 31 lat. dwa lata temu zakupiłem zestaw Creator Expert (10234) - Opera w Sydney. Kosztował około 1600 złPo ułożeniu okazało się, że jest to gigantyczny kloc. Obecnie, leży schowany w kartonie (nie mam gdzie go ustawić w domu) i dojrzałem do tego, aby go sprzedać. W związku z tym mam dwa pytania:

1. Jaka jest wartość raz ułożonych klocków (jest karton, są intrukcje)? Czy szacowanie 60% ceny zakupu (myślałem o 950 zł) ma sens?
2. Czytałem na forum w sekcji "gdzie kupować", że pojawia się allegro czy ebay - czy nic się nie zmieniło i to nadal najlepsze miejsca do wystawienia klocków?

Dzięki,
K.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Gdzie i za ile sprzedać klocki?

Post autor: jetboy »

Na allegro nowy najtaniej jest za 1200zł, Używany za 900. 950 - będzesz drugi w kolejce.
Oprócz allegro i olx, spróbuj grup na FB jeśli masz tam konto. Na przykład tej: https://www.facebook.com/groups/1597617703790487/" target="_blank

Czasem cena klocków używanych jest znacznie wyższa niż cena zakupu. Dotyczy to zestawów od dawna nie produkowanych, które są poszukiwane przez fanów.
Opera jest już nie produkowana, ale nigdy nie cieszyła się szczególną popularnością, tak że przynajmniej na razie cena raczej nie poszybuje. Może za kilka lat, chociaż też bym specjalnie nie liczył.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ