s@h - limit/ograniczenie sztuk produktu

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Loghan
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2017 15:52
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Wielka Metropolia Silesia

s@h - limit/ograniczenie sztuk produktu

Post autor: Loghan »

Z braku lepszego pomysłu - pytanie tutaj, i lekko głupawe. Na s@h są słynne limity/ograniczenia zakupu określonej ilości sztuk danego zestawu. Moje pytanie brzmi - one obowiązują do jednego tylko zamówienia, czy w jakimś dłuższym czasokresie (czyli że jeśli kupiłem 10 sztuk zestawu X przy limicie 10, to nie mogę kupić następnych zestawów X w kolejnym zamówieniu przez jakiś czas)? Z góry dziękuję za pomoc :)
*****
The "h" is silent.
***
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: s@h - limit/ograniczenie sztuk produktu

Post autor: Innos »

Oni tam chyba sami dobrze nie wiedzą, do tego limity się zmieniają, także trudno powiedzieć. Generalnie jednak chyba można spokojnie założyć, że to może być pół roku i dłużej, czyli nie kupisz 10 sztuk przy limicie 10 i za chwilę czy za tydzień znowu 10. Co gorsza prawo u nich potrafi działać wstecz: kupujesz 3 sztuki przy limicie 10, potem limit spada do 2 sztuk, i nie dość, że nie możesz zamówić więcej, to jesteś "oszustem" który przekroczył aktualny limit. ;) Ale bywało chyba i tak, że limity się resetowały i można było kupować dany zestaw na nowo kiedy uzupełnili zapasy. Tak więc nigdy nie przewidzisz do końca jak będzie. :)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
Awatar użytkownika
Loghan
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2017 15:52
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Wielka Metropolia Silesia

Re: s@h - limit/ograniczenie sztuk produktu

Post autor: Loghan »

Dzięki, w takim razie mam nadzieję, że "po roku się kasuje", jak to mówią polscy koledź boje w nieco innym kontekście :)
*****
The "h" is silent.
***
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: s@h - limit/ograniczenie sztuk produktu

Post autor: glaz_pimpur »

To ile tych sokołów kupiłeś?:)
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Loghan
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2017 15:52
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Wielka Metropolia Silesia

Re: s@h - limit/ograniczenie sztuk produktu

Post autor: Loghan »

Uhuhu, wzorcowe wyprowadzenie trafnego wniosku z dwóch przesłanek.
Panie, ile weszło, nie patrzyłem nawet - odkryłem po latach, że jestem zrobiony z pieniędzy. Jeden sobie złożę, w części klocków będę się tarzał, resztę spalę, powiększając tym samym zasoby śląskiego smogu :)
Skoro już się pośmiałem (wiem, Kris zaraz każe mi przestać być biednym, więc się przymykam), to powiem że tak serio to jednego, ale z przeznaczeniem nie dla siebie (z mojego konta). Tyle, że swojego też planuję, chociaż nie sądzę żebym w tym roku na niego kasę ustukał. Ot, cała historia.
*****
The "h" is silent.
***
Awatar użytkownika
maciek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 6105
Rejestracja: 16 maja 2013 16:53
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: s@h - limit/ograniczenie sztuk produktu

Post autor: maciek »

Nie wiem czy są jakieś regulaminy SH, ale moja praktyka wygląda tak:
- kupiłem 20 sztuk minifigurek batmana, następne zamówienie to było: jakieś drobne zestawy, B&P i jedna minifigurka batmana - anulowane wszystko.
- kupiłem minifigurki germańskich piłkarzy - tak samo. Następne zamówienie z przekroczonym limitem anulowane.
- kiedyś kupiłem kable PF, po paru miesiącach znowu kable - i zamówienie anulowane. Teraz nawet nie próbuję kupować kabli PF, od razu proszę kumpla o zakup.
- zestawy przecenione: 20 sztuk * kalendarz. Były po 27 zł. Następne takie zamówienie - konto zawieszone.
Nie pomaga kupowanie z innego konta, jeżeli płatność jest tą samą kartą, albo na ten sam adres.
Reset o którym pisze Innos - może być po roku. Bo te kable PF - to miałem problem jeszcze wiele miesięcy po zakupie.

Ogólnie wszystko fajnie, ale: SH to niby sklep, a sprzedawać niespecjalnie chcą.
Awatar użytkownika
gmkkk

Re: s@h - limit/ograniczenie sztuk produktu

Post autor: gmkkk »

Z tego co rozmawiałem z panią z Customer Service limity kasują się po roku- liczy się data pierwszego zakupu, możesz kupić naraz np 20 motorów PF (dane przykładowe) ijaki kolwiek następny zakup tego elementu możesz zrobić po roku. Możesz co jakiś czas kupować po kilka ale od pierwszego zakupu przez rok tylko 20 sztuk. Po przekroczeniu limitu zamówienie anulowane ale można dostać też bana (tutaj reguły są chyba niesprecyzowane bo można go dostać za pierwsze zamówienie z przekroczonym limitem albo którymś tam). Może ktoś bardziej przybliży temat bana.
Bana można dostać też za kilka zamówień w krótkich odstępach czasu jeżeli do zamówienia wchodzi jakiś gratis więc radzę uważać z dzieleniem zakupów na kilka po 200 PLN aby dostać gratisa - w najlepszym wypadku zostanie on wykasowany, w najgorszym ban... I jest to zgodne z regulaminem - zapis o jednym gratisie na gospodarstwo domowe.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: s@h - limit/ograniczenie sztuk produktu

Post autor: jetboy »

gmkkk pisze:Bana można dostać też za kilka zamówień w krótkich odstępach czasu jeżeli do zamówienia wchodzi jakiś gratis więc radzę uważać z dzieleniem zakupów na kilka po 200 PLN aby dostać gratisa - w najlepszym wypadku zostanie on wykasowany, w najgorszym ban... I jest to zgodne z regulaminem - zapis o jednym gratisie na gospodarstwo domowe.
Można też nie dostać. Zawsze tak robię jak jest gratis.

Można też dostać bana przy pierwszym zamówieniu jednego zestawu (znam takie przypadki).
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: s@h - limit/ograniczenie sztuk produktu

Post autor: Innos »

gmkkk pisze:I jest to zgodne z regulaminem - zapis o jednym gratisie na gospodarstwo domowe.
Z ich regulaminem tak. Ale śmiem twierdzić, że anulowanie zamówień, których przyjęcie potwierdzili zwrotnym mailem, jest niezgodne z prawem EU - neważne z jakiego wydumanego powodu, limity, zasady gratisów, koniec zapasów itp. Tym bardziej, że wszelkie problemy z anulacjami wynikają zwykle nie tyle z działania klientów co z ich badziewnego systemu - jakby użytkownik nie mógł zamówić więcej niż wynoszą limity, albo jakby dostawał gratis do koszyka tylko przy pierwszym zamówieniu to siłą rzeczy problemu by nie było, bo zamówienia niezgodnego z regulaminem nie dałoby się po prostu złożyć.
Ale to musiałby się prawnik wypowiedzieć czy tak faktycznie jest i czy tu nie ma jeszcze jakiegoś haczyka w przepisach.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
Awatar użytkownika
solic
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 410
Rejestracja: 30 sie 2013 10:12
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: s@h - limit/ograniczenie sztuk produktu

Post autor: solic »

maciek pisze:kupiłem minifigurki germańskich piłkarzy - tak samo. Następne zamówienie z przekroczonym limitem anulowane.
Dokładnie tak samo miałem, pomogło dopiero kupno na adres teściowej i płatność kartą żony.

Swoją drogą te limity są czasami chore, np. przy tych minifigurkach było 10... i jak tu uzbierać 16?
-----
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...
ODPOWIEDZ