Prośba o wycenę 4758, 8781, 8364

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Sławek

Prośba o wycenę 4758, 8781, 8364

Post autor: Sławek »

Cześć,

Jak się domyślacie nie mam tutaj zbytniej renomy (chociażby dlatego iż jest o mój pierwszy post i to jeszcze bez logowania) :) Chciałbym jednak prosić Was o pomoc w wycenie paru zestawów, które są w moim posiadaniu.
Klocki od dłuższego czasu leżą i się kurzą więc chętnie się ich pozbędę, niestety nie znam ich wartości a opierając się na wszelakich ofertach dostępnych w sieci (ebay, allegro, olx itd) można dostać białej gorączki od rozbieżności w cenach...
Przy okazji może znajdzie się ktoś, kogo oferta zainteresuje i dobijemy targu :)

Tak więc do rzeczy (skala ocen 1-5):

1. Lego 4758 Harry Potter Hogwarts Express 2 ed.

Pudełko - jest, stan powiedziałbym 3+, karton sztywny, nie leje się jak zalana makulatura :) widać białe wytarcia na narożnikach i wgniecenia
Instrukcja -jest, brak pierwszej kartki (okładka z ostatnią stroną), to co najważniejsze czyli wszystkie kroki budowy są zawarte w innstrukcji
Klocki - stan dobry, 4+, parę razy złożone, niestety w zestawie brakuje paru kluczowych elementów :/
Braki:
Wszystkie minifigurki :(
1x - sowa
1x - tabliczka czekolardy
1x - klocek 3062b w kolorze czarnym (od lampy)

Tak naprawdę można powiedzieć iż jest to sam pociąg z peronem.

2. Lego 8781 Castle of Morcia

Pudełko - jest, stan powiedziałbym 3+, karton sztywny, nie leje się jak zalana makulatura :) widać białe wytarcia na narożnikach i wgniecenia
Instrukcja -brak, składałem na podstawie instrukcji z netu
Klocki - stan dobry, 4+, parę razy złożone, tutaj również brak paru elementów:
Braki:

2x - 4495 fioletowa flaga
1x -3069bpb039 tabliczka z amuletem
1x - złota moneta o nominale 20
1x - 30104 brązowy łańcuch
1x - minifigurka rycerza o numerze cas257
1x - 71015 królewska korona

3. Lego 8364 Multi Challenge Race Track

Pudełko - jest, stan 3, również obtarte na narożnikach
Instrukcja - jest, stan 3

Klocki - stan dobry, nie zdążyłem ich dokładnie przeliczyć jednak co najważniejsze na podstawie instrukcji ułożyłem cały tor, który jest w pełni funkcjonalny. Na podstawie poprzednich zestawów w tym również zakładam lekkie braki w podstawowych klockach. Elementy toru, aut lub reszta bardziej unikatowych wyglądają na kompletne.

Z góry dziękuję za pomoc :)
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Prośba o wycenę 4758, 8781, 8364

Post autor: jetboy »

Ja nie będę tego wyceniał bo nie jestem zupełnie zainteresowany, ale zdjęcia by bardzo ułatwiły wycenę jeśli komuś będzie się chciało to zrobić, a na pewno jeśli ktoś się będzie zastanawiał czy nie kupić.
Tym bardziej że nie wiadomo co to tak naprawdę znaczy że oceniasz coś na 3+ albo 4+ - to jest bardzo subiektywne.

W zestawach największą wartość mają minifigi i elementy unikatowe. Ich brak bardzo obniża cenę.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Sławek

Re: Prośba o wycenę 4758, 8781, 8364

Post autor: Sławek »

Rozumiem, jakieś sugestie co do zdjęć? Jak wspominałem, klocki nie mają szczególnych oznak zużycia, nie są pogryzione, połamane itd. Chodziło bardziej o zdjęcia opakowań/instrukcji?
Oczywiście przyznaję rację w temacie ocen, więc może zapomnijmy o nich i niech każdy zmierzy własną miarą. Fakt, brak minifigów w niczym nie pomaga i jestem świadomy konsekwencji z tym związanych.

Poniżej link do paru fotek, gdyby czegoś brakowało uzupełnię:

https://drive.google.com/open?id=1Ap1oo ... lp4ms1YsWJ
Marzyciel
Posty: 118
Rejestracja: 05 sie 2017 20:43
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Wolsztyn

Re: Prośba o wycenę 4758, 8781, 8364

Post autor: Marzyciel »

Ja tylko napiszę że jeśli sprzedawca mówi że zestawy składał tylko parę razy ale już zdążył pogubić figurki i elementy oraz zniszczyć pierwszą stronę instrukcji to taka osoba nie jest zbyt wiarygodna albo świadczy o tym że nie dba o klocki.
ODPOWIEDZ