Pomoc w budowie modelu

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Pancerny
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2018 14:31
Rok urodzenia: 2001

Pomoc w budowie modelu

Post autor: Pancerny »

Siemka, mam do Was wielką prośbę. W mojej szkole chcemy zbudować PzKpfw VIII Maus z.... LEGO!! Tak z klocków duńskiej firmy, o koszty za bardzo nie musimy się martwić, ale nie wiemy jak to ugryźć. Patrzyłem na dzieło Sariela (http://sariel.pl/2016/01/maus-super-heavy-tank/" target="_blank) jednak z samych zdjęć dużo nie zrobiliśmy. Jeśli jest tu ktoś kto chciałby pomóc, będę bardzo wdzięczny.Jeśli chcesz się skontaktować odpisz na ten post. Dzięki :D
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11901
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: Pomoc w budowie modelu

Post autor: Kris Kelvin »

A może napiszcie do...
Sariela?
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Pancerny
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2018 14:31
Rok urodzenia: 2001

Re: Pomoc w budowie modelu

Post autor: Pancerny »

Kris już pisałem, ale zero reakcji z jego strony...
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11464
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Pomoc w budowie modelu

Post autor: goldsun »

Pancerny pisze:Siemka, mam do Was wielką prośbę. W mojej szkole chcemy zbudować PzKpfw VIII Maus z.... LEGO!! Tak z klocków duńskiej firmy, o koszty za bardzo nie musimy się martwić, ale nie wiemy jak to ugryźć. Patrzyłem na dzieło Sariela (http://sariel.pl/2016/01/maus-super-heavy-tank/" target="_blank) jednak z samych zdjęć dużo nie zrobiliśmy. Jeśli jest tu ktoś kto chciałby pomóc, będę bardzo wdzięczny.Jeśli chcesz się skontaktować odpisz na ten post. Dzięki :D
Zacząłbym od zastanowienia się: jak ma działać mechanika. Co ma się ruszać i jak być napędzane.
Czyli minimum:
- napędzanie jednej i drugiej gąsienicy - pytanie czy niezależnymi silnikami, czy robić przełączanie kierunku obrotów, albo wyłączanie którejś. Zakładam, że prostsze jest to pierwsze. W sieci, albo w książce Sariela znajdziecie w miarę gotowe rozwiązania. :-)
- napędzanie obrotu wieży
- ruszanie lufą? - jeśli tak, to czy silnik umieszczać w wieży, czy w podstawie i pociągnąć napęd do wieży, przez obracającą się wieżę! Pewnie na początek łatwiejsze to pierwsze
coś jeszcze?

To wszystko spróbujcie zbudować na samym szkielecie z klocków. Jak będziecie mieć w miarę opanowane mechanizmy, to dopiero zabrać się za obudowanie tego, żeby miało kształt odpowiedni.
Możecie też zacząć od RC Trackera od Lego, czyli zestawu 42065, jeśli kompletnie nie wiecie jak zacząć, bo dostaniecie podstawę na gąsienicach i możecie spróbować na tej podstawie zbudować mniejszą wersję Mausa.
https://shop.lego.com/en-DE/RC-Tracked-Racer-42065" target="_blank

IMHO nie powinniście próbować skopiować modelu Sariela, tylko spróbować zbudować swój.
Tak będzie prościej. I ciekawiej. :-)
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
ODPOWIEDZ