Pociag Lego 7938

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
soul147ah

Pociag Lego 7938

Post autor: soul147ah »

Witam.

Mam pytanie odnosnie zestawu Power Functions. Udalo mi się nabyc pociag 7938 wraz z elektronika po zlozeniu zgodnie z instrukcja wykorzystuje prawe pokretlo do jazdy (pracy) dopiero jak podlacze w drugie wejscie odbiornika to uzywam lewego pokretła , w przypadku zestawu np. 60051 uzywam lewego pokretła a nie prawego (zgodnie z insturkcja ) czy w przypadku zakupionego zestawu 7938 to wina techniczna czy tak poprostu jest prosze o szybka odpowiedz.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Pociag Lego 7938

Post autor: jetboy »

To kwestia tego do którego złącza w wieży IR podłączony jest silnik. Jedno złącze steruje się prawym pokrętłęm, a drugie lewym.
Ustaiając taki sam kanał na obu wieżach i pilocie, i podłączając silnik w jednym pociągu do prawego złącza a w drugim do lewego, można sterować dwoma pociągami jednocześcnie z jednego pilota (jeden prawym a drugi lewym pokrętłem).
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
soul147ah

Re: Pociag Lego 7938

Post autor: soul147ah »

tak rozumiem tylko ze zgodnia z instrukcja każe mi podlaczyc po lewej stronie naped , a jesli tak zrobie to nie dziala mi lewe pokretlo tylko prawe , i wlasnie w innych zestawach jak podlaczylem to wlasnie mialem tak ,ze jesli po lewej stronie podlaczylem ( na odbiorniku odznaczone kolorem niebieskim ) to uzywalem lewego pokretla a tutaj jest na odwort i teraz pytanie czy to wada techniczna czy tak poprostu jest w tym zestawie.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ