Technic 42065 RC Tracked Racer dołożenie silnika V8

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
marek85pl
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2017 17:37
Rok urodzenia: 1985

Technic 42065 RC Tracked Racer dołożenie silnika V8

Post autor: marek85pl »

Cześć kupiłem dla syna zestaw 42065 mam pytanie do znawców czy isnieje dołożenie silnika V6 lub V8 tak aby osobny silnik elektryczny go napędzał oczywiście ingerując w maskę pojazdu. Wiem że potrzebowałbym kompletny silnik v6 lub v8 oraz dodatkowy silnik elektryczny który by go napędzał ,tylko jaki ? i czy obroty tego silnika elektrycznego M lub L nie będą za duże, chodzi mi o to aby ruch tłoków był widoczny.Podejrzewam że potrzebowałbym jeszcze Switch aby ten silnik uruchamiać nie z poziomu bateri a osobnym włącznikiem. Nie miałem doczynienia z Technic a tymbardzej z power functions zestaw jest w kartonie i czeka na święta.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7073
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Technic 42065 RC Tracked Racer dołożenie silnika V8

Post autor: Jaskier »

Ale to chcesz zrobić po prostu dodatkowy bajer w postaci widocznej atrapy silnika z działającymi tłokami?

Ja bym w takim wypadku wział trochę momentu z już zainstalowanych silników - dołożyłbym zębatki, żeby napędzać tłoki i za pomocą jakichś najprostszych połączeń wyprowadziłbym napęd na wysokość maski. Odpowiednie przełożenie i tłoki będą chodzić.

Ale ja się słabo znam na Technic.
marek85pl
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2017 17:37
Rok urodzenia: 1985

Re: Technic 42065 RC Tracked Racer dołożenie silnika V8

Post autor: marek85pl »

tak jako dodatkowy bajer z działającymi tłokami. Przeszło mi przez myśl to co proponujesz tylko ciekawe czy wogóle jest to możliwe. Tutaj zapewne musiałby się wypowiedzieć jakiś spec od Technic a jescze lepiej spec z takim zestawem.\

ale już mi podpowiedziałeś wystarczą dwie zębatki aby właściwie wyregulować prędkość obrotową tego silnika :) aż dziw bierze że nie wpadł na to mechanik który także rozbiera skrzynie biegów. :) pozdro
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: Technic 42065 RC Tracked Racer dołożenie silnika V8

Post autor: Innos »

Podpięcie V8 do napędu jeźdźidełka jest na pewno rozwiązaniem niedrogim, wymaga trochę pomajsterkowania w konstrukcji, ale to akurat powinna być dobra zabawa, no i w sumie takie rozwiązanie będzie miało najwięcej sensu. Gdyby chcieć zasilać V8 osobno to silniki M czy L byłyby raczej za duże, przydałby się micromotor, ale to niestety element drogi i trudny do dostania. Także mimo wszystko łatwiej dołożyć parę zębatek.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Technic 42065 RC Tracked Racer dołożenie silnika V8

Post autor: jetboy »

Moim zdaniem w tym przypadku podłączanie napędu do silnika było by dość skomplikowane, bo silniki napędowe są dwa i trzeba by robić jakiś Sumator, albo korzystać tylko z jednego silnika. Opcja z dodatkowym silnikiem ma sens i nawet z jednego batboxa by to działało, bo obciążenie V8 jest niewielkie. Ale osiągi pojazdu by wtedy spadły. Z koleji na drugi batbox nie ma za wiele miejsca, gdyby jednak użyć 2 batboxy kolejkowe, to nie zajmą dużo więcej miejsca niż ten z zestawu.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
marek85pl
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2017 17:37
Rok urodzenia: 1985

Re: Technic 42065 RC Tracked Racer dołożenie silnika V8

Post autor: marek85pl »

jetboy pisze:Moim zdaniem w tym przypadku podłączanie napędu do silnika było by dość skomplikowane, bo silniki napędowe są dwa i trzeba by robić jakiś Sumator, albo korzystać tylko z jednego silnika. Opcja z dodatkowym silnikiem ma sens i nawet z jednego batboxa by to działało, bo obciążenie V8 jest niewielkie. Ale osiągi pojazdu by wtedy spadły. Z koleji na drugi batbox nie ma za wiele miejsca, gdyby jednak użyć 2 batboxy kolejkowe, to nie zajmą dużo więcej miejsca niż ten z zestawu.
Słuszna uwaga dlatego sens osobnego silnika elektrycznego jest jak najbardziej sensowna w przypadku tego zestawu. Przeglądajac zasoby internetu np YouTube jest pełno modyfikacji tego zestawu ale brak interesujacej mnie modyfikacji. Optycznie umieszczenie silnika PF za silnikiem V8 wyglądało by w mojej ocenie dobrze ponieważ silnik PF mógłby imitować skrzynie biegów.
Awatar użytkownika
M_longer
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1639
Rejestracja: 20 lip 2013 05:43
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: Technic 42065 RC Tracked Racer dołożenie silnika V8

Post autor: M_longer »

Nie wiem czy to ważne, ale to będzie wyglądać pokracznie :D

Obrazek
I zdecydowanie dodałbym osobny silnik do napędu tej atrapy.
marek85pl
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2017 17:37
Rok urodzenia: 1985

Re: Technic 42065 RC Tracked Racer dołożenie silnika V8

Post autor: marek85pl »

jeden obraz zamiast 1000 słów. Bardzo dziękuje za ten virtual tuning. Sprawa wyjaśniona ;)
ODPOWIEDZ