Napis Lego na elementach figurek

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
kobza

Napis Lego na elementach figurek

Post autor: kobza »

Witam,
ma pytanie do bardziej doświadczonych czy Lego na wszystkich elementach figurek zawsze tłoczyło znaczki?
Wiem, że są główki z "dziurami" i na nich nie ma znaczka Lego, ale ostatnio trafiłem na zestaw z 1999 roku 7101-1: Lightsaber Duel i na włosach Obi-Wana nie ma znaczka, na spodzie nóżek też. To samo przy figurce Dartha Maula - kaptur ma tylko liczbę, spody nóżek bez znaczka, wewnątrz nóg numer. Zaczki są na torsie i na górze od nóżek. Reszta klocków z zestawu oznaczona prawidłowo.

Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Napis Lego na elementach figurek

Post autor: Kalais »

Nie na wszystkich. Nie ma reguły niestety (tzn. jakieś pewnie tam są, ale to nie do ogarnięcia ;) bo przez lata zmieniały się formy do tworzenia klocków i nawet teoretycznie taki sam klocek może występować z logo i bez, w zależności od rocznika produkcji). Jeśli boisz się czy to nie podróbki, to spora szansa, że nie.

Na podróbkach zazwyczaj nie ma nic, są całe gładkie. A sporo części LEGO ma tylko numer, a nie ma logo.
Awatar użytkownika
kobza

Re: Napis Lego na elementach figurek

Post autor: kobza »

Dziękuję za odpowiedź.
Z ciekawości przejrzałem resztę posiadanych figurek i zauważyłem jeszcze że na elementach są jeszcze inne oznaczenia np.: na hełmach lub włosach występuje literka C z kropkami lub na nóżkach wewnątrz same liczby lub ciąg cyfr i liter.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ