BrickLink

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
kpaduszy
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2017 23:26
Rok urodzenia: 1986

BrickLink

Post autor: kpaduszy »

Mam sporo klocków, c.a. 20 000 sztuk (głownie typu Technic) i stale mi czegoś przybywa - buduję set, rozkładam i odkładam do pudełka. Myślę ostatnio o otwarciu sklepu na BL i sprzedaży setów na części - elementy i tak leżą, być może ktoś mógłby zrobić z nich pożytek, a ja przy okazji miałbym środki na kolejne. Oczywiście nie mam zamiaru z tego żyć (myślę, że długo nie dałbym rady :)), chciałbym to potraktować jako połączenie hobby z czymś pożytecznym. Mam jednak wątpliwości jak to wygląda od strony formalnej/prawnej: czy przy regularnych zamówieniach i muszę to jakoś zarejestrować jako działalność? Jak to wygląda w praktyce w przypadku Waszych sklepów?
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: BrickLink

Post autor: Jaskier »

Czyli budujesz zestaw, a potem rozkładasz go na części, kupujesz kolejny i robisz z nim to samo?

20k części to nie jest dużo.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: BrickLink

Post autor: jetboy »

W twoim przypadku nie lepiej sprzedawać zestawy w całości a nie na części?
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
kpaduszy
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2017 23:26
Rok urodzenia: 1986

Re: BrickLink

Post autor: kpaduszy »

Na części się bardziej opłaca... Myślę, że odczuł to każdy kto kupował pojedyncze klocki przez BL lub Allegro. Ostatnio, do jednego z ulubionych zestawów mojej córki zamawiałem kilka brakujących kloców od "Klockinasztuki.pl" (polecam) i zapłaciłem ok. 10 zł + przesyłka 8 zł. Za 18 zł można fajnego polybaga przecież dostać :)

Chyba żebym poczekał parę lat aż ceny tych setów (najstarsze z 2015 r. - bawię się od niedawna ;) mocno skoczą. Poza, mam też sporo części luzem, kupionych gdzieś okazyjnie - raz mi się "udało" dostać prawie 7 kg Technic za 100 zł - dosłownie wszystko (belki, axle, koła zębate) poza PF :)
ODPOWIEDZ