Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Sirius »

Mnie bardziej ciekawi, czy będą podwójne punkty albo jakaś inna ciekawa, dodatkowa oferta. 500 zł żeby dostać ten gratis to jednak sporo.
Awatar użytkownika
gmkkk

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: gmkkk »

Tak jak Jaskier pisze.
Jak zrobisz 2 zamówienia spełniające warunki otrzymania gratisa masz kilka możliwości - system "przymknie oko" i dostanie 2 zamówienia i 2 gratisy, system wychwyci fakt że należy Ci się tylko 1 gratis zgodnie z warunkami promocji "1 gift per household" i albo wytnie tylko gratisa albo anuluje drugie zamówienie całe, możesz też dostać bana... Loteria.
Jeśli mogę coś doradzić to zrób drugie zamówienie (jeśli już tak bardzo musisz dzielić/ robić drugie/ mieć koniecznie drugiego gratisa) dopiero jak dostaniesz maila, że pierwsze już wysłali - co nie daje jednak 100% pewności, że nie anulują Ci zamówienia/ nie dostaniesz bana.
Chociaż ostatnio nie ma jakiś super obniżek / gratisów IMHO aby tak kombinować.
Czyżbyś polował na drugi zestaw jubileuszowy? jest dość fajny ale d... nie urywa. Na 50-lecie był fajny zestaw - Town plan.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Kalais »

Dzięki za odpowiedzi.

Pytam tak ogólnie i na przyszłość. Czasem są bardzo fajne te gratisy i chciałbym ich kilka.

O kurcze, nigdy nie widziałem tego Town Plan, fajny!

A ten teraz jest ma swój klimat, sentymentalny.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Kalais »

Pytanie do osób składających City.

Czy to jest obecny standard na połączenie samochodu z przyczepą? Czy są jeszcze jakieś inne rozwiązania stosowane? Chodzi mi o zestawy obecnie będące w produkcji.

Obrazek

P.S. Przykład jest z 10750
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Kalais »

Z przyczepą sobie już poradziłem ;) Może z następnymi pytaniami będzie łatwiej ;)

Punkty VIP w SH.
1. Właśnie się skapnąłem, że one są ważne 2 lata. Czy jak dobiega koniec ich ważności to wysyłają maila? Jak wszedłem w VIP transakcje na koncie, to akurat pokazuje 2 lata ostatnie... wykasowało mi starsze i się zastanawiam, czy nie przepadły mi jakieś punkty, bo nigdy tego jakoś specjalnie nie śledziłem, a chciałem ich "zmagazynować" dużo na jakiegoś UCSa.
2. Czy jak wydam ponad 200zł w vip punktach i 0 gotówki to wysyłka też będzie free?
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: jetboy »

Kalais pisze:Z przyczepą sobie już poradziłem ;) Może z następnymi pytaniami będzie łatwiej ;)

Punkty VIP w SH.
1. Właśnie się skapnąłem, że one są ważne 2 lata. Czy jak dobiega koniec ich ważności to wysyłają maila? Jak wszedłem w VIP transakcje na koncie, to akurat pokazuje 2 lata ostatnie... wykasowało mi starsze i się zastanawiam, czy nie przepadły mi jakieś punkty, bo nigdy tego jakoś specjalnie nie śledziłem, a chciałem ich "zmagazynować" dużo na jakiegoś UCSa.
2. Czy jak wydam ponad 200zł w vip punktach i 0 gotówki to wysyłka też będzie free?
1. Jeśli miałeś starsze zakupy i nie wykorzystałeś punktów to przepadły. Wysyłąją maila z przypomnieniem, ja nigdy nie dostałem, ale REX ponoć tak.
2. Tak.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Kalais »

Tak sobie zsumowałem to co mam w tabelce - https://shop.lego.com/en-PL/VIPHistory" target="_blank - i ile mam punktów i wychodzi, że albo w tej tabelce z transakcjami nie ma wszystkiego, albo się jednak nie kasują? Mam jakieś 5 razy więcej punktów niż wynika z tabelki. Chyba czas je wydać w takim razie, bo zaraz mogą zniknąć... Kiedy jakieś następne ciekawe promocje? Na walentynki?
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Innos »

W tej tabeli masz tylko 20 ostatnich pozycji które zmieniały stan konta (w jedną lub drugą stronę - czyli także wydawanie punktów), a nie całą historię. A biorąc pod uwagę, że każdy zestaw i każdy lot z B&P/PaB zajmuje jedną pozycję to za wiele się tam nie mieści, jedno zamówienie z klockami luzem może Ci to zapchać. Nie martw się, raczej przypadkowe nadwyżki punktów zbyt często się nie trafiają, marne szanse na takie losowe bonusy. ;)

No i druga sprawa - następny ciułacz. :P Generalnie rzecz biorąc* gromadzenie punktów matematycznie praktycznie niczego nie zmienia względem wydawania na bieżąco. A jak wydajesz od razu to przynajmniej nie ryzykujesz, że nazbierasz punktów a potem nagle dostaniesz bana za nic albo zajdą jakieś inne radykalne zmiany i ciułane punkty diabli wezmą. ;)
*Generalnie, bo oczywiście lepiej gromadzić niż wydawać np. kiedy są mnożniki punktów, i lepiej wydawać kiedy robi się zakupy w innych krajach, gdzie punkty są "droższe" (trzeba więcej wydać żeby je dostać ale i więcej się za nie dostaje).

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że niektórzy wolą uzbierać i mieć cały zestaw gratis a nie małe rabaty, bo się lepiej z tym czują, ale to jest oszukiwanie siebie a nie racjonalne działanie, do tego wobec ryzyka bana mające też wady.
Skoro zbierasz na jakiegoś exclusive którego i tak brałbyś na S@H, i nie jest to zestaw, który zaraz zniknie (a Ty zaraz go za te punkty nie weźmiesz), to bardziej opłaca się poczekać z zakupem drogiego zestawu na promocję VIPx2 albo x3, i wtedy NIE wydawać punktów, a je zbierać - bo to może być w efekcie różnica nawet kilkudziesięciu do ponad 100zł zależnie od ceny zestawu. A punkty wydawać na okazje, które nie poczekają - czyli np. wyprzedaże, jakieś sezonowe produkty. Tak byłoby optymalnie. Co oczywiście nie znaczy, że kupiony w całości za ciułane punkty zestaw nie będzie cieszył bardziej - pewnie będzie, nawet jeśli efektywnie wyjdzie drożej. :P
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Kalais »

Ah, to te 20 pozycji tłumaczy dużo.

Przypadkowej nadwyżki się nie spodziewałem :P

No właśnie chciałem je wydać za granicą, lub podczas fajnych okazji/promocji, dlatego ciułam i trzymam. Bardzo rzadko coś kupuje na SH, a wyjazdy z LEGO store w okolicy rzadko się trafiają...

Wiadomo, że matematycznie to nic nie zmienia. Ale fajnie jest wyjść ze sklepu z UCSem czy 312907234895 kubkami i nie użyć karty płatniczej :D

A co do banów, to fakt, z tą ich losowością (o ile ludzie, którzy pisali po forach naprawdę są niewinni :P ) lepiej wydać szybko punkty.
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Thietmaier »

Jak wsadzę clipa w hinge to to się będzie trzymać w miarę spoko czy nie?
Coś takiego:
Obrazek
Tylko przy użyciu tego Obrazek i tego Obrazek
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
ODPOWIEDZ