Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: tybort »

No właśnie nie każdorazowo - składałem zamówienie dosłownie wczoraj i nie wpisywałem numeru, a jednak on tam był. Czyli albo przechowuje razem z rekordem adresu, albo wyciąga z poprzednich zamówień. Tak czy inaczej jest to pole do usprawnienia.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Sirius »

Przechowujecie kartony po zestawach? Jeśli tak, to kartony w całości i powkładane jedne w drugie czy ponacinane i złożone na płasko? Zastanawiam się nad tą drugą opcją, ale skoro już te kartony trzymam to po to żeby miały jakąś wartość, a nie jako makulaturę i nie wiem czy taki składanie nie powoduje właśnie, że są bezużyteczne?
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Kalais »

Ja przechowuję tylko po jakiś wyjątkowych dla mnie zestawach (wszystkie z lat 80/90 i nowe, które uważam za wyjątkowo fajne i/lub cenne) + wszelkie polybagi i małe pudełeczka, bo na te łatwo znaleźć miejsce.

Nie składam na płasko, bo trzeba trochę pociąć pudełko żeby to zrobić. Trzymam jedne w drugich.

Ale co parę miesięcy robię reogranizację, jak dochodzą nowe pudła i staram się jak najlepiej wykorzystać przestrzeń. Te pudełka miały tak różną wielkość na przestrzeni lat, że czasem nic do siebie nie pasuje, a czasem wszystko idealnie wchodzi jedno w drugie.
Marzyciel
Posty: 118
Rejestracja: 05 sie 2017 20:43
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Wolsztyn

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Marzyciel »

Ja zostawiam pudełka bo i tak trzymam w nich klocki w strunowych workach. Na razie nie mam zbyt wiele klocków.
Paweł1
Posty: 89
Rejestracja: 30 gru 2017 11:35
Rok urodzenia: 1994

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Paweł1 »

Ja tylko "zbieram" pudełka, które według mnie są fajne lub cenne.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2018 13:16 przez Paweł1, łącznie zmieniany 2 razy.
You shoot me down but I won't fall
I am titanium
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: SERVATOR »

Paweł1 pisze:A co robicie z zestawami? Rozkładacie na części po zbudowaniu, zostawiacie złożone zestawy na półce czy może coś innego?
Nie składamy zestawów. Kitramy je do szaf a po latach sprzedajemy za bajońskie kwoty...
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Jellyeater »

Sumy nie kwoty.

Ja wywalam. Nie chce mi się tego potem rozczepiać.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Innos »

Kalais pisze:Nie składam na płasko, bo trzeba trochę pociąć pudełko żeby to zrobić. Trzymam jedne w drugich.
Można rozkleić i wizualnie pudełko nie ucierpi.
Na potencjalne wątpliwości odpowiadam: parę razy chciałem jakąś idiotycznie umieszczoną naklejkę sklepową (zabezpieczenie magnetyczne czy metka cenowa) usunąć i zdarzało się, że prędzej pod wpływem temperatury puścił klej fabryczny łączeń niż rzeczona naklejka.

Ja pudła trzymam bo mam gdzie choć wiąże się to ze sporą logistyką (bo pudła mam gdzie indziej niż klocki). Ale w przypadku wielu zestawów w sumie nie wiem po co bo raczej nigdy doba nie będzie miała 48 godzin a inaczej nie wyobrażam sobie żebym miał dość czasu na ich powrotne kompletowanie. Raz na jakiś czas robię "czystki" choć dość konserwatywnie bo j/w - presji nie mam.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Kalais »

Pytanie o LEGO S&H.
Jak to jest teraz z gratisami? Jak się zrobi 2 normalne zamówienia (bez żadnego kombinowania, z tego samego konta, ten sam adres itd.) to gratis będzie tylko w jednym, czy w obu?

Oczywiście mowa o sytuacji, gdy oba zamówienia spełniają warunki danej promocji.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Jaskier »

Jeden rabin powie tak, drugi powie nie.

Wiesz, jak to jest z S@H - raz Ci dadzą gratisy, raz Ci anulują wszystkie zamówienia, raz Ci zablokują konto za bycie spekulantem, ja kiedyś dostałem bonusowy gratis w postaci polybaga.
To jest w pewnym sensie loteria.
ODPOWIEDZ