Lester. Co z nim zrobić?

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Tricky

Lester. Co z nim zrobić?

Post autor: Tricky »

Cześć
Jestem w posiadaniu jednej z najdroższych figurek LEGO. Jak myślicie, jak będzie z jej wartością wraz z upływem czasu? Obecnie na e-bay ceny od 1900 funtów w górę. Na bricklinku 3400 zł, ale "bez opakowania, tylko figurka" i z Singapuru za 7100 (chyba trochę podejrzane?).

Pytam, ponieważ być może w przyszłości będę chciał ją sprzedać i nie wiem, czy zrobienie tego za 5 lat zrobi jakąś różnicę.
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Lester. Co z nim zrobić?

Post autor: Stelario »

1900 funtów to drożej niż 7100 zl.
Nie wiem co w tym podejrzanego. A Singapur to bardziej cywilizowany kraj niż nasz więc i tak pewnie szybciej sprzeda od tej używki za 3400.

Jaki twoim zdaniem będzie kurs dolara za 5 lat?
Awatar użytkownika
Tricky

Re: Lester. Co z nim zrobić?

Post autor: Tricky »

Obserwując od jakiegoś czasu (grudnia...) wartość Lestera wydaje mi się, że jego wartość to obecnie +/- 10 000 zł. Co do kursu dolara. Patrząc na obecny spadkowy trend może być różnie, ale też ciężko przewidzieć co będzie za 5 lat.

Wychodzę z założenia, że obecnie "niekolekcjonerzy" sprzedają Lestera kolekcjonerom. Jak się wszystkie wyprzedadzą, to jego cena pójdzie w górę, bo na rynku będzie mniej Lesterów (a kolekcjonerzy nie będą chcieli ich sprzedać). Myślicie, że to realne założenie?

Dodam tylko, że Lestera trafiłem w zdrapce, a NIE kupiłem jako lokatę kapitału.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Lester. Co z nim zrobić?

Post autor: Jellyeater »

Bierz co dają. To i tak chora suma za takie coś. A za rok LEGO może wypuścić podobną jak w przypadku kurczaka i jak to mawiają choinki nie będzie.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Robotnik
Posty: 209
Rejestracja: 24 sty 2014 19:17
Rok urodzenia: 1998

Re: Lester. Co z nim zrobić?

Post autor: Robotnik »

Zależy czy potrzebujesz teraz tych pieniędzy. 10 tys. zł za taki kawałek plastiku to transakcja życia. ;-)
Wątpię, żeby Lego wypuściło podobną figurkę.

Ceny figurek zawsze rosną, więc możesz jeszcze trochę poczekać. Nie wiem czy cena może jakoś bardzo znacząco wzrosnąć za 5 lat, no bo ile można dać za taki mały kawałek plastiku? Gdzieś musi być granica.
Kanał z Moimi MOCami na YT: https://www.youtube.com/channel/UCNP2MC ... xwH8JiB1OA" target="_blank BRICKOVERY
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Lester. Co z nim zrobić?

Post autor: Jellyeater »

Einstein powiedział, że nie ma granicy.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Lester. Co z nim zrobić?

Post autor: SERVATOR »

Ja na BL widzę, że tę figurkę sprzedano tylko raz za (podobno) ok. 7.300 zł.
Może ktoś rzeczywiście trafił na prawdziwego napaleńca ale może po prostu dwóch spekulantów dogadało się na zbudowanie rynku.
Tak czy siak sprzedałbym to od razu i wziął ile chcą dać. Najpierw wystawiłbym za 6.000 (za 7 tys. oferty są a chętnych brak) za tydzień za 5.000 itd.

A skoro podobno niedługo ma się pojawić londyński bus, to jest jakaś szansa, że i brytyjczk w meloniku w nim się pojawi. A wtedy z interesu życia będą nici. ;)
Awatar użytkownika
Tricky

Re: Lester. Co z nim zrobić?

Post autor: Tricky »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. To prawda, 10k za kawałek plastiku to jest szaleństwo (nawet jeśli ktoś ma na koncie milion $). Jak myślicie, gdzie najlepiej będzie go sprzedać? Bricklink? Ebay? Allegro? Chyba na początek spróbuję to ostatnie.

Tu jest bardzo fajne podsumowanie cen Lestera: http://minifigpriceguide.com/wordpress/ ... ming-soon/" target="_blank
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Lester. Co z nim zrobić?

Post autor: Jellyeater »

Allegro. Polska, mieszkasz w Polsce. Tu nieskończoność jest ograniczona...
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Robotnik
Posty: 209
Rejestracja: 24 sty 2014 19:17
Rok urodzenia: 1998

Re: Lester. Co z nim zrobić?

Post autor: Robotnik »

Najpierw spróbuj wstawić na anglojęzyczne fora dla AFOLi w dziale sprzedaż (jeżeli jest) ogłoszenia z linkiem do aukcji na Ebay/Bricklink. Ta figurka jest dla osób, które mają bzika na punkcie kultury brytyjskiej - nic dziwnego, to jedyna figurka z Union Jackiem. :-D
Kanał z Moimi MOCami na YT: https://www.youtube.com/channel/UCNP2MC ... xwH8JiB1OA" target="_blank BRICKOVERY
ODPOWIEDZ