Kilka pytań

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
slavkovic
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2017 09:53
Rok urodzenia: 1981

Kilka pytań

Post autor: slavkovic »

Witam
Dopiero zaczynam zabawę z klockami więc mam kilka pytań żeby nie wydać nie potrzebnie pieniędzy:)
1. Chciałbym młodemu stworzyć jakieś małe miasteczko wokół torów, ale do tego jest potrzebne mnóstwo klocków. Więc czy aby zbudować kilka domostw to lepiej kupić kilka zestawów 10703, czy są jakieś prostsze rozwiązania? Wolał bym uniknąć póki co zakupów na brick link bo to nie jest proste rozwiązanie i tam już trzeba wiedzieć co się potrzebuje:) Czy w jakichś sklepach stacjonarnych można kupować klocki jakoś na wagę? Kiedyś mi się obiło o uszy coś takiego, ale to było bardzo dawno temu. A jeśli tak jest to może ktoś zna jakiś taki sklepik w trójmieście?
2. Drugie pytanie dotyczy baterii którą chciałbym użyć w zestawie 60051. Czy ten Lego 8878 starcza na dłuższy czas zabawy niż naładowane aku? Czy częstotliwość ładowania jest mniejsza przy tym jak by nie patrzeć bardzo drogim zestawie (bo przecież trzeba dołożyć jeszcze ładowarkę)?Więc wydać pieniądze rzędu nowego zestawu 60051 na coś co nie da mi nic oprócz większej wygody w użytkowaniu, to raczej wolał bym uniknąć;)
3. Jak często Lego wydaje nowe pociągi i czy zdarzyło się że wrócili do produkcji jakiegoś starego zestawu? Fajnie wygląda zestaw 7938 ale w życiu nie wydam tyle pieniędzy więc może kiedyś jeszcze do tego wrócą?
4. Już ostatnie pytanie mam odnoście kupna torów do kolejki PF. Może ja coś źle liczę, ale proste tory na takim allegro są po 10zł?!!! Praktycznie lepiej się opłaca kupić zestaw 7749 bo do tego nawet dochodzą te elastyczne. Więc czy jest tu coś co mi umyka, czy po prostu ludzie ogłupieli i próbują naciągnąć na nieopłacalny zakup?
Z góry dziękuję za odpowiedzi i mam nadzieję że się nie powtarzam z pytaniami (szukałem, nie znalazłem, ale różnie bywa). Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kilka pytań

Post autor: LePrzemo »

Pociag 60051 z tego co obserwuje jest cały czas w produkcji. Poszukaj też na allegro, od tego roku nie produkowany, lego 60050.
Jeśli chodzi o miasteczka to widze ze lego, jak dla mnie wypusciło parę fajnych domków. Jako pierwszy 31065 a od czerwca inne z serii creator.
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Kilka pytań

Post autor: Jaskier »

slavkovic pisze:w życiu nie wydam tyle pieniędzy
Każdy tak mówi na początku.

Ja pracuję w sklepie, gdzie są części na wagę, ale sklep jest w Krakowie. Ponoć coś jest gdzieś w Gdańsku, bo kojarzę, że szef mówił, że tam jest konkurencja podobna rozmiarem. Ale nie znam ani adresu, ani nazwy, ani nic.

Bez wydawania fortuny nie da się zbudować miasteczka od zera.
Jeśli to mają być domki do zabawy dla dziecka, to dobrym rozwiązaniem jest po prostu kupowanie Creatorów, zdaje się, że LEGO co pół roku wypuszcza jakiś przyzwoity budynek. Jak już będzie baza klocków, to można samemu coś zacząć składać. Wtedy od razu się zobaczy, czego potrzeba i stąd już prosta droga do Bricklinka.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Kilka pytań

Post autor: jetboy »

Dziecko się będzie jarać samym pociągiem, nie musi mieć od razu całego miasteczka.
Na początek przestań się oszukiwać. Nie robisz tego dla dziecka, tylko dla siebie;) Nie ma w tym nic złego i nikt tego nie potępia. Przynajmniej nie tutaj. Tak czy inaczej warto to robić stopniowo, i sprawdzać czy Pana to naprawdę bawi, zanim wyda Pan fortunę.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Pablo Brickasso
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 414
Rejestracja: 26 lut 2017 02:42
Rok urodzenia: 2000
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kilka pytań

Post autor: Pablo Brickasso »

Jeśli chodzi o częstotliwość wydawania pociągów z City, to do tej pory wydawali je 1 osobowy i towarowy co 4 lata + jeszcze ewentualnie 1 dodatkowy po pół roku.
Ostatnie pociągi były wydane latem 2014, więc w przyszłym roku powinny już wyjść nowe.
Co do wznawiania starych zestawów, to z tego co wiem LEGO tego nie robi.

Z kolei w sprawie zabudowy, to najlepsze są domki z creatora, a jak ma się nieco większy budżet to oczywiście Modulary.
Awatar użytkownika
slavkovic
Posty: 5
Rejestracja: 23 maja 2017 09:53
Rok urodzenia: 1981

Re: Kilka pytań

Post autor: slavkovic »

jetboy pisze:Nie robisz tego dla dziecka, tylko dla siebie;)
Zdaję sobie z tego sprawę :)Dziecku by wystarczył sam pociąg ale no cóż...:) A na pewno nie kupię wszystkiego na raz bo w lotka nie trafiłem:) Póki co pociąg czeka w szafie na urodziny a w pierwszej kolejności pójdą dodatkowe tory. Za cynk z creatorem dziękuję, jakoś przegapiłem że oni tam dają domki. Zresztą to moje miasteczko to też tak bez przesady. Nie będę się cisnął na takie kolosy jak to widać czasami na youtubie. Nie mam takich powierzchni i to będzie takie weekendowe stanowisko do zabawy:)
Awatar użytkownika
Vader
Posty: 217
Rejestracja: 17 sty 2017 19:25
Rok urodzenia: 1994

Re: Kilka pytań

Post autor: Vader »

Polecam zestaw creator o numerze 31038.
Na warsztacie:
- Budynek - 45 %
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: Kilka pytań

Post autor: Innos »

1. Zdecydowanie Creator jest dobrym sposobem na początek rozbudowy kolekcji, tym bardziej, że mając dodatkowe instrukcje do modeli alternatywnych łatwiej wdrożyć się w budowanie różnych konstrukcji z tego samego zasobu klocków, docelowo także konstrukcji własnego autorstwa. Obecnie masz w ofercie sporo domków, a za kilka dni wchodzą do sprzedaży nowości na drugie półrocze i różnych domków będzie jeszcze więcej.

Co do sklepu to Wojtek na al. Legionów w Gdańsku. Mają tam trochę klocków na wagę, na sztuki, zestawy używane czy takie, które wyszły z produkcji. Plus oczywiście normalna aktualna oferta zestawów. Dawno tam nie byłem, ale jeśli niewiele się zmieniło to oferta nie jest jakoś przesadnie duża, ale coś tam zawsze da się kupić.

4. Z tego co widzę odcinki proste są od 7,80zł za sztukę i to nie jest cena oderwana od rynkowych realiów, także na BL. Owszem, to droga impreza jeśli chcieć zrobić większe torowisko, ale nikt nie obiecał, że będzie tanio, ani też nikt nie zmusza do zakupu. ;) Mamy wolny rynek, skoro takie ceny się utrzymują to widocznie ktoś za tyle jednak kupuje i sprzedawcy nie mają powodu żeby obniżać ceny. Nie jest również niczym nowym, że kupując cały zestaw płacisz zwykle za klocki w nim zawarte mniej niż za te same klocki luzem - bo po pierwsze w zestawie płacisz także za klocki których niekoniecznie potrzebujesz, a po drugie gdyby było inaczej to nie opłacałoby się handlarzom rozbierać na części.
Także tu nie ma żadnego nadciągania. Jeśli ceny na wolnym rynku są subiektywnie za wysokie to pretensje można mieć tylko do siebie lub swojego pracodawcy - ale głównie do siebie. ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
Awatar użytkownika
Vader
Posty: 217
Rejestracja: 17 sty 2017 19:25
Rok urodzenia: 1994

Re: Kilka pytań

Post autor: Vader »

Innos pisze:za kilka dni wchodzą do sprzedaży nowości na drugie półrocze i różnych domków będzie jeszcze więcej.
Lepiej kupuj zestawy creatora z poprzednich lat.
Na warsztacie:
- Budynek - 45 %
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kilka pytań

Post autor: LePrzemo »

Vader pisze:
Innos pisze:za kilka dni wchodzą do sprzedaży nowości na drugie półrocze i różnych domków będzie jeszcze więcej.
Lepiej kupuj zestawy creatora z poprzednich lat.
Dlaczego?
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
ODPOWIEDZ