Bateria LEGO

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Plotek88
Posty: 102
Rejestracja: 03 lut 2017 18:05
Rok urodzenia: 1988

Bateria LEGO

Post autor: Plotek88 »

Mam pytanie odnośnie schowka na baterie z LEGO

Obrazek

Ktoś testował ile rzeczy można do tej baterii podłączyć? Tak żeby wszystko dobrze "hulało" ?
Chodzi mi o silniki, porty IR, światła etc. ale najbardziej o silniki.
Czy jest jakaś norma, że np. do jednej baterii podłącza się XX silników typu M/L/XL?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Niech moc będzie z wami :D
Moje projekty KLIK
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Bateria LEGO

Post autor: jetboy »

Dwa silniki działające na raz plus jedne światłą, plus serwo działają "spoko". Podłączyć można więszą, praktycznie dowlną ilość, byle na raz nie działało więcej niż 3 silniki i światłą.
Nadal widać róznicę jak się połączy 2 xle do jednego batboxa, albo 2 xle do dwóch batboxów.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
mamiroma4
Posty: 21
Rejestracja: 06 sty 2017 21:25
Rok urodzenia: 1970

Re: Bateria LEGO

Post autor: mamiroma4 »

U Mnie na baterii są trzy silniki , IR, światła :-) wszystko super działa ;-) oczywiście na nowych bateriach ;-)
Klocki Lego to zabawa dla każdego ;-)
Awatar użytkownika
Plotek88
Posty: 102
Rejestracja: 03 lut 2017 18:05
Rok urodzenia: 1988

Re: Bateria LEGO

Post autor: Plotek88 »

A jak to wygląda z czasem pracy na takich bateriach jednorazowych oryginalnych?

Bo jakbym zamawiał ten box i silniki to chyba warto od razu wyposażyć się w akumulatorki i ładowarkę co?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Niech moc będzie z wami :D
Moje projekty KLIK
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

Re: Bateria LEGO

Post autor: przem »

na jakich bateriach oryginalnych ? to co pokazałeś to batbox pod baterie/akumulatory AA. pusty.

jeśli akumulatory to eneloop + ładowarka mikroprocesorowa.

czas pracy jest zależny od pojemności źródła prądu i obciążenia układu. nie do określenia ot tak.
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3120
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: Bateria LEGO

Post autor: rASch »

Nie zależnie od tego jakich dobrych akumulatorów będzie się w Batboxie używać to przy obciążeniu kilku silników nowe baterie zawsze będą miały więcej mocy.
Eneloopy i inne akumulatorki dają 1,2 V napięcia baterie mają minimum 1,5, co już na starcie daję nam prawie 2 v napięcia mniej. To na prawdę nie mało w przypadku elektroniki lego.
W przypadku sportów motorowych Lego takich jak truck trial, gdzie zapotrzebowanie na moc jest duże zawodnicy stosują rozwiązanie każdy silnik napędowy XL ( zazwyczaj dwa ) ma swojego batboxa. Inaczej najzwyczajniej w świecie brakuje mocy.
Dodatkowo chłopaki w regulaminie zawodów zabronili używania baterii. Dlaczego. Dlatego że baterie dają więcej prądu i tam gdzie brakuje mocy akumulatorom tam baterie dają radę.
Przetestowane w tym samym pojeździe w takich samych warunkach na tej samej przeszkodzie.
Oczywiście minusem jest to że podczas takich zawodów można wyczerpać dwa komplety baterii, a aku nadal będą w jakimś stopniu załadowane. Ale to już rachunek ekonomiczny.
Awatar użytkownika
Plotek88
Posty: 102
Rejestracja: 03 lut 2017 18:05
Rok urodzenia: 1988

Re: Bateria LEGO

Post autor: Plotek88 »

"oryginalne" chodziło mi że "diuraselki" czy "enejdzajzerki" :D a nie jakieś podróby z biedronki :P

a jeżeli chodzi mi o akumulatory to eneloop znam, miałem kiedyś, kazdy poleca

chodzi mi głównie o to czy to nie jest tak jak np. w większości sterowanych urządzeń, że bateria na 15min ciągłej pracy starcza
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Niech moc będzie z wami :D
Moje projekty KLIK
Masterek
Posty: 17
Rejestracja: 09 mar 2017 19:56
Rok urodzenia: 2003

Re: Bateria LEGO

Post autor: Masterek »

Najlepiej podłaczyć najpierw światła a potem silnik/serwa bo inaczej zmieniaja natężenie i gorzej wygląda
(i jak radzili koledzy max. 3 silniczki naraz)
A na przyszłość jeżeli duż bawisz się swoimi modelami kupić 2 akumulatory LEGO ( bo na jeden przypadają ma. 2 silniki + swiatła) bo koszt baterii jest wysoki (bylaby to inwestycja na przyszlosc)
Awatar użytkownika
mamiroma4
Posty: 21
Rejestracja: 06 sty 2017 21:25
Rok urodzenia: 1970

Re: Bateria LEGO

Post autor: mamiroma4 »

Plotek88 pisze:"oryginalne" chodziło mi że "diuraselki" czy "enejdzajzerki" :D a nie jakieś podróby z biedronki :P

a jeżeli chodzi mi o akumulatory to eneloop znam, miałem kiedyś, kazdy poleca

chodzi mi głównie o to czy to nie jest tak jak np. w większości sterowanych urządzeń, że bateria na 15min ciągłej pracy starcza
Podróby z Biedronki? GP ?????? Nie spotkałem w Biedronce podrób...
Klocki Lego to zabawa dla każdego ;-)
Awatar użytkownika
rutek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2699
Rejestracja: 15 maja 2013 07:05
Rok urodzenia: 1970
Kontakt:

Re: Bateria LEGO

Post autor: rutek »

Plotek88 pisze:"oryginalne" chodziło mi że "diuraselki" czy "enejdzajzerki" :D a nie jakieś podróby z biedronki :P

a jeżeli chodzi mi o akumulatory to eneloop znam, miałem kiedyś, kazdy poleca

chodzi mi głównie o to czy to nie jest tak jak np. w większości sterowanych urządzeń, że bateria na 15min ciągłej pracy starcza
Co ty wiesz o bateriach...
GP Super z biedronki mają prawie identyczne parametry co Duracell Turbo Max ale są 3 razy tańsze.
________________________________________________________________
Nie pytaj Co ZT może zrobić dla Ciebie. Zapytaj co Ty możesz zrobić dla ZT!
BRICKSHELF FLICKR
ODPOWIEDZ