Brakujące woreczki w zestawie

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
kpaduszy

Brakujące woreczki w zestawie

Post autor: kpaduszy »

Witam! Mimo, że mam 30 lat, bawię się w LEGO od kilku miesięcy. Skusiłem się na zakup LEGO Technic z OLX. Mega zestaw 42055, była bardzo dobra cena, zestaw miał być nowy, nieotwierany itd. Niestety, po otrzymaniu klocków okazało się, że pudełko ewidentnie było otwierane - niestety, nieuczciwy sprzedawca, oznaka nr 1. Faktycznie, w środku znalazłem sporą liczbę oryginalnie zamkniętych woreczków z klockami, PF oraz instrukcję wraz z naklejkami. Po dokładnym przeliczeniu woreczków i porównaniu z recenzją na EuroBricks, okazało się brakuje aż pięciu woreczków! - bardzo nieuczciwy sprzedawca, oznaka nr 2 :( Sprzedawca nie odbiera ode mnie telefonu, nie mam żadnego dowodu zakupu - nie zamierzam walczyć z wiatrakami. Z związku z tym mam do społeczności doświadczonych budowlańców LEGO pytanie: czy LEGO umożliwia zakup pojedynczych woreczków klocków, które znajdują się w zestawach? Napisałem do nich w tej sprawie jakiś czas temu, ale nie dostałem odpowiedzi...
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Brakujące woreczki w zestawie

Post autor: jetboy »

Czy LEGO umożliwia zakup pojedynczych woreczków klocków, które znajdują się w zestawach?
Nie, ale umożliwia zakup pojedyńczych klocków. https://www.lego.com/pl-pl/service/replacementparts" target="_blank pozycja Kup Klocki.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
kpaduszy

Re: Brakujące woreczki w zestawie

Post autor: kpaduszy »

OK. Dziękuję za konkretną odpowiedź. A czy oprócz ogólnej listy części, dostępne są gdzieś inwentarze poszczególnych woreczków? Czy sam mam stworzyć listę brakujących części np. na podstawie instrukcji?
Awatar użytkownika
Plotek88
Posty: 102
Rejestracja: 03 lut 2017 18:05
Rok urodzenia: 1988

Re: Brakujące woreczki w zestawie

Post autor: Plotek88 »

kpaduszy pisze:OK. Dziękuję za konkretną odpowiedź. A czy oprócz ogólnej listy części, dostępne są gdzieś inwentarze poszczególnych woreczków? Czy sam mam stworzyć listę brakujących części np. na podstawie instrukcji?
Sam zrób na podstawie instrukcji, masz na końcu wykaz części.
Następnym razem sprawdzaj czy koleś ma wysyłkę za pobraniem, jak tak to już daje Ci świadomość że nie obawia się sprawdzania przesyłki przed zapłatą. ;)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Niech moc będzie z wami :D
Moje projekty KLIK
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Brakujące woreczki w zestawie

Post autor: Stelario »

Plotek88 pisze:[Następnym razem sprawdzaj czy koleś ma wysyłkę za pobraniem, jak tak to już daje Ci świadomość że nie obawia się sprawdzania przesyłki przed zapłatą. ;)
Przesyłka za pobraniem nie zwiększa twojego bezpieczeństwa. Jeszcze trzeba zaznaczyć opcje sprawdzenie przesyłki. I musiał byś liczyć setki klocków przy listonoszu.
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: Brakujące woreczki w zestawie

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Ja wysyłki za pobraniem nigdy nie umożliwiam, ale z obawy o uczciwość kupującego. Może się rozmyślić i przesyłki nie odebrać. Ma to swoje konsekwencje finansowe.
Więc wiesz, trzeba być ostrożnym w obie strony.
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3120
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: Brakujące woreczki w zestawie

Post autor: rASch »

Olaf RagnaFoL pisze:Ja wysyłki za pobraniem nigdy nie umożliwiam, ale z obawy o uczciwość kupującego. Może się rozmyślić i przesyłki nie odebrać. Ma to swoje konsekwencje finansowe.
Więc wiesz, trzeba być ostrożnym w obie strony.
Mam podobnie, z tym że ja osobiście dwa razy się naciąłem na to że paczka wróciła do mnie. Za pierwszym razem, przebolałem te 15,- pln stracone na wysyłce, zero kontaktu ze strony kupującej osoby, nie odbiera telefonu nie odpisuje na maila, nie umarłem z głodu. Za drugim razem dałem się naciąć podwójnie, osoba nie odebrała przesyłki ale odebrała telefon i po krótkiej rozmowie przeprosiła ale z przyczyn osobistych nie było jej w domu, że niby chorzy rodzice więc prosi o wysyłkę jeszcze raz, z doliczoną kwotą za tą pierwszą. Tak też zrobiłem. Pewnie zgadniecie.Tak, paczka wróciła do mnie a telefonu już kupujący nie odbierał.
Po tym już przestałem wysyłać za pobraniem. Wiele razy pisano mi dlaczego nie?? Nie raz że przeczytałem że jestem nieuczciwym sprzedawcą i mam coś do ukrycia bo przecież to nie ja płacę większą kwotę za przesyłkę. Ale od tamtej pory nie wysłałem ani jednej paczki za pobraniem.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Brakujące woreczki w zestawie

Post autor: Jellyeater »

Olx najlepiej osobiście. Czasami uda mi się tam trafić okazję, ale jadę sam.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Gość

Re: Brakujące woreczki w zestawie

Post autor: Gość »

Dzięki za wszystkie porady. Postanowiłem, uwaga, wystawić na OLX. Nie znajdę w nabliższym czasie chwili, żeby krok po kroku analizować instrukcje i sprawdzać, których klocków brakuje. Mam nadzieję, że uda mi się (z niewialką stratą) sprzedać. Ale do 42055 na pewno się jeszcze kiedyś przymierzę :) Pozdrawiam!
cody1976
Posty: 181
Rejestracja: 13 wrz 2014 23:00
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Brakujące woreczki w zestawie

Post autor: cody1976 »

OLX bez odbioru osobistego jest dość ryzykowny, z drugiej strony trafiają się okazje jakich na Allegro czy eBay nigdy nie znajdziesz.

cody1976
ODPOWIEDZ