Silniczki Power Function - gdzie kupić?

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Silniczki Power Function - gdzie kupić?

Post autor: jetboy »

LegoManiac pisze:Cześć Mam sporo różnych silników i elementów mechanicznych lego których muszę się pozbyć.

Ceny Bardzo atrakcyjne,
Elementy nowe lub prawie nowe
Silniki XL, L i M
Silniki Servo PF
Silniki Serwo Mindstorms ( różne)
Czujniki Mindstorms
Komputery Mindstorm
siłowniki,
amortyzatory,
elementy IR zarówno z PF jak i Mindstorms
i sporo innych rzeczy

zainteresowanych zapraszam na maila hrobot@o2.pl" target="_blank" target="_blank" target="_blank" target="_blank
Jakoś nie widzę tych atrakcyjnych cen. Wystawiasz faktury?
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Gość

Re: Silniczki Power Function - gdzie kupić?

Post autor: Gość »

Witam.
Jestem po pierwszych próbnych konstrukcjach zdalnie sterowanych. Wychodzi to całkiem nieźle ale oczywiście pojawia się już mały niedosyt prędkości. Aktualnie model jest napędzany silnikiem "M" i przełożeniem zębatek 36-12 Większej skrajności w zębatkach już nie posiadam. Co zrobić aby model miał jeszcze szybszy napęd? Silnik "L" który w samych obrotach jest wolniejszy ale ma większą moc pomoże w osiągnięciu większej prędkości?
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3120
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: Silniczki Power Function - gdzie kupić?

Post autor: rASch »

Cokolwiek zbudujesz na Pfach zawsze będziesz czuć niedosyt. Pfy demonami prędkości nie są. Jeśli już ma być bardzo szybki to pf trzeba by było zamienić na silniki RC.
Jeśli jednak zamienisz w napędzie M na L na pewno będziesz zadowolony bo M to bardzo słaby silniczek i każde parę gram modelu skutecznie zabija prędkość modelu.
marek24p
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2015 23:49
Rok urodzenia: 1983

Re: Silniczki Power Function - gdzie kupić?

Post autor: marek24p »

Witam.
Zapytam o te silniki RC. Czy są kompatybilne z zasilanie Power function (wtyczki, zasilanie, sterowanie)? gdzieś słyszałem że są to awaryjne silniki.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Silniczki Power Function - gdzie kupić?

Post autor: jetboy »

Są inne wtyczki, ale da się kupić/zrobić przejściówke. To jednak nie rozwiązuje wszystkich problemów, bo zabezpieczenia z PFów potrafią odcinać napięcie pod obciążeniem. Silniki są awaryjne, bo są po prostu wiekowe.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
glomar

Re: Silniczki Power Function - gdzie kupić?

Post autor: glomar »

Hej,
mam taki kłopot, kupiłem zestaw lego technic 42065, z tym że nie oryginał lego, tylko chińską podróbkę na spróbowanie tej zabawy. Całkiem fajnie się to łączy z oryginalnymi lego, sądzę że są z tej samej fabryki, tylko innej zmiany. Generalnie jestem usatysfakcjonowany jakością, gdyby nie jedna rzecz- wkładałem baterie aku, wkładałem i alkaiczne- pojazd przejedzie kilka metrów, zaczyna szarpać po czym staje. Czy jest to jakaś wada zestawu, czy kwestia doboru baterii jednak? Pomoże ktoś?
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Silniczki Power Function - gdzie kupić?

Post autor: Jaskier »

Myślę, że to kwestia chińskiej podróbki.

Mam ten zestaw, jeździł bez problemu na paluszkach Duracell, jeździłem stowarzyszeniowymi na wystawach, one miały zdaje się akumulatory powkładane i tak samo - nie było żadnego problemu.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Silniczki Power Function - gdzie kupić?

Post autor: jetboy »

glomar pisze:Hej,
mam taki kłopot, kupiłem zestaw lego technic 42065, z tym że nie oryginał lego, tylko chińską podróbkę na spróbowanie tej zabawy. Całkiem fajnie się to łączy z oryginalnymi lego, sądzę że są z tej samej fabryki, tylko innej zmiany. Generalnie jestem usatysfakcjonowany jakością, gdyby nie jedna rzecz- wkładałem baterie aku, wkładałem i alkaiczne- pojazd przejedzie kilka metrów, zaczyna szarpać po czym staje. Czy jest to jakaś wada zestawu, czy kwestia doboru baterii jednak? Pomoże ktoś?
Skoro kupiłeś podróbę, szukaj pomocy u producenta, chińczycy na pewno Ci pomogą ;)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
adijedi
Posty: 74
Rejestracja: 07 lut 2017 00:43
Rok urodzenia: 1988

Re: Silniczki Power Function - gdzie kupić?

Post autor: adijedi »

albo do podróbki kup po prostu oryginalne "PF" i zamień za tą chińszczyznę, choć z drugiej strony nie wiem czy Ci nie powygina osiek, kół czy nie powywala zębatek od dyferencjału
Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7484
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: Silniczki Power Function - gdzie kupić?

Post autor: Benny80 »

Jaka cena, taki produkt. Elektrykę dołóż oryginalną, problemów nie będzie: https://shop.lego.com/en-PL/search?q=power
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
ODPOWIEDZ