Układ kierowniczy z napędem

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Adam

Układ kierowniczy z napędem

Post autor: Adam »

Witam wszystkich,
nie jestem kolekcjonerem i wielu klocków nie posiadam, ale mimo to chciałym zbudować pewną rzecz której nie widziałem w zestawach lego. Mianowicie chodzi o dokładne odwzorowanie napędu na koła skrętne (chciałbym aby układ kierowniczy był napędzany). W modelu Technic Mercedes Benz Unimog znajduje się jedna z części służących do tego, natomiast nie jest to prawdziwe odwzorowanie. Środek koła powinien być nieruchomy podczas skrętu, a niestety we wszystkich modelach jakie posiadam koła podczas skrętu przesuwają się (tzn. środek koła zmienia położenie). W wielu przypadkach taki układ kierowniczy jest wystarczający jednak nie da się na niego przełożyć napędu. No chyba że zastosuje się części takie jak w Unimogu, ale wtedy zakres ruchu kół jest zbyt duży, środek koła odchodzi na spore odległości nawet do 2 cm! Przyznam szczerze że spodziewałem się lepszego rozwiązania tego typu mechanizmów w którymkolwiek modelu. Znalazłem jeden ciekawy przykład, który najbardziej przypomina rzeczywisty układ kierowniczy, ale jest to element zbudowany przez jednego z fanów lego (poniżej) i ciągle nie jest tym czego szukam. Czy ktoś z was kiedykolwiek natknął się na taki układ o którym piszę? A może ktokolwiek z was zbudował coś podobnego i mógłby się podzielić w jaki sposób tego dokonać?

Obrazek
Kiyo
Posty: 2
Rejestracja: 04 sty 2017 13:42
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Warszawa

Re: Układ kierowniczy z napędem

Post autor: Kiyo »

Hej,

Pomyślałem, że odświeżę temat.
Czy udało Ci się zrobić coś na wzór tego co podesłałeś? Szczerze mówiąc zastanawiałem się, jak można zrobić coś podobnego, ale przy bardziej "standardowych" klockach.
Mam podobne "felgi" na koła od zestawu Volvo (ten robiony na wzór maszyny budowlanej), ale myślę jak ogarnąć sam skręt kół. Myślałem o Wale Kardana, ale szybko to sobie wybiłem z głowy :)
ODPOWIEDZ