Co kupić? Zestawy technic na początek.

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
ogooreck
Posty: 20
Rejestracja: 27 lip 2016 10:42
Rok urodzenia: 1981

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: ogooreck »

jetboy pisze: Kup oba. Teraz Volvo, a za jakiś czas Mercedesa :)
coś czuję, że tak się to właśnie skończy :)
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: Stelario »

SERVATOR pisze:Stelario pisze co pisze bo technica nie ma. A jak już go dostał, to chce się go pozbyć. ;)
Poza tym zawsze jest SBrick. :)

A wracając do zestawów. Ta nowa kopareczka Volvo, również pod kątem zabawy w budowanie zbiera kolejne dobre recenzje. Zastanów się więc ile masz kasy a może uda Ci się wykroić jej na dwa zestawy. ;)
To mówi ktoś kto chciał białego Merca bo czarny nie jeździ. :P
Jeździłem zmechanizowanym Acrosem w ŁDK byłem od niego metr i jechał nie zawsze tam gdzie chciałem. Oczywiście jak ktoś jeździ po mieszkaniu i sobie nabiera fasole to jak najbardziej da się z tym żyć.
Ale w moim odczuciu Technic jest taki fajny że jak Servator zauważył nie chce go nawet za darmo. :) Wolę martwą nature.
Awatar użytkownika
ogooreck
Posty: 20
Rejestracja: 27 lip 2016 10:42
Rok urodzenia: 1981

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: ogooreck »

na gorąco się pochwalę - właśnie przed chwilą zamówiłem Mercedesa 42043 ze sklepu na allegro :)

Nie będę pisał posta pod postem - więc wyedytuję ten :)

Zestaw Mecedes 42043 już zbudowany - zajęło mi to 3 wieczory (w sumie chyba około 14 godzin). Możliwe, że byłoby szybciej, gdyby nie błąd początkującego i wysypanie woreczków z nr 1 wszystkich razem do kupy :) Więcej czasu mi zajmowało szukanie klocków niż ta budowa :) :)
Później już szło zdecydowanie szybciej.
Muszę przyznać, że w porównaniu do klocków, które składałem za dzieciaka, przeskok jest absolutnie kosmiczny. Kształty elementów, sposób budowy - jakiś mega szok dla mnie. Ta pneumatyka, przekładnie i przestawianie poszczególnych zmechanizowanych funkcji - jestem pod wielkim wrażeniem jak to wszystko zostało zaprojektowane i jak to teraz działa.

Aż żałuję, że to tylko 14 godzin było i że to taka droga zabawa, bo chętnie bym się w tym zagłębił. Co pewnie się w przyszłości stanie a syn będzie moim alibi, że to niby dla niego :) :)

Dzięki raz jeszcze za podpowiedzi co do wyboru :)
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: dzidek1983 »

Teraz rozłóż, wywal instrukcje i złóż z pamięci... 140 godzin zabawy murowane :)
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
ogooreck
Posty: 20
Rejestracja: 27 lip 2016 10:42
Rok urodzenia: 1981

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: ogooreck »

no właśnie - kwestia rozłożenia - kiedyś, w jakimś większym zestawie klocków (ale takich zwykłych LEGO, nie Technic) miałem taki wichajster do rozdzielania klocków.
Czego Wy używacie do rozbierania swoich zestawów? Przyznam, że po 3 wieczorach budowania, paluchy miałem nieźle "zużyte" od wciskania klocków. A co dopiero ich rozdzielanie?
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: dzidek1983 »

W takim zestawie nie dali "wichajstra" w cenie???

Generalnie są dwa typy, mniejszy ma przyrząd do wypychania axli więc do technica bardziej się przydaje.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: SERVATOR »

Ja tam gdzie się da używam zwykłego dłuższego axla.
Awatar użytkownika
ogooreck
Posty: 20
Rejestracja: 27 lip 2016 10:42
Rok urodzenia: 1981

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: ogooreck »

no niestety nic takiego nie było w zestawie. Poszukam w necie i kupię, bo boję się podchodzić do rozkładania bez tego :)
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: przem »

separator jest dodawany do większych zestawów ale niestety nie technic.

do pinów ośka jest wygodniejsza niż separator.
Awatar użytkownika
DonTutti

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: DonTutti »

Witam, planuje zacząć "zabawe" z lego technic lecz nie wiem od czego zacząć. Kiedyś za dzieciaka razem z bratem mielismy mnóstwo klocków lego (tych zwyklych) i uwielbiałem się nimi bawić. Brat zawsze składał zestawy według instrukcji i na tym konczyla sie jego zabawa ale ja w przeciwienstwie do niego ze wszystkich moich zestawów wolałem składać własne modele. Kilka lat temu sprzedaliśmy wszystkie klocki bo nie były nam już potrzebne. Popatrzyłem ceny zestawów technic i trochę mnie przeraziły. Co byście polecali na początek? Budżetu niestety nie mam zbyt wielkiego, tak 200-300 zł. Zależy mi na czymś z co dostarczy mi elementów do własnych projektów
ODPOWIEDZ