Co kupić? Zestawy technic na początek.

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
cichy
Posty: 13
Rejestracja: 27 lut 2015 11:51
Rok urodzenia: 1988

Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: cichy »

Witam

Moi znajomi kupią mi na urodziny jakiś zestaw lego technic, bo się ostatnio wygadali na imprezie. Obudziło to moje marzenia z dzieciństwa, przypomniał mi się mój żuraw lego technic, nie mogę go znaleźć nigdzie a szkoda, to był chyba 1994 rok bo tata musiał mi pomagać go złożyć :) No ale do meritum. Tak się napaliłem na lego technic, że postanowiłem sprzedać moją kolekcję figurek i nabyć za pozyskane w ten sposób fundusze jakieś zestawy lego technic. Dzięki temu nie powinno mnie gryźć sumienie, że dorosły facet wydał tyle kasy na klocki :P Będę dysponował sporym(chyba?) funduszem min. 1000-1500 zł w zależności jak sprzedadzą się figurki. Chciałbym za to kupić jakieś zestawy klocków które pozwoliły by mi zacząć samemu coś tworzyć. Duża ilość silniczków, pneumatyki itd. wskazana. Czytam już to forum i lugpol od kilku dni. Jak czasami widzę co ludzie z klocków robią(techinc tylko mnie interesuje) to aż ciężko mi uwierzyć. Chciałbym coś sam tworzyć i to jest głowny cel zakupów(czołg!!! albo przynajmniej coś na gąsienicach :) ) Modeli trzymać w złożonych na półeczce raczej nie zamierzam. Przynajmniej nie cały czas.

Myślę, że kupię tą koparę volvo zestaw 42030 - koszt około 800 zł na allegro.
Ma dużo silniczków a ich nabycie po za zestawami podobno jest średnio opłacalne.

Pytanie co do tego? Może kupić tylko volvo, a z resztą się wstrzymać? Albo coś innego? Tylko to autko 4x4 9398 np?

Żuraw 42009? On nie jeździ wprawdzie ale to jakby mój żuraw z dzieciństwa tylko nowszy model. No i sporo klocków ma :) Na allegro widziałem takie za około 650

Jest też wyścigówka i wóz techniczny po 400 zł No i łazik arktyczny (gąsienice!!! :) )

Co radzicie? Za nim wydam taką kasę na klocki wolałbym się skonsultować ze specjalistami, żeby się nie naciąć.
Awatar użytkownika
Legolas0232
Posty: 796
Rejestracja: 02 sty 2014 00:06
Rok urodzenia: 1998

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: Legolas0232 »

Sadze, że Volvo to bardzo dobry wybór, a jako dodatek poleciłbym Ci 42039. Jednak jeśli chcesz budować coś własnego, musisz się przygotować na dodatkowe wydatki.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: jetboy »

Kup Volvo, to idealny zestaw na początek.
Zbuduj modele z instrukcji, pobaw się trochę. Popróbuj budować coś własnego. Jeśli stwierdzisz że to to, to kupuj dalej.
Żuraw jest fajnym dawca części na początek. W połączeniu z Volvo sporo będziesz już mógł zbudować w dodatku w podobnej kolorystyce.

To Ci pozwoli się pobawić spokojnie przez kilka miesięcy i sprawdzić czy warto inwestować dalej. A potem... to już zależy na co będziesz miał ochotę.

btw. Gąsienice bez specjalnych gumek (słaba dostępność) sprawiają że modele ślizgają się na wielu powierzchniach. Pneumatyka ssie, chociaż coś tam się z niej daje zrobić, ale osobiście nie polecam.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
M_longer
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1639
Rejestracja: 20 lip 2013 05:43
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: M_longer »

Myślę, że kupię tą koparę volvo zestaw 42030
To jest ładowarka...
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: glaz_pimpur »

M_longer pisze:
Myślę, że kupię tą koparę volvo zestaw 42030
To jest ładowarka...
Longer, co ty? Ładowarka to do telefonu...
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: jetboy »

M_longer pisze:
Myślę, że kupię tą koparę volvo zestaw 42030
To jest ładowarka...
A żuraw to taki ptak...
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
cichy
Posty: 13
Rejestracja: 27 lut 2015 11:51
Rok urodzenia: 1988

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: cichy »

Nie wiem co to jest, specjalizuje się w czołgach i najchętniej bym jakiś zestaw w stylu Tigera I albo Pantery kupił, ale nie ma :(

A jeszcze widziałem w fajnego Unimoga U400 Mercedesa zestaw 8110 tylko drogi strasznie i nie jeździ chyba? Jakieś zestawy bogate w części i silniczki oprócz volvo jeszcze polecacie? Czy volvo jest bezkonkurencyjne i to jedyny taki zestaw?
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: jetboy »

cichy pisze:Nie wiem co to jest, specjalizuje się w czołgach i najchętniej bym jakiś zestaw w stylu Tigera I albo Pantery kupił, ale nie ma :(

A jeszcze widziałem w fajnego Unimoga U400 Mercedesa zestaw 8110 tylko drogi strasznie i nie jeździ chyba? Jakieś zestawy bogate w części i silniczki oprócz volvo jeszcze polecacie? Czy volvo jest bezkonkurencyjne i to jedyny taki zestaw?
Bezkonkurencyjny w tej chwili, zwłaszcza jeśli chodzi o stosunek ceny do możliwości.
Jeśli chodzi o czołgi, to w Lego nie uświadczysz, musisz sam budować. Najlepiej szkielet z Technic, a obudowa ze zwykłych klocków. Zajrzyj sobie na Sariel.pl, tam znajdziesz sporo przykładów.
Unimog nie jeździ, ale da się go dość łatwo zmotoryzować. Zaletą dla Ciebie jest to że ma jakąś pneumatyke, ale niestety już od jakiegos czasu nie jest produkowany, więc ceny tylko rosną.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
cichy
Posty: 13
Rejestracja: 27 lut 2015 11:51
Rok urodzenia: 1988

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: cichy »

Wszystko już wiem, dziękuję za szybką pomoc :)

Jeszcze ostatnie pytanie. Jeśli chodzi o zasilanie to rozumiem, że najlepszym wyjściem są akumulatorki i ładowarka. Te z lego mają ceny z kosmosu... Już lepiej kupić sobie jakiś zestaw klocków niż wydać 400 zł na ładowarkę i pakiet... Jakie do tego batboxa wchodzą akumulatorki? AAA? Ile ich tam wchodzi? Polecacie jakąś konkretną markę akumulatorków i ładowarek?

edit. znalazłem mój dźwig z dzieciństwa :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: Innos »

W większości zestawów Technic z PF masz taki BatBox:
Obrazek
I on jest na 6 baterii/aku AA natomiast taki "kolejowy" BatBox (ale pasuje tak samo do wszystkich PFów):
Obrazek
jest na 6 akumulatorków AAA. Oba to ewidentnie tańsze rozwiązanie niż akumulator Lego 8878 (choć nie jest on bez zalet).
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
ODPOWIEDZ