Co kupić? Zestawy technic na początek.

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
ogooreck1

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: ogooreck1 »

SERVATOR pisze:Jak zabawa to tylko Volvo 42030. Przynajmniej jeździ.
właśnie chodzi mi o frajdę z budowy i składania klocków, niekoniecznie chcę się później nim bawić (choć zapewne będzie robił to za jakiś czas mój syn :) - a klocki kupię pod pretekstem, że to dla niego :) :) (ma 2 lata póki co, hehehe :)
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: SERVATOR »

Z tych co wymieniłeś, to:
- w Mercu osoby, które siedzą w Technic (jak Sariel) narzekały na kłopoty z uporządkowaniem "makaronu". To ponoć zjada trochę nerwów.
- CLAAS ma w sumie tylko model A.

W sumie bardzo dobrze wypada 42053 VOLVO EW 160E, bo:
+ nowa pneumatyka z Merca
+ daje się łatwo zmotoryzować
+ sensowny model B
+ rozsądna cena.

A jakbyś dobrze poszukał, to ja jeszcze polecam 42009.
Awatar użytkownika
ogooreck
Posty: 20
Rejestracja: 27 lip 2016 10:42
Rok urodzenia: 1981

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: ogooreck »

SERVATOR pisze:Z tych co wymieniłeś, to:
- w Mercu osoby, które siedzą w Technic (jak Sariel) narzekały na kłopoty z uporządkowaniem "makaronu". To ponoć zjada trochę nerwów.
- CLAAS ma w sumie tylko model A.

W sumie bardzo dobrze wypada 42053 VOLVO EW 160E, bo:
+ nowa pneumatyka z Merca
+ daje się łatwo zmotoryzować
+ sensowny model B
+ rozsądna cena.

A jakbyś dobrze poszukał, to ja jeszcze polecam 42009.
42009 - bardzo mi się podoba, ale niestety jest zdecydowanie poza moim pułapem cenowym.
Ciężka sprawa, bo 42053 ma bardzo rozsądną cenę, z kolei kupując nową "zabawkę" dla siebie wybrałbym coś większego. Chyba będę wybierał jednak między Mercedesem (ze względu na dużą ilość klocków i trudność zestawu - dla mnie to będzie atrakcja) a ewentualnie CLAASem, choć bardzo podoba mi się 42008 ze względu na elektrykę i pneumatykę... Ech, wybór niełatwy :)
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: SERVATOR »

Jak chcesz tylko budować, to patrz na modele B a najlepiej i fanowskie C - będziesz miał więcej pracy/zabawy. :)
Wiem, że do Mercedesa 42043, M_longer buduje fajny podnośnik jak 42009.

Obrazek

Obrazek

Na już jest np. Zetros, którego autorem jest Madsen. Możesz o nim poczytać TU.

Obrazek

TO też może Cię zainspiruje. ;)
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: Stelario »

Jak chcesz jeźdzącego Technica to najpierw musisz sprawdzić jak nisko jesteś się w stanie schylić. Aby kierować maszyną bez zakłóceń i nie wydawać 2000 zł na "kierownice" musisz być jakieś 50-100cm od modelu ale większość "kierowców" trzyma pilota przy odbiorniku co by napewno jechał tam gdzie trzeba. Modele Technica są od stania na półce, sterowany samochodzik z marketu za 50 zł jest w stanie lepiej jeździć.
Jak ktoś sądzi że prawie herezje to z chęcią się "ścigne" po podwórku.
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: przem »

jeśli chcesz po prostu budować i postawić na półce (bo tak rozumiem "niekoniecznie się bawić po zbudowaniu"), to kup cokolwiek co się podoba (albo jeden większy model, albo kilka mniejszych).

jeśli jednak chcesz mieć zestaw który daje jakieś pole manewru na potem(*) - to ładowarka volvo (42030) będzie najlepszym wyborem.
raz że junior sobie tym pojeździ (mój 3 letni syn chętnie się nią bawi), dwa że dawce naprawdę świetny (dlatego też kupiłem sobie dwa egzemplarze) a do tego mieści się w twoim limicie cenowym (<800 pln)

co do sterowania IR - na zewnątrz nią nie jeździłem ale po pokoju 30m2 z pilotem skierowanym gdzieś w sufit model wciąż reaguje poprawnie. mi to wystarcza.

(*) - moje wyjście z dark age polegało na tym że "kupię sobie tylko ten samochodzik city w polybagu", skończyło się troszkę dalej. to wciąga bardziej niż bagno ;)
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: jetboy »

Stelario pisze:Jak chcesz jeźdzącego Technica to najpierw musisz sprawdzić jak nisko jesteś się w stanie schylić. Aby kierować maszyną bez zakłóceń i nie wydawać 2000 zł na "kierownice" musisz być jakieś 50-100cm od modelu ale większość "kierowców" trzyma pilota przy odbiorniku co by napewno jechał tam gdzie trzeba. Modele Technica są od stania na półce, sterowany samochodzik z marketu za 50 zł jest w stanie lepiej jeździć.
Jak ktoś sądzi że prawie herezje to z chęcią się "ścigne" po podwórku.
Zdecydowanie przesadzasz. We wnętrzach sterowanie działa bardzo dobrze i pilota można mieć skierowanego praktycznie w dowolną stronę. Sytuacja którą opisujesz wynika z przyzwyczajenia trialowców do jeżdżenia na dworze, gdzie, zwłaszcza przy silnym świetle słonecznym, faktycznie IR się nie sprawdza. Ale po mieszkaniu śmiga.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: SERVATOR »

Stelario pisze co pisze bo technica nie ma. A jak już go dostał, to chce się go pozbyć. ;)
Poza tym zawsze jest SBrick. :)

A wracając do zestawów. Ta nowa kopareczka Volvo, również pod kątem zabawy w budowanie zbiera kolejne dobre recenzje. Zastanów się więc ile masz kasy a może uda Ci się wykroić jej na dwa zestawy. ;)
Awatar użytkownika
ogooreck
Posty: 20
Rejestracja: 27 lip 2016 10:42
Rok urodzenia: 1981

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: ogooreck »

dzięki wszystkim za rady :)
Wygląda na to, że zafunduję sobie jednak zestaw 42043 Mercedes. Podoba mi się jego wygląd, automatyczne funkcje pneumatyczne i te modele B i C...
Tylko na ten zestaw musiałbym wysupłać kasę, która będzie dopiero najszybciej za miesiąc. A ten Volvo 42053 jest już na wyciągnięcie ręki i mógłbym go mieć już teraz :)
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Co kupić? Zestawy technic na początek.

Post autor: jetboy »

ogooreck pisze:dzięki wszystkim za rady :)
Wygląda na to, że zafunduję sobie jednak zestaw 42043 Mercedes. Podoba mi się jego wygląd, automatyczne funkcje pneumatyczne i te modele B i C...
Tylko na ten zestaw musiałbym wysupłać kasę, która będzie dopiero najszybciej za miesiąc. A ten Volvo 42053 jest już na wyciągnięcie ręki i mógłbym go mieć już teraz :)
Kup oba. Teraz Volvo, a za jakiś czas Mercedesa :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ