Jak fotografować klocki?

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Jak fotografować klocki :)

Post autor: SERVATOR »

Czemu nie Samsung Galaxy S7?
Ma bardzo jasny obiektyw. Do tej pory miałem S5 i fotki były niezłe ale teraz jest jeszcze lepiej. Tak na marginesie, to ja telefon wybieram wyłącznie pod kątem aparatu. Lepszy aparat w telefonie, który jest zawsze pod ręką niż wypasiona lustrzanka w szafie (a tak u mnie jest). Najlepsze są zdjęcia te co są! ;)
Małe porównanie z wybraną przez Ciebie G5.
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Jak fotografować klocki :)

Post autor: Stelario »

A microsoft to przypadkiem nie używa windowsa? :P
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak fotografować klocki :)

Post autor: Kalais »

Jest jeszcze Google Pixel. Wiele osób twierdzi, że robi najlepsze foty z telefonów.
Mi się nie podoba, że straszliwie wyciąga kontrasty i bardzo mocno obrabia foty jakimś algorytmami. Na pierwszy rzut oka zdjęcia są świetne, ale jak wrzucić do Photoshopa to praktycznie nic z nich nie da się wyciągnąć.

Ja jestem fanem nieistniejącej już Nokii. N8 i 808 Pure View miały świetne matryce i nie wrzucały filtrów na zdjęcia. Mają już kilka ładnych lat, ale nadal to jedne z najlepszych telefonów do robienia zdjęć. Jeszcze któraś z Lumii miała też dobry aparat.
Niestety w ich przypadku jesteś skazany albo na porzuconego Symbiana, albo Windowsa, na którego nikt nie robi aplikacji... Ale jeśli chcesz tylko focić i dzwonić to nie ma to większego znaczenia.

I jest jeszcze iPhone - od 5tki wzwyż też spoko zdjęcia.
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Jak fotografować klocki :)

Post autor: dzidek1983 »

No własnie jedyny problem z Lumią 950 mam taki że będą ją wycofywać, tzn. Microsoft porzuca ten biznes i nie wiem czy się będzie opłacało ten telefon brać. Jeżeli chodzi o aplikacje to oprócz jakiejś nawigacji to nie używam praktycznie niczego.

Jeżeli chodzi o ta porównywarkę Stelario to S7 wypada blado przy tej Lumii 950, np. ma wg mnie gorsze kolory i jakieś taki mało ostre te zdjęcia. Ale z drugiej strony niektóre aparaty mają w opisie jakieś ustawienia powpisywane, pewnie na takich było zdjęcie robione, a inne np. ta 950'tka nie ma nic czyli pewnie na AUTO było pstrykane i nie wiem jaki ma to wpływ na to porównanie.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak fotografować klocki :)

Post autor: Kalais »

To jak aplikacje Cię nie interesują to z tych co napisałeś to bierz Nokię (Microsoft). Nawigację mają bezpłatną i do tego offline działa. Bardzo przydatna sprawa - nieraz mi uratowało życie na zagranicznych wojażach z dala od cywilizacji.

P.S. Samsungi są beznadziejne do zdjęć. Typowy przykład nadrabiania softwarem słabego hardware (marne matryce itp.).
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Jak fotografować klocki :)

Post autor: Stelario »

dzidek1983 pisze:Jeżeli chodzi o ta porównywarkę Stelario to S7 wypada blado przy tej Lumii 950,
Ale o co kaman? :D

http://www.phonearena.com/phones/Camera ... /revrating" target="_blank
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Jak fotografować klocki :)

Post autor: dzidek1983 »

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... hone3=8238" target="_blank

na tej porównywarce
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Jak fotografować klocki :)

Post autor: SERVATOR »

Dzidek... Lumia 950 jest lepsza od S7. Ale S7 jest lepsze od G5. ;)
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Jak fotografować klocki :)

Post autor: Stelario »

Dzidek ja nic o żadnej Lumii i s7 nie pisałem.
Natomiast co do telefonu to się zastanów najpierw jaki chcesz mieć system. Ja w smartfonach i telefonach osobiście chcę tylko androida. I pomimo że widziałem ostatnio jakąś nokie za pół ceny i tableta za jeszcze mniej to ich nie wziąłem bo mi windows mobilny zupełnie nie potrzebny.

Co do tej porównywarki to trochę nie ogarniam jak dwa 16 mega pixelowe zdjęcia mogą mięc inną wielkość obiektu w ramce.
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Jak fotografować klocki :)

Post autor: dzidek1983 »

Ja mam windowsa od dłuższego czasu i jest dla mnie o wiele bardziej wygodny od androida którego miałem wcześniej. Ale nie o tym jest rozmowa. No właśnie ta porównywarka dla mnie jest dziwna, tzn. czasami efekty są odwrotne niż opisy aparatów w necie.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
ODPOWIEDZ