zakupy w na stronie lego a VAT

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: zakupy w na stronie lego a VAT

Post autor: Stelario »

jetboy pisze:Lego bardzo rzadko robi "dodruki".
Każdy modular jest na rynku przez minimum 2 lata. Jeśli zrobią 100 000 sztuk i sprzedadzą im się w 24h. To każdy normalny w kolejnej partii zrobił by więcej niż poprzednio. Jeśli jednak TLG robi w 2 rzucie również 100 000 to te chore ceny są tylko i wyłącznie ich winą.

Popyt i podaż to omawiane na 1 zajęciach ekonomii, tak więc wierze że ktoś w LEGO chociaż jeden semestr skończył.
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: zakupy w na stronie lego a VAT

Post autor: Allemov »

Jellyeater pisze:Jaka spekulacja? Na cenach katalogowych? :) Powinni zjeść Snickersa. :P
Słabo obserwujesz ceny klocków.

Chociażby takie Mixele z pierwszej serii. Katalogowa 17 zł. Dzisiejsze ceny na Allegro 39,99 i to tylko najmniej popularnych modeli, bo innych w ogóle się nie da tam dostać. Na blu nie jest dużo lepiej. Gdyby ktoś przewidując dzisiejsze ceny kupił sobie w dniu premiery (1 serii) karton tych małych zestawików, nawet po cenie katalogowej, to efekt byłby taki jak przy zakupie modulara. Ponad 100% zysku.

Na minifigach kolekcjonerskich ludzie zarabiają jeszcze więcej. Wystarczy je kupić za 12 zł, wymacać i otworzyć, a już może pójść na Allegro za 20. Tego samego dnia. ;)
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
rh
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1559
Rejestracja: 15 maja 2013 07:18
Rok urodzenia: 1984
Lokalizacja: Kraków (Lubań)
Kontakt:

Re: zakupy w na stronie lego a VAT

Post autor: rh »

Allemov pisze:
Jellyeater pisze:Jaka spekulacja? Na cenach katalogowych? :) Powinni zjeść Snickersa. :P
Słabo obserwujesz ceny klocków.

Chociażby takie Mixele z pierwszej serii. Katalogowa 17 zł. Dzisiejsze ceny na Allegro 39,99 i to tylko najmniej popularnych modeli, bo innych w ogóle się nie da tam dostać. Na blu nie jest dużo lepiej. Gdyby ktoś przewidując dzisiejsze ceny kupił sobie w dniu premiery (1 serii) karton tych małych zestawików, nawet po cenie katalogowej, to efekt byłby taki jak przy zakupie modulara. Ponad 100% zysku.

Na minifigach kolekcjonerskich ludzie zarabiają jeszcze więcej. Wystarczy je kupić za 12 zł, wymacać i otworzyć, a już może pójść na Allegro za 20. Tego samego dnia. ;)
All, a sprawdzałeś tylko ceny czy przy okazji ile tego się sprzedaje w tych cenach? Bo że wystawione to jedno, a czy sprzedane to drugie.
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: zakupy w na stronie lego a VAT

Post autor: Allemov »

rh pisze:All, a sprawdzałeś tylko ceny czy przy okazji ile tego się sprzedaje w tych cenach? Bo że wystawione to jedno, a czy sprzedane to drugie.
Sprawdziłem. Sprzedaje się. :P
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
Kataryna1i2!

Re: zakupy w na stronie lego a VAT

Post autor: Kataryna1i2! »

Witam,
Ostatnio chciałam zamówić produkty na stronie lego. Moje zamówienia zostały anulowane po czy w mailu dostałam informację aby podać kod autoryzacyjny transakcji (prośba o kontakt z bankiem), w celu weryfikacji zamówień. Kontaktowałam się z bankiem po czym dostałam informację że takiego kodu autoryzacyjnego danych transakcji nie posiadają. Dodam że zamówienia wykonałam 2 razy, płacąc kartami w dwóch różnych bankach i w żadnym z nich takiego kodu mi nie podali twierdząc że nie mają. Zamówienia nie udało się zrealizować.
Firma lego nie podała innych możliwości weryfikacji transakcji.
Czy ktoś może też miał taki problem i czy ewentualnie udało się komuś przez to przejść?
ODPOWIEDZ