zakupy w na stronie lego a VAT

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

zakupy w na stronie lego a VAT

Post autor: przem »

czy przy zakupie na http://shop.lego.com" target="_blank cena podana przy zestawie zawiera w sobie już VAT ?
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: zakupy w na stronie lego a VAT

Post autor: jetboy »

Tak.
Dodam od razu że nie można tam kupić "na firmę" ani dostać faktury. Strona jest przeznaczona do zakupów dla klientów końcowych.
Przy zakupie za co najmniej 200zł jest przesyłka za darmo.
Acha, w tej chwili nie ma żadnych gratisów, więc poczekaj do października, zapewne od pierwszego jakiś nowy gratis się pojawi.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

Re: zakupy w na stronie lego a VAT

Post autor: przem »

dzięki za informacje - zdecydowanie poczekam :)
Awatar użytkownika
MonikaAnnaF

Re: zakupy w na stronie lego a VAT

Post autor: MonikaAnnaF »

Nie polecam zakupów bezpośrednio na stronie Lego. Myslałam, ze to najbezpieczniejsz forma zakupów, zamówiłam Lego Midstroms, obciązono mi karte na 1650zł, a następnie.... dostałam informację od Lego, ze moje zamówienie zostało skasowane. Nie dostane produktu, a pieniądze mam zablokowane na koncie i nie moge kupic tego zestawu dziecku gdzie indziej (choć sczerze- nie wiem czy mu kupie zestaw LEGO)... Sklep LEGO nie odblokował mi pieniedzy , nie odwołła transkacji, choc juz dawno powiadmił mnie, że towaru nie przyślą. SCIEMA.
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: zakupy w na stronie lego a VAT

Post autor: Stelario »

Kasa odblokuje się za tydzień :) Bez obaw mi kiedyś zablokowało 5k+ gdy kupowałem klocki za 200 zł.
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: zakupy w na stronie lego a VAT

Post autor: Allemov »

Stelario pisze:Kasa odblokuje się za tydzień :) Bez obaw mi kiedyś zablokowało 5k+ gdy kupowałem klocki za 200 zł.
Mi trochę mniej zablokowali raz, ale kilka stów dla studenta to dość istotna kwota. W banku mi powiedzieli tylko, że mam poczekać 6 dni, aż upłynie czas blokady. I rzeczywiście usunęli ją w następnym tygodniu.
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: zakupy w na stronie lego a VAT

Post autor: jetboy »

MonikaAnnaF pisze:Nie polecam zakupów bezpośrednio na stronie Lego. Myslałam, ze to najbezpieczniejsz forma zakupów, zamówiłam Lego Midstroms, obciązono mi karte na 1650zł, a następnie.... dostałam informację od Lego, ze moje zamówienie zostało skasowane. Nie dostane produktu, a pieniądze mam zablokowane na koncie i nie moge kupic tego zestawu dziecku gdzie indziej (choć sczerze- nie wiem czy mu kupie zestaw LEGO)... Sklep LEGO nie odblokował mi pieniedzy , nie odwołła transkacji, choc juz dawno powiadmił mnie, że towaru nie przyślą. SCIEMA.
Na początku roku zainstalowali system który ma na celu przeciwdziałaniu spekulacji, niestety systemowi co jakiś czas ewidentnie odbija. Tak się zapewne stało w Pani przypadku. Pieniądze oczywiście zostaną odblokowane, ale jak koledzy pisali może to potrwać kilka dni.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
george39
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2014 20:48
Rok urodzenia: 1984
Lokalizacja: Bełchatów

Re: zakupy w na stronie lego a VAT

Post autor: george39 »

Ja osobiście też nie raz miałem zablokowane pieniądze i nigdy problemu nie było ( przy skasowaniu zamówień). Trzeba swoje odczekać i tyle. Jedyny plus z tej sytuacji to że gratisy w takim przypadku są GRATIS. Kiedyś zrobiłem pięć zamówień które mi skasowali ale pięć zestawów 5003082 przyszło kurierem. I co tylko w Lego możliwe - w pięciu pudełkach. Ach ta ekologia.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: zakupy w na stronie lego a VAT

Post autor: Jellyeater »

Jaka spekulacja? Na cenach katalogowych? :) Powinni zjeść Snickersa. :P
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: zakupy w na stronie lego a VAT

Post autor: jetboy »

Jellyeater pisze:Jaka spekulacja? Na cenach katalogowych? :) Powinni zjeść Snickersa. :P
Kupujesz modulara za 650 zł, minus punkty vip. Potem sprzedajesz go na rynku wtórnym za 1800 jak wyjdzie z produkcji. Ponieważ niektórzy z tym zamiarem kupują mnóstwo zestawów, nie starcza ich dla "normalnych klientów"*. Lego bardzo rzadko robi "dodruki".

*każdy klient jest normalny. A że ma inne potrzeby...
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ