W czym trzymać elementy?

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: SERVATOR »

Te pudełka są bardzo dobre. Kupiłem je w Biedrze ok. 3 lat temu i do dziś śmigają. A w poniedziałek kupiłem kolejne 2 sety choć nie z myślą o klockach. ;)
Awatar użytkownika
marki
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3173
Rejestracja: 17 sty 2014 13:42
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: marki »

Kupiłem po 6 € za 3 szt.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
***** ***
___________________________________
Marek do garów, Ania do klocków! :)
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Innos »

BHs pisze:Może nasze prawnuki doczekają takich rozwiązań na bardziej masową skalę :).
Ee, już teraz to jest tylko kwestia kasy, więc kilka lat i nie powinno być problemu. :)
BHs pisze:Nie, figurki w tych pudłach idą całe, oczywiście co bardziej znamienite okazy są zabezpieczone przed ocieraniem się plastiku o plastik. [...] Żadna z figurek jeszcze nie uległa zniszczeniu, więc system się sprawdza. Figurki pogrupowane wewnątrz pudeł na poszczególne frakcje, więc nie jest to np. jeden wielki wór ludzików town, ale np. oddzielnie policja, oddzielnie robotnicy budowlani, marynarze, itp..
Jest jedno osobne pudło przeznaczone na dawców organów (59).
Ciekawe, ja właśnie miałem dylemat co z tymi wszystkimi minifigami robić. Rozbierać wszystkie dla zasady - bez sensu, bo niektóre i tak mają zwykle sens tylko w całości (albo przynajmniej np. w parach nogi+torsy), trzymać złożone to mało efektywne, bo połapać się potem ciężko czego ile mam, nawet jeśli jakoś tam tematycznie pogrupowałem. Do tego dużo luźnych "organów" kupowanych luzem, i ani to razem trzymać, ani osobno np. w PX-ach.


A co do różnych luźnych pudełek, ja tam mimo wszystko stawiam na recyking. :)
Obrazek
Nie są wprawdzie tak idealnie proste jak Algida, ale zawartość nieporównywalnie smaczniejsza ;P (lepsze byłyby tylko Häagen-Dazs ale one nie mają praktycznych opakowań ;)) a słupki pudełek pasują do siebie bokiem więc dużych strat pojemności z powodu krzywizn nie ma. Słupki nawet wysokie stoją dość stabilnie, przykrywki też mają dość sensowne. Nadają się zarówno jako doraźna pomoc w sortowaniu jak i do przechowywania na dłużej - choć to raczej pomocniczo, a nie jako główny system.

A odnośnie tych szufladek z Lidla z drugiego wątku (bo się nam to trochę przeplata) - całkiem sensowne i dobra cena, może byłby to nawet dobry substytut dla PX-ów, ale chyba w żaden sposób większej liczby segmentów nie da się połączyć a wady z grubsza te same (np. brak blokady wypadania szufladek) więc pozostanę przy ściance z PX-ów, którą już mam. :)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
Awatar użytkownika
Pablo Brickasso
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 414
Rejestracja: 26 lut 2017 02:42
Rok urodzenia: 2000
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Pablo Brickasso »

Innos pisze:Ciekawe, ja właśnie miałem dylemat co z tymi wszystkimi minifigami robić. Rozbierać wszystkie dla zasady - bez sensu, bo niektóre i tak mają zwykle sens tylko w całości (albo przynajmniej np. w parach nogi+torsy), trzymać złożone to mało efektywne, bo połapać się potem ciężko czego ile mam, nawet jeśli jakoś tam tematycznie pogrupowałem. Do tego dużo luźnych "organów" kupowanych luzem, i ani to razem trzymać, ani osobno np. w PX-ach.
Ja trzymam minifgi w pudełkach. Złożone oddzielnie i same części (nogi i torsy) oddzielnie. A z kolei małe części takie jak nakrycia głowy, same główki oraz niektóre akcesoria (peleryny, butle tlenowe itp.) trzymam w szufladkach.
Złożone minifigi dzielę dodatkowo na 3 tematy: City, Castle i filmowe (Star Wars itp.), bo złożonych potrzebuję tylko figurek z tych serii, więc pozostałe są w częściach.
Awatar użytkownika
marki
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3173
Rejestracja: 17 sty 2014 13:42
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: marki »

Ale popatrz. Darmowe opakowania po lodach czy tam co innego, jakoś działa. Ale niewielka inwestycja i mamy pojemniki np: na sałatki,fast food? , i inne spożywcze .
Takie pojemniki są w hurtowniach z opakowaniami za 100 pudełkek placi się znikome koszty.
***** ***
___________________________________
Marek do garów, Ania do klocków! :)
Awatar użytkownika
M_longer
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1639
Rejestracja: 20 lip 2013 05:43
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: M_longer »

Ja was podziwiam, że Wam się chce za każdym razem zdejmować i zakładać wieczka od pudełek, żeby znaleźć potrzebny element.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Jellyeater »

A co do różnych luźnych pudełek, ja tam mimo wszystko stawiam na recyking. :)
Syrop glukozowy z tłuszczem palmowym w idealnej proporcji 50 / 50.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Kalais »

M_longer pisze:Ja was podziwiam, że Wam się chce za każdym razem zdejmować i zakładać wieczka od pudełek, żeby znaleźć potrzebny element.
+1 ;)

A co do podziału ludzików ja mam wszystko rozłożone.

Głowy pospinane w "słupki", żeby się nie rysowały przy szperaniu. No i super łatwo odnaleźć odpowiednią w takim słupku, wszystkie składam nadrukami w tą samą stronę. Dodatkowo słupki są podzielone na cieliste, żółte, potwory, szkielety itp.

Tułowia i nogi oddzielnie.

Nakrycia głowy i włosy oddzielnie.

Akcesoria oddzielnie.

Broń oddzielnie.

Mam tak z dwóch powodów - większość ludzików z dzieciństwa, które leżały złożone w całość, popękała pod rączkami. Pewnie gdyby nogi nie były wsunięte to by się tak nie stało. Myślę, że to od naprężeń, nogi pewnie minimalnie rozpychały torsy od środka.

A druga sprawa to wygoda i większa szansa na złożenie fajnego customa. Jednak jak się na to wszystko patrzy luzem to można wpaść na fajne połączenia, które patrząc na gotowe figurki mogły by nie przyjść do głowy.
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Stelario »

Kalais pisze:[
Głowy pospinane w "słupki", żeby się nie rysowały przy szperaniu. No i super łatwo odnaleźć odpowiednią w takim słupku, wszystkie składam nadrukami w tą samą stronę. Dodatkowo słupki są podzielone na cieliste, żółte, potwory, szkielety itp.
Też tak kiedyś robiłem.
Słupki są super żeby sobie zepsuć główki. Study na głowie rozpychają otwór i później ci głowka lata na torsie. Sprawdzone na 200 główkach spiętych przez rok. :)

Ja dziele na:
całe minifigi
główki cieliste męskie
główki cieliste damskie
główki azjatyckie męskie
główki azjatyckie damskie
torsy azjatów
torsy cieliste
torsy uniwersalne
nóżki
zbroje
broń
hełmy
włosy męskie
włosy damskie
plecaki i inne siaty
akcesoria młotki itd.
brickwarriors
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Kalais »

Akurat dla mnie to ogromny plus. Bo jak kręcę filmy to co ja się nie naklnę na główki które tak ciężko chodzą, że muszę je praktycznie co klatkę zdejmować i przestawiać, bo nie chcą się obrócić siedząc na torsie...

Ale i tak nie zauważyłem jakiś zmian w poluzowaniu, jak ciężko chodziły tak nadal ciężko chodzą.
ODPOWIEDZ