W czym trzymać elementy?

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5726
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: glaz_pimpur »

LEGOlas0232 pisze:Cena jednego litrowego pudełka lodów to około 10 zł. Gdybym kupił trzy, to zapłaciłbym 30 zł- za tyle mogę już kupić jeden komplet OKT A5, który ma większą pojemność niż 3 litry.
A lody pewnie wyrzucisz do śmieci? Kupuj zamiast kwiatków, jak idziesz do rodziny na imieniny.
Poza tym nie wszystko da się wysortować do szufladek, które jak sam zauważyłeś są duże. A co z drobnymi elementami takimi jak światełka? Wystarczy Ci, żeby zasypać całą szufladę?
BTW Algida ma najgorsze pudełka: najszybciej się gną i mogą mieć rózne rozmiary. I podobno same lody zawierają jakieś rakotwórcze gówno. Polecam Movenpik - bo są przezroczyste lub (to ja preferuję) Grycan - wieczka mają wysoki rant, dzięki czemu można je wysoko składować.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Legolas0232
Posty: 796
Rejestracja: 02 sty 2014 00:06
Rok urodzenia: 1998

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Legolas0232 »

Wiem, na drobiznę trzeba coś mniejszego ale w większej ilości. Chodzi o większe elementy.
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Jerac »

Ja stosuję system podwójny:

Obrazek - w tym rzeczy grubsze lub w większych ilościach (np wszystkie płytki 1x2 obojętnie od koloru);

Obrazek - takie organizery na rzeczy których potrzebuję na bieżąco. Mam np garść takiej samej mieszanki płytek 1x2, i jak zaczyna brakować mi koloru którego porzebuję, wymieniam garść przebraną na "świeżą".

No i oczywiście kartony, pudełka różne różniste itp na klocki w różnym stanie posortowania :)
Szarnywirk
Awatar użytkownika
marki
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3173
Rejestracja: 17 sty 2014 13:42
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: marki »

Przed OKT klocki trzymałem w woreczkach strunowych,mało miejsca zajmują bo można np.same bricki posortować i do jednego wora wszystko, no i tanio 100 woreczków kilka złotych.
***** ***
___________________________________
Marek do garów, Ania do klocków! :)
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: SERVATOR »

marki70 pisze:Przed OKT klocki trzymałem w woreczkach strunowych,mało miejsca zajmują bo można np.same bricki posortować i do jednego wora wszystko, no i tanio 100 woreczków kilka złotych.
Budowanie z takich worków musiało nie być przyjemne. W takiej masie wygrzebać właściwy element z worka to nie lada wyzwanie.

Jak ktoś nie lubi słodyczy, to fajne mogą być jeszcze małe przezroczyste wiaderka (litrowe) takie w jakich sprzedają ostatnio ogórki małosolne w Biedzie (o ile pamiętam ok. 6 zł za sztukę).
Awatar użytkownika
marki
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3173
Rejestracja: 17 sty 2014 13:42
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: marki »

SERVATOR pisze:
marki70 pisze:Przed OKT klocki trzymałem w woreczkach strunowych,mało miejsca zajmują bo można np.same bricki posortować i do jednego wora wszystko, no i tanio 100 woreczków kilka złotych.
Budowanie z takich worków musiało nie być przyjemne. W takiej masie wygrzebać właściwy element z worka to nie lada wyzwanie.

Jak ktoś nie lubi słodyczy, to fajne mogą być jeszcze małe przezroczyste wiaderka (litrowe) takie w jakich sprzedają ostatnio ogórki małosolne w Biedzie (o ile pamiętam ok. 6 zł za sztukę).
Z worków raczej nie da się budować,a posortowane klocki w woreczkach np. brick 1x1.1x2.2x2 i to w kolorach.czy np slopki czarne czerwone itd.
***** ***
___________________________________
Marek do garów, Ania do klocków! :)
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: SERVATOR »

To może takie wiaderka za 1 zł/szt?
Te pojemniki też bardzo sympatyczne i w sumie niedrogie (2,4 zł).
Awatar użytkownika
acmilaneo
Posty: 12
Rejestracja: 12 sty 2014 21:13
Rok urodzenia: 1987

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: acmilaneo »

Coś wiadomo czy w tym roku szufladki OKT również pojawią się w promocji w Biedronkach? Rok temu zdaje się właśnie jakoś w wakacje była ta promocja.
Awatar użytkownika
Legolas0232
Posty: 796
Rejestracja: 02 sty 2014 00:06
Rok urodzenia: 1998

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Legolas0232 »

Uff, udało mi się, prawie skończyłem. Jeszcze tylko dwa dni segregacji. ;)
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: jetboy »

acmilaneo pisze:Coś wiadomo czy w tym roku szufladki OKT również pojawią się w promocji w Biedronkach? Rok temu zdaje się właśnie jakoś w wakacje była ta promocja.
Jakoś przed rozpoczęciem roku szkolnego. Judam niedawno twierdził że się pojawią. A w tym roku mam pod domem biedronkę :) Musze dokupić jeszcze 2 kolumny do mojej ścianki.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ