W czym trzymać elementy?

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Stelario »

To jeszcze zależy od torsu. Stare i nowe różnią się średnica bolca. Przy 50 sztukach tego samego torsu też są nieznaczne różnice jak mi glowa lata to za max 5 próbą znajduje tors na którym siedzi ciasno.
Ogólnie ostatnio coś się klocki same z siebie rozszerzają.
Zbudowałem moca z connectorow z kulą i pustym studem. Zostawiłem na 3 miesiące rozpadł się i teraz jak prubuje złożyć to się klocki nie trzymają.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: jetboy »

Przeżroczsye elementy powinny być nieposzczepiane, bo są z innego plastiku w którym anstępuje dyfuzja na większą skalę i się "zklejają" to odnośnie główek przeźroczystych - zwróćcie uwage bo przy liczeniu niektóre zostały pozczepiane.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Kalais »

No, przezroczyste elementy to w ogóle trzymam oddzielnie bo są jakieś "inne" :P
Super łatwo się rysują itp. Część nawet mam w oddzielnych woreczkach, mimo że nie lubię tej metody trzymania.
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Innos »

M_longer pisze:Ja was podziwiam, że Wam się chce za każdym razem zdejmować i zakładać wieczka od pudełek, żeby znaleźć potrzebny element.
Jak pudełko da się łatwo zamknąć i otworzyć oraz przenosić jedną ręką to jest praktyczne. :) Zresztą pal licho przechowywanie i przykrywki, szufladki, jeśli ma się na nie miejsce, są lepsze, ale kiedy np. budujesz makietę i na bieżąco pod ręką potrzebujesz mieć kilkadziesiąt lotów to gdzieś trzeba je wysypać, i lepiej w takich pojedynczych pudełkach, z których nadmiar potem bez sortowania łatwo odsypiesz, i które w międzyczasie możesz jakoś ustawiać w kolumny niż sypać to do jednego wielkiego biurkowego grzebalnika albo wyciągać z woreczków.
Jellyeater pisze:
A co do różnych luźnych pudełek, ja tam mimo wszystko stawiam na recyking. :)
Syrop glukozowy z tłuszczem palmowym w idealnej proporcji 50 / 50.
Nie jestem specem od tworzyw sztucznych ale na moje oko to tam poza etykietą jest 100% plastiku. :D
Stelario pisze:
Kalais pisze:[
Głowy pospinane w "słupki", żeby się nie rysowały przy szperaniu. No i super łatwo odnaleźć odpowiednią w takim słupku, wszystkie składam nadrukami w tą samą stronę. Dodatkowo słupki są podzielone na cieliste, żółte, potwory, szkielety itp.
Też tak kiedyś robiłem.
Słupki są super żeby sobie zepsuć główki. Study na głowie rozpychają otwór i później ci głowka lata na torsie. Sprawdzone na 200 główkach spiętych przez rok. :)
Też trochę mam w słupkach, kwestia indywidualnej oceny czy ewentualne wyrobienie główek to wysoka cena za maksymalną wygodę wyszukiwania główek posegregowanych w słupkach.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Stelario »

Kup sobie torebki strunowe po 1 czy 2 zł 100 sztuk i masz 100 rodzajów główek posegregowanych. :) Taniej wyjdzie niż 1 wyrobiona główka.
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Innos »

Woreczków to ja mam akurat w opór, tylko co mi z tego, jeśli sporo co ciekawszych główek mam po 1-2 sztuki? Teraz mam je w woreczkach i to mordęga cokolwiek wyszukać, na pierwszy rzut oka nie wypatrzysz co masz tak jak przy słupkach. Jest to jakieś wyjście, ale nie idealne - a jeśli zakładam, że to do budowania to takie przesadne chuchanie i dmuchanie tak czy inaczej się z tym trochę wyklucza.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Stelario »

No ja trzymam w słupka/torebkach identyczne główki. :D Jedynym wyjątkiem to są chyba tylko mordki z Chimy bo tych to mam po 1/2 i friends bo tam i tak wszyscy mają banana na twarzy. Takie zwykłe pojedyncze to trzymam na torsach. :D
Tak więc tutaj to chyba bardziej zależy ile mamy sztuk w sumie i każdego rodzaju z osobna. Zrestą z wszystkimi akcesoriami i częściami minifigów jest podobnie.
Awatar użytkownika
M_longer
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1639
Rejestracja: 20 lip 2013 05:43
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: M_longer »

Wy się zastanawiacie w czym klocki trzymać, a ja robię przymiarki nadstawek pod szufladki:

Obrazek
Obrazek

Ma to dwa zadania: Ułatwić wyciąganie klocków z dolnych szufladek oraz zwiększyć powierzchnię użyteczną blatu (innymi słowy będzie więcej miejsca na ten bur... twórczy nieład powstający podczas budowania).
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Jaskier »

Nadstawki to podstawa. (Y)
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: tybort »

Czy ktoś wie, czy firma Konger (ci od PX-ów) dalej istnieje i przyjmuje zamówienia od klientów indywidualnych? Ich strona wygląda tak samo od lat, ale na Allegro są dostępne ich produkty. Czekam już kilka dni na odpowiedź od nich ale jak dotąd cisza.
ODPOWIEDZ