W czym trzymać elementy?

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: SERVATOR »

Przy Tobie mam mizerne doświadczenie ale IMO lepsze jest rozwiązanie pierwsze tj. jeden typ klocka w różnych kolorach w jednym pudełku.
Jak potrzebuję konkretny klocek a nie mam innego koloru, to biorę kolor, który jako tako może pasować. W przeciwnym razie trzeba byłoby szukać po wielu pudełkach.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: jetboy »

Thietmaier pisze:A ja mam takie pytanie: jestem w sytuacji w której musze posegregować klocki w organizery tak aby w jednej przegrodce mieć dany typ elementu w jednym kolorze. Chce tak glownie posegregowac drobnice. I takich organizerow chce mieć kilka tylko czy:
- lepiej mieć w organizerze jeden rodzaj klocka a w każdej przegrodzie inny kolor
- lepiej mieć organizer w którym są klocki jednego koloru a w przygodach różne typy klocków?
Ktoś stosuje taki system? Która opcja lepsza?
Patrząc na to jakie modele budujesz, wydaje mi się że wygodnie będzie dla Ciebie mieć to posortowane kolorami. Bo jak budujesz ciężarowkę z niebieską kabinę i żółtym dzwigiem, to będziesz sięgał po klocki niebieskie, żółte i czarne/szare na podwozie. Problem w tym ze rodzajów elementów jest na tyle dużo że żadne organizery tego wszystkiego nie ogarną.

Wadą idealnego posortowaia klocków jest to że żadko się wpada na połączenia na które się wpada przypadkiem grzebiąc w nieposortowanych klockach. To zawsz jest inspiracja do ciekawych rozwiązań. Przynajmniej dla mnie :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: dzidek1983 »

Ja mam kolorami, np. płytki nie ważne jakich rozmiarów wszystkie niebieskie w jednym.
Ale np. tych kolorów co mam mało to już trzymam razem w jednym.
Z brickami mam podobnie.

Ale trzymam też tematycznie, np. klocki do SNOT'a trzymam razem, różne typy, ale mam kolorami podzielone.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: przem »

jeśli chodzi o same organizery - polecam NORT16. jest przeźroczysty, do razu widać co jest w środku (od każdej strony), ma 14 przegródek które można modyfikować (powiększać przegródki kosztem ich ilości).

Obrazek
Awatar użytkownika
marki
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3173
Rejestracja: 17 sty 2014 13:42
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: marki »

Ja te małe mam na drobinki trans. a reszta to tak czeka na duże zamówienia.

Obrazek20170228_092300 by Marek Szczerba, on Flickr

Trzy pojemniki PO 10 litrów 3 szt. w komplecie za 6,99 E.

Tu krótki film z Lego Story Hamburg.

Obrazek20170218_145656 by Marek Szczerba, on Flickr

Obrazek20170218_135101 by Marek Szczerba, on Flickr
***** ***
___________________________________
Marek do garów, Ania do klocków! :)
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Kalais »

To wychodzi w praniu wszystko. Możemy sobie teoretyzować, ale wszystko zależy od danej kolekcji.

Ja mam generalnie podzielone wszystko na typy klocków, tak jak by kolory nie istniały. Bo łatwiej mi wyłowić np. plate 2x4 żółty w szufladce z innym plate 2x4, niż w szufladce że wszystkim jak leci w kolorze żółtym.

Ale... jak jakiegoś klocka w danym kolorze robi się już dużo to dostaje oddzielną przegródkę lub całą szufladkę.

Tak więc tak naprawdę sposób segregacji cały czas się trochę zmienia. Trzeba też budować po nowych ustawieniach, żeby zobaczyć czy jest wygodnie po prostu. Bo jakiś podział teoretycznie może być idealny, ale w praktyce być nie wygodny w użyciu.

Ja np. dałem wysoko rzadziej używane elementy.

Na czas budowania używam też dodatkowych, małych pojemników bez przykrywek. Sypie do nich klocki, które wiem że mi się przydadzą za chwilę, a są w zupełnie różnych miejscach.
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Thietmaier »

Właśnie też mam wrażenie ze lepiej jednak będzie mi mieć organizery z jednym kolorem. I chyba tak zrobie.
Ja jeszcze jestem na etapie eksperymentów w sortowaniu gyz dopiero ostatnio zaczęły mi rosnąć klocki w szufladach - mniej buduje a więcej dostaje. Plus parę modeli poszło na żyletki i trzeba coś z tym zrobić.

Przem - jaka cena i gdzie mogę dostać ten organizer? Bo to jest druga kwestia - znalezienie odpowiedniego pojemnika. Na te chwile wychodzi mi ze potrzebuje ok 25- 30 przegródek na jeden kolor i w coś takiego będę celowal. I zdecydowanie opcja zmieniania wielkości przegród i przezroczysty kolor to jest to czego szukam.
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: jetboy »

Świetne były wypraski z zestawów adventowych jak były przeźroczyste. Od jakiegoś czasu sa tylko czarne :(
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: przem »

kupowałem na alledrogo, nie pamiętam dokładnie u jakiego sprzedawcy, ale tutaj masz kilka ofert

edytka: jest jeszcze NORT 14 - mniejszy ale z większą ilością przegródek (też mniejszych) - może warto to rozważyć. rozmiar zmieniasz usuwając te pomarańczowe pionowe ścianki (poziomych nie da się ruszyć)

Obrazek
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Thietmaier »

Po tym jak napisałem posta to przejrzałem sieć w poszukiwaniu. Ceny znośne. Ciekawi mnie ta 14tska bardzo ale boję się żeby nie była za mała.
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
ODPOWIEDZ