W czym trzymać elementy?

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
sekua
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1664
Rejestracja: 03 sie 2013 11:26
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Warszawa / Radom
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: sekua »

Coś w tym widocznie jest. Koleżanka przekazała mi dzisiaj, że będąc wczoraj w Biedrze widziała już te szufladki. Wczoraj, tj. w środę wieczorem.
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7023
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Thietmaier »

Hmmm, ja byłem dziś w 1szej lepszej i był cały stos. Kupiłem 6 kompletów, ale jak jeszcze jutro będą biorę ze dwa kolejne, minimum :D
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: jetboy »

A ja przedwczoraj kupiłem szafki. Dostarczą mi w piątek. Tylko pokrywek na szuflady nie mieli i będę musiał je dokupić innym razem.
Jest szansa że pomieszczą mi się wszystkie klocki i będę mógł się poruszać po mieszkaniu, a może nawet coś zbudować :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
MGK
Posty: 169
Rejestracja: 26 sie 2013 09:41
Rok urodzenia: 1996

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: MGK »

Leciałem jak szalony raniutko do sklepu, bojąc się, że mi wszystkie szufladki wykupią, a tam proszę, ogromna paka. Starczy dla każdego. :)
____
Flickr | dA
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Widocznie tylko miłośnicy klocków doceniają ofertę Biedronki :)
Przy tej cenie trudno o coś lepszego, oczywiście nie tylko do klocków.
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: tybort »

Jeszcze informacyjnie: Dostępne są trzy wersje kolorystyczne, tak jak pisze Olaf, zgodnie ze zdjęciami w sieci. Jednakże szufladki są we wszystkich modułach starego typu, z zabezpieczeniem przed wypadaniem. Na zdjęciach były częściowo nowe, częściowo stare. Dla niektórych to może mieć znaczenie.

I tak, kupiłem 8 Hipciów :D Naklejki, oczywiście, usuwa się bez trudu.
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Innos »

tybort pisze:Jednakże szufladki są we wszystkich modułach starego typu, z zabezpieczeniem przed wypadaniem. Na zdjęciach były częściowo nowe, częściowo stare. Dla niektórych to może mieć znaczenie.
Nie we wszystkich. Ja widziałem zarówno moduły w pełni nowego typu, w pełni starego, jak i mieszane (nowa obudowa, stare szufladki ze 'stopem' ale i z wgiętymi ściankami).

I o co chodzi z tymi Hipciami, to jakiś obowiązek dla Zbudujców, czy jak? ;) Fakt, biały moduł jest wyjątkowy, ale żeby aż tak? :D
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
Awatar użytkownika
tybort
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2201
Rejestracja: 24 lis 2013 12:02
Rok urodzenia: 1988
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: tybort »

Innos pisze:Nie we wszystkich. Ja widziałem zarówno moduły w pełni nowego typu, w pełni starego, jak i mieszane (nowa obudowa, stare szufladki ze 'stopem' ale i z wgiętymi ściankami).
O, to szkoda, że nie poszukałem tylko jak ten głupi zrobiłem zakupy w pierwszej lepszej Biedronce. A mijałem tego dzisiaj chyba ze sześć sztuk, licząc tylko te przy samej drodze :)

Czym się różni stara obudowa od nowej? O szufladkach wiem, wolę nowe. Ale obudowy?
Innos pisze:I o co chodzi z tymi Hipciami, to jakiś obowiązek dla Zbudujców, czy jak? ;) Fakt, biały moduł jest wyjątkowy, ale żeby aż tak? :D
Byłoby zabawnie, ale chyba zbyt by to pachniało ustrojem totalitarnym :P

Hipcio i Krówka są tak infantylne, że to pewnie obciach takie mieć (ktoś gdzieś kiedyś o tym wspominał? przyśniło mi się?). Dlatego w swym pokrętnym umyśle wykoncypowałem, że takie właśnie będą dla mnie najodpowiedniejsze.

A tak naprawdę to te kolory mi się najbardziej podobają.
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Olaf RagnaFoL »

To robi się mały galimatias.

Mamy trzy wersje aktualnie w Biedronce, plus jeden chyba stary wzór (pierwszy) który mam czyli pomarańcz-żółć-zieleń oraz taki który pokazywał Jerac, a którego nigdy nie widzialem, o ten:
Obrazek

W sumie pięć, był jakiś czarny którego ktoś gdzieś pokazywał, ale jego nie liczmy.

Wiem że to co mam posiada jakieś zabezpieczenie przed wypadaniem szuflad. Jest średnio skuteczne, chyba że szufladka jest mocno obciążona wtedy się zawiesza na tym zabezpieczeniu.
To co było w Biedronce również to ma, oczywiście nie sprawdzałem wszystkich sztuk.

Wiem że szufladki starego typu są po bokach wklęsłe, widziałem na zdjęciu że te nowe są bardziej foremne. Te nowsze są lepsze? Dlaczego?

Jednak za nic nie kojarzę co ma znaczyć nowa obudowa. Czyżby chodzi o to wieczko, które widać na zdjęciu? Reszta jest taka sama?
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Innos »

tybort pisze:A tak naprawdę to te kolory mi się najbardziej podobają.
Te z Hipciem faktycznie mają najlepsze kolory. Ale szkoda, że domyślnie są ze starymi szufladkami. No chyba, że dałoby się zrobić w sklepie małą podmianę, to i problem naklejek na frontach sam by znikł. ;P No ale np. u mnie w najbliższym sklepie komplety z Hipciem już wyszły, choć reszty jest do oporu - widać coś jest na rzeczy.
Olaf RagnaFoL pisze:Wiem że szufladki starego typu są po bokach wklęsłe, widziałem na zdjęciu że te nowe są bardziej foremne. Te nowsze są lepsze? Dlaczego?
Bo są lepiej wykonane, mają sztywniejsze ścianki i dno (stare miewały znaczne wybrzuszenia). No i są bardziej estetyczne (ale to już kwestia gustu).
Olaf RagnaFoL pisze:Jednak za nic nie kojarzę co ma znaczyć nowa obudowa. Czyżby chodzi o to wieczko, które widać na zdjęciu? Reszta jest taka sama?
Najbardziej różnice widać po wieczku, ale poza tym to tak jak z szufladkami - lepsze wykonanie. Mam egzemplarz starych gdzie tylna ścianka jest tak wybrzuszona, że szufladka nie domyka się i zostaje jakiś centymetr szpary - to już spora wada. Ogóle całość ciut się różni, jak się ma dwa egzemplarze obok siebie, to widać. Więcej tutaj.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
ODPOWIEDZ