W czym trzymać elementy?

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Jaskier »

Ja mam rozłożone. Szukanie czegokolwiek w pudełku ze złożonymi to była porażka.
Awatar użytkownika
BHs
Posty: 1723
Rejestracja: 24 lut 2015 21:03
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Ożarów w konstelacji mazowieckiej

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: BHs »

Trzymam i tak, i tak, w przypadku złożonych nie zauważyłem lawiny pęknięć.
Naprężenia nie powstają tylko przy przechowywaniu, clutch power powstaje przez pocieranie elementu, a kiedy są to siły największe?
Kiedy łączymy / rozłączamy elementy?
Nie mamy w dłoni precyzji wystarczającej aby np. nóżki (a tym samym powiększone study) wkładać w tors pod idealnie prostym kątem.
Żaden mój klocek LEGO (jeszcze) nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Kalais »

No właśnie, to rozłączanie i łączenie nie daje mi spokoju.

Może nie tyle u minifigów, bo tych ze względów praktycznych już nigdy nie będę trzymać razem.

Ale wszelkie rodzaju zawiasy, hinge, szczególnie stare. Trzymacie razem czy osobno?

Niektóre mi chodzą mega luźno, inne ciężko. Generalnie trzymam wszystko rozłączone, ale jak mi ostatnio pękły 3612 3 pod rząd to zacząłem się zastanawiać czy to dobry pomysł.

Przykłady:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: dzidek1983 »

Ja trzymam osobno, ale zauważyłem, że te zawiasy z pierwszego zdjęcia były dawniej inne i jak teraz składam trójząbkowy z dwuząbkowym to ta trójka strasznie ma powyginane zewnętrzne ząbki na zewnątrz, znaczy się widać to gołym okiem.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: dzidek1983 »

BHs pisze:Trzymam i tak, i tak, w przypadku złożonych nie zauważyłem lawiny pęknięć.
Naprężenia nie powstają tylko przy przechowywaniu, clutch power powstaje przez pocieranie elementu, a kiedy są to siły największe?
Kiedy łączymy / rozłączamy elementy?
Nie mamy w dłoni precyzji wystarczającej aby np. nóżki (a tym samym powiększone study) wkładać w tors pod idealnie prostym kątem.
No tak ale składasz/rozkładasz to może parę razy w roku i na pewno to nie spowoduje pęknięcia, a jak złożysz figurkę i na półce stoi rok, to naprężenie ma czas by działać.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Kalais »

dzidek1983 pisze:Ja trzymam osobno, ale zauważyłem, że te zawiasy z pierwszego zdjęcia były dawniej inne i jak teraz składam trójząbkowy z dwuząbkowym to ta trójka strasznie ma powyginane zewnętrzne ząbki na zewnątrz, znaczy się widać to gołym okiem.
Ten sam problem jest z tymi:

Obrazek

Właśnie przez to mi popękały. Znalazłem u siebie 2 rodzaje, gołym okiem nie do odróżnienia, ale jak się je łączy, to widać, że zupełnie inny rozmiary muszą mieć...
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Innos »

Te segmenty ruchomego ramienia (3612 czy 412) po prostu takie delikatne są i już, ich pękanie to norma niestety. Ale faktem jest, że w tym przypadku bezpieczniejsze jest trzymanie ich złożonych i zminimalizowanie ilości niezbędnych łączeń i rozłączeń.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
Awatar użytkownika
Robotnik
Posty: 209
Rejestracja: 24 sty 2014 19:17
Rok urodzenia: 1998

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Robotnik »

Hej, szukam pudełek na klocki takich, aby zmieścić je w szufladzie o wymiarach 70 cm x 40 cm x 15 cm. Chodzi o to, aby tak dopasować wymiary, aby jak najmniej miejsca się marnowało. Ktoś z Was może coś odpowiedniego polecić? W Ikei ostatnio był bardzo mały wybór.
Kanał z Moimi MOCami na YT: https://www.youtube.com/channel/UCNP2MC ... xwH8JiB1OA" target="_blank BRICKOVERY
Paweł1
Posty: 89
Rejestracja: 30 gru 2017 11:35
Rok urodzenia: 1994

Pudełka

Post autor: Paweł1 »

Chcę kupić kilka pudełek z szufladkami na klocki, ale nie wiem jakie wybrać. Jakie polecacie?
You shoot me down but I won't fall
I am titanium
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: W czym trzymać elementy?

Post autor: Innos »

Polecam używać funkcji "szukaj" zanim zadasz pytanie na które na forum już wielokrotnie odpowiedziano w 22-stronowym wątku. Dla ułatwienia w nim właśnie znalazło się Twoje pytanie. :) Miłej lektury. ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
ODPOWIEDZ