Czyszczenie lego

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Czyszczenie lego

Post autor: dzidek1983 »

Słaby, zeszło ale dalej trzeba czyścić ręcznie szczoteczką.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
solic
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 410
Rejestracja: 30 sie 2013 10:12
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Czyszczenie lego

Post autor: solic »

Czy mył ktoś z Was klocki myjką ciśnieniową?

Po odebraniu kopalni z Nakła i zobaczeniu jak wygląda kurz stwierdziłem, że tylko karcher tu pomoże.
Może nie była to warstwa centymetrowa brudu, ale był to taki kurz przyklejony, który ciężko byłoby usunąć inaczej niż mechanicznie. Ponadto w przekonaniu o zastosowaniu drastycznych środków utwierdziła mnie… pajęczyna znaleziona w środku po rozmontowaniu części dolnej kopalni.

Zacząłem od zdemontowania wszystkich drobnych i słabo trzymających się elementów: ludzików, roślinności itp. Potem moduł po module przepłukałem myjką.
ObrazekWash_01 by solic -, on Flickr

ObrazekWash_02 by solic -, on Flickr


Następnie po ocieknięciu z grubsza moduły zostawiłem do wyschnięcia w garażu (pochylone żeby ociekała woda).
ObrazekWash_03 by solic -, on Flickr

Ludziki, roślinność i inne drobiazgi standardowo wymoczyłem kilka dni w zwykłej wodzie, następnie przetarłem miękką szczotką, odwirowałem w wirówce do sałaty i zostawiłem do całkowitego wyschnięcia.
Po tygodniu schnięcia klocki lśnią jak nowe, pomiędzy klockami również nie stwierdziłem obecności wody – w ramach sprawdzenia porozczepiałem kilka miejsc i wszędzie sucho.

Uwagi:
- Trzeba to robić w miejscu, gdzie później da się znaleźć „odfrunięte” klocki, bo zawsze coś może się odłączyć przy myciu.
- Po myciu dobrze byłoby przedmuchać albo przetrzeć większe gładkie powierzchnie, bo jednak zostają lekkie zacieki.
- Metoda nadaje się, gdy mamy do umycia ażurowe konstrukcje, z dużą ilością studów. Natomiast ciężko będzie zastosować tą metodę do mycia makiety z dużą ilością drobnej roślinności, trawy itp.
- jeśli dobrze pamiętam moja myjka ma 110 bar i to jest trochę za dużo, dlatego używałem lancy z regulacją ciśnienia. Ustawiona na 3/4 mocy było ok.
- troszkę ucierpiały drukowane naklejki (papierowe) – zapomniałem o nich przed myciem.
-----
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Czyszczenie lego

Post autor: jetboy »

Solic- super patent. Moze ambasador moglby to opisać na LAN?
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
solic
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 410
Rejestracja: 30 sie 2013 10:12
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Czyszczenie lego

Post autor: solic »

Jasne, można wrzucać na LAN ze zdjęciami.
-----
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...
ODPOWIEDZ