Czyszczenie lego

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Czyszczenie lego

Post autor: Jerac »

Ciekawe. Jaki był problem z łączeniem? Nie słyszałem do tej pory o żadnych efektach ubocznych więc jak możesz, napisz coś więcej.
Szarnywirk
Awatar użytkownika
Havoc
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1310
Rejestracja: 14 maja 2013 20:00
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czyszczenie lego

Post autor: Havoc »

Klocki są tak doczyszczone po takiej kąpieli, że łączą się i rozłączają trudniej niż nówki. Co do zapachu - ja używam delikatnej gąbki i zwykłego mydła (żadne tam pranie :) ) i po zapachu ACE nie ma śladu.

PS widzę, że niektórzy próbują tego na innych kolorach - odradzam! Testowałem na OldGrey - robią się przebarwienia nie do usunięcia. ACE tylko do białego (jak w reklamie ;) )
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Czyszczenie lego

Post autor: Amal »

Havoc pisze:Klocki są tak doczyszczone po takiej kąpieli, że łączą się i rozłączają trudniej niż nówki. Co do zapachu - ja używam delikatnej gąbki i zwykłego mydła (żadne tam pranie :) ) i po zapachu ACE nie ma śladu.

PS widzę, że niektórzy próbują tego na innych kolorach - odradzam! Testowałem na OldGrey - robią się przebarwienia nie do usunięcia. ACE tylko do białego (jak w reklamie ;) )
Ja po praniu na pół dnia wystawiłem je na taras i po zapachu nie ma śladu. Mocno przebarwione klocki OldGray wyciągnąłem z Ace po 24h. Po przebarwieniach ani śladu, a szary nie różni się od pozostałych szarych.
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Rogdush
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2015 01:25
Rok urodzenia: 1982

Re: Czyszczenie lego

Post autor: Rogdush »

Witam!

Przepraszam za odświeżanie starego wątku, ale zapewne temat jest ciągle aktualny!
Zapraszam nadal zainteresowane osoby na http://brick-world.pl, gdzie opisałem sposoby na czyszczenie i wybielenie klocków, jakie sam stosuje.
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Czyszczenie lego

Post autor: dzidek1983 »

Czy ta woda z proszkiem to na początku robicie ciepłą i rozpuszczacie w niej proszek i potem klocki wkładacie?
Mam kilka klocków które znalazłem "na" szafie, bardzo się zakurzyły i niestety na białych elementach po odkurzeniu został taki szary nalot.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czyszczenie lego

Post autor: Kalais »

Odradzam proszek, szczególnie jak masz dzieci, które się bawią klockami. Lepiej żeby "jadły" płyn do naczyń podczas gryzienia bricków ;)

Ciepła woda, max 40 stopni. Tu masz krok po kroku, nawet ze zdjęciami ;) jak myć klocki - klik
Awatar użytkownika
Loghan
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2017 15:52
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Wielka Metropolia Silesia

Re: Czyszczenie lego

Post autor: Loghan »

Kalais pisze:jak myć klocki - klik
No to to muszę pewnego dnia sam zrobić. Swoją drogą, mam niestety trochę klocków, które... khem, zardzewiały. Jak? Otóż, przechowywane były swego czasu w metalowej puszce/beczce, takiej większej na lizaki. O, coś takiego
Obrazek.
W sumie to nie wiem czy dokładnie nie taka jak któraś z nich, w końcu jestem dziecięciem lat 90' :)
I na tę puszkę kiedyś spłynęła zawartość akwarium, jak się okazało. A potem minęły z 4 lata. I teraz mam część pięknych klocków w wersji "mega vintage", i za cholerę nie wiem co z tym zrobić. Wrzuciłbym zdjęcie, ale akurat tamte mam w domu mamy. No, więc z tym też miałem zagwozdkę swego czasu, ostatecznie jak to się ponoć mawia - odniosłem porażkę, miast ponieść sukces, i dałem sobie spokój. I tylko łkałem cicho w kącie, kiedy nikt nie patrzył...
*****
The "h" is silent.
***
Awatar użytkownika
Innos
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2696
Rejestracja: 23 lip 2013 16:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Krakówarszawa
Kontakt:

Re: Czyszczenie lego

Post autor: Innos »

Loghan pisze:Swoją drogą, mam niestety trochę klocków, które... khem, zardzewiały.
[...]I teraz mam część pięknych klocków w wersji "mega vintage", i za cholerę nie wiem co z tym zrobić.
Coca-Cola? ;) O ile same klocki by się nie rozpuściły... ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Czyszczenie lego

Post autor: dzidek1983 »

Wrzuciłem swoje do wody z płynem na noc, zobaczymy co to dało jutro :)
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
owen444
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2020 18:10
Rok urodzenia: 1980

Re: Czyszczenie lego

Post autor: owen444 »

i jaki efekt??
ODPOWIEDZ