katalogowanie klocków

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
rASch
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3120
Rejestracja: 14 maja 2013 20:37
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Radzionków
Kontakt:

Re: katalogowanie klocków

Post autor: rASch »

Podziału nie ma bo nie od tego jest Bricklinkowa platforma. Aczkolwiek możesz po prostu mieć zamknięty sklep, i by wejść do sklepu trzeba mieć hasło. Nikt nie kupi, nawet nie zobaczy co masz w sklepie jeśli nie będzie znał hasła ;)
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: katalogowanie klocków

Post autor: jetboy »

miszszczu pisze:
jetboy pisze:
miszszczu pisze:Mam konto na BL
Szukam właśnie takiej opcji jak piszesz, że znajduję zestaw i klikam coś w stylu - dodaj do swojej kolekcji, a nic takiego nie widzę (...) Kombinuję jak to zrobić ale albo mnie odsyła, że muszę mieć konto sprzedawcy ( a ja przecież nie chcę mieć konta)
Czyli dostałeś rozwiązanie ale nie chcesz z niego skorzystać, i to jak widzę jest moja wina...

Dodaj opcje sprzedawcy do swojego konta (jest napisane w polskim helpie jak to zrobić). Nic to nie kosztuje i nic sprzedawać nie musisz, ale będziesz mógł wtedy zrobić to co chcesz.
Bałem się że jak dodam konto sprzedawcy, i nawrzucam tam zestawy to ludzie będą chcieli kupować ode mnie. Wiem że nie muszę sprzedawać, ale odpisywanie każdemu, że robię sklep ale nie chcę nic sprzedawać może być męczące na dłuższą metę
No chyba że to tak nie działa a ja czegoś w funkcjonowaniu konta sprzedawcy nie rozumiem.
Jest coś takiego jak podzielenie konta sprzedawcy na prywatny zbiór i zbiór na sprzedaż?
Bricklink nie służy do katalogowania klocków. Ale to co chcesz możesz zrobić korzystając z funkcjonalności sprzedawcy.
Można ustawić że sklep jest zamknięty - wtedy sobie edytujesz zatowarowanie, ale nikt nie może nic kupić.
Oprócz tego masz 3 dodatkowe magazyny A,B,C które możesz edytować w czasie kiedy jest sklep otwarty, ale dopóki nie przełożysz wajchy nikt ich oprócz ciebie nie będzie widział.

edit: dodam jeszcze że plan "kupie wszystko w jednym miejscu" może się trochę nie udać. (Mi się zwykle nie udaje - zawsze coś trzeba dokupić w 2-3 sklepach)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
dzilek
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2014 00:17
Rok urodzenia: 1988

Re: katalogowanie klocków

Post autor: dzilek »

Tak w skrócie:

* "My Wanted List" (Lista poszukiwanych przedmiotów) - możesz tworzyć listy (nawet kilkanaście) elementów jakie poszukujesz. Ja robię nowa liste do każdego starego kompletowanego zestawu, wtedy jak przyjdą klocki to wiem do którego zestawu je dołączyć.

* opcja "Part Out" przy dodawaniu zestawu do "Wanted List" - będziesz mógł sobie wybrać z listy elementy które chcesz dołączyć do listy zakupów.

* klocki możesz wyszukiwać według danej listy (albo wszyskich list na raz) według sklepów. Z tego co pamiętam to jest filtr Polska/Unia Europejska/Świat.

* w każdym sklepie jest taki link "Show All Items this store has on my Wanted List" i Ci od razu pokaże jakie elementy z tego sklepu są na Twojej liście zakupów.

PS. Bricklink na początku odstrasza interfejsem, ale to tylko kwestia przyzwyczajenia.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: katalogowanie klocków

Post autor: Sirius »

Czy jak mam już zamknięty sklep na bricklinku to jest taka opcja żeby za jednym zamachem dodać do niego wszystkie sety, które mam skatalogowane na bricksecie? Da się to jakoś eksportować?
Awatar użytkownika
jankes666

Re: katalogowanie klocków

Post autor: jankes666 »

Witam.

Co prawda post dawno bez wpisów ale może komuś się przyda.
Do katalogowania klocków najlepsza strona jaką znam to Rebrickable.com
Konto podstawowe darmowe w zupełności wystarcza.
Posiada bardzo dużo funkcjonalności. Poza katalogowaniem zestawów i części w nich zawartych oraz dodanych luzem, można sprawdzić czego brakuje, co można zbudować z tego co się ma i bardzo wiele innych. Pomaga w zakupach, wyszukuje sam po sklepach z bricklink, brickowl i innych.
REX
Posty: 338
Rejestracja: 10 paź 2014 11:46
Rok urodzenia: 1962
Lokalizacja: Chojnice

Re: katalogowanie klocków

Post autor: REX »

jankes666 pisze:
Do katalogowania klocków najlepsza strona jaką znam to Rebrickable.com
Pytanie tylko czy ma już wszystkie klocki w bazie danych?
Swego czasu miał spore luki i nie wszystkie klocki dało się skatalogować (przede wszystkim brakowało odpowiednich kolorów)
ODPOWIEDZ