sklep na bricklink

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
marki
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3173
Rejestracja: 17 sty 2014 13:42
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: sklep na bricklink

Post autor: marki »

solic pisze:Kupowałem tam ostatnio. Uczucia mieszane.
Przede wszystkim jakość używanych klocków bywa różna, choć trzeba powiedzieć że totalnego złomu tym razem nie dostałem, kilka lat temu ten sprzedawca (a właściwie ta sprzedawczyni) potrafiła wciskać klocki całkiem pogryzione. Obecnie zdarzają się klocki porysowane albo z niewielkimi przebarwieniami, ale dla mniej wymagających jakość jest akceptowalna.
Druga rzecz to koszty wysyłki i średnia wartość za "lot". Warto dokładnie przestudiować warunki sklepu, żeby się nie naciąć.
Np. jest taki zapis w regulaminie: "Przy zakupach powyżej 200 zł wysyłamy klocki wyłącznie wartościową przesyłką, jej dodatkowy koszt pokrywa kupujący."
Składając zamówienie w pewnym momencie zapaliła się w głowie lampka ostrzegawcza i choć planowałem większe zamówienie, zamówiłem w pierwszym rzucie tylko najpotrzebniejsze klocki na kwotę poniżej 200zł. Następnie zapytałem jaki będzie koszt wysyłki, jeśli jeszcze coś dorzucę. Pani wyceniła przesyłkę na... 24 zł!!!. Fakt, że zamówiłem kilka większych elementów, ale ich łączna waga nie przekroczyła 2 kg. Jak łatwo się domyślić nie dorzucałem już nic do zamówienia i pani musiała wysłać za te słynne zryczałtowane 12 zł.
W moim zamówieniu brakowało kilkudziesięciu płytek, ale po zgłoszeniu bez żadnego problemu braki zostały dosłane.

Podsumowując, ja nie skreślam tego sklepu całkowicie, tym bardziej że wybór ma całkiem spory, ale zalecam ostrożność.
tak masz rację widzę to na allegro ceny czasem z kosmosu.
***** ***
___________________________________
Marek do garów, Ania do klocków! :)
piotrek456
Posty: 11
Rejestracja: 27 paź 2013 17:56
Rok urodzenia: 1999
Lokalizacja: Białystok

Re: sklep na bricklink

Post autor: piotrek456 »

Wtam ja w tym sklepie zrobiłem zamówienie gdzieś w listopadzie . Minimalna cena na zamówienia wtedy była na 24 euro , a jedna pozycja to było min 1 euro . Miałem kilka pozycji które nie przekraczały tego jedne euro , ale po skonsultowaniu się z panią obsługującą ten sklep zgodziła się na takie zamówienie co złożyłem.
Wiadomości wysyłałem jej na emaila .
Awatar użytkownika
Dejw
Posty: 254
Rejestracja: 17 lip 2013 19:53
Rok urodzenia: 1994

Re: sklep na bricklink

Post autor: Dejw »

piotrek456 pisze:jedna pozycja to było min 1 euro . Miałem kilka pozycji które nie przekraczały tego jedne euro , ale po skonsultowaniu się z panią obsługującą ten sklep zgodziła się na takie zamówienie co złożyłem.
Średnio po 1 euro, proszę czytać ze zrozumieniem.
ODPOWIEDZ