sklep na bricklink

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
tajfek
Posty: 39
Rejestracja: 14 gru 2013 13:02
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Jordanów

sklep na bricklink

Post autor: tajfek »

Czy ma ktoś doświadczenie w zakupach w sklepie na BL ZOLCIASZEKPLUS?
Awatar użytkownika
solic
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 410
Rejestracja: 30 sie 2013 10:12
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: sklep na bricklink

Post autor: solic »

Kupowałem tam ostatnio. Uczucia mieszane.
Przede wszystkim jakość używanych klocków bywa różna, choć trzeba powiedzieć że totalnego złomu tym razem nie dostałem, kilka lat temu ten sprzedawca (a właściwie ta sprzedawczyni) potrafiła wciskać klocki całkiem pogryzione. Obecnie zdarzają się klocki porysowane albo z niewielkimi przebarwieniami, ale dla mniej wymagających jakość jest akceptowalna.
Druga rzecz to koszty wysyłki i średnia wartość za "lot". Warto dokładnie przestudiować warunki sklepu, żeby się nie naciąć.
Np. jest taki zapis w regulaminie: "Przy zakupach powyżej 200 zł wysyłamy klocki wyłącznie wartościową przesyłką, jej dodatkowy koszt pokrywa kupujący."
Składając zamówienie w pewnym momencie zapaliła się w głowie lampka ostrzegawcza i choć planowałem większe zamówienie, zamówiłem w pierwszym rzucie tylko najpotrzebniejsze klocki na kwotę poniżej 200zł. Następnie zapytałem jaki będzie koszt wysyłki, jeśli jeszcze coś dorzucę. Pani wyceniła przesyłkę na... 24 zł!!!. Fakt, że zamówiłem kilka większych elementów, ale ich łączna waga nie przekroczyła 2 kg. Jak łatwo się domyślić nie dorzucałem już nic do zamówienia i pani musiała wysłać za te słynne zryczałtowane 12 zł.
W moim zamówieniu brakowało kilkudziesięciu płytek, ale po zgłoszeniu bez żadnego problemu braki zostały dosłane.

Podsumowując, ja nie skreślam tego sklepu całkowicie, tym bardziej że wybór ma całkiem spory, ale zalecam ostrożność.
-----
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: sklep na bricklink

Post autor: Jerac »

Jest z pewnością lepiej niż kiedyś, ale to żadne osiągnięcie bo kiedyś ten sklep to był jeden z najgorszych na rynku. Fakt faktem już nie wrzucają śmieci do klocków używanych, a kupowałem tam ostatnio 2 razy i parę kilo więc mam pewne doświadczenie.

Czasy przesyłki bardzo długie, w obu przypadkach musiałem ponaglić (natomiast w obu po ponagleniu poszło szybko).

Ceny przesyłek... nie wiem, ja i tak takie absurdalne ilości brałem że nie zwracałem już uwagi czy przesyłka jest za 40 czy 43...
Szarnywirk
Awatar użytkownika
tajfek
Posty: 39
Rejestracja: 14 gru 2013 13:02
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Jordanów

Re: sklep na bricklink

Post autor: tajfek »

Dzięki za odpowiedź.
Muszę dokupić kilka elementów train, wózki, zaczepy, etc.
Ceny mają dobre, ale telefon podany w informacji o sklepie urywa się po pierwszym sygnale i następuje cisza, a czas połączenia leci..
Wysłałem sms ale odpowiedzi zero..
Będę uważał, może uda mi się to jakoś sfinalizować.
Mój problem jest taki, że to mój pierwszy zakup na BL i nie chciał bym się zrazić na wstępie.
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: sklep na bricklink

Post autor: Jerac »

Dla mnie zasada prosta: zero kontaktu = zero zamówienia.

Poszukaj innego sklepu. Polecam zagraniczne - często przesyłka praktycznie taka sama cenowo jak krajowa, a jakość jest z reguły perfekcyjna - nawet używanych klocków.
Szarnywirk
Awatar użytkownika
Kris Kelvin
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11901
Rejestracja: 16 maja 2013 09:08
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Chateau de Mokotoff
Kontakt:

Re: sklep na bricklink

Post autor: Kris Kelvin »

To specyficzny sklep z tego co wiem. Robiłem zamówienie tylko raz, całkiem niedawno. Większość z tego co brałem to były klocki używane i były używane, ale bez straszliwej jakości. Dla mnie całkowicie akceptowalne. Wezwanie do zapłaty dostałem błyskawicznie, przesyłka też przyszła po kilku dniach. Z mojej strony narzekać nie mogę.
Świat ten patrzył na Paszczaka z żałością i oczekiwaniem, a Paszczak odpowiadał mu spojrzeniem pełnym paniki.
Awatar użytkownika
tajfek
Posty: 39
Rejestracja: 14 gru 2013 13:02
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Jordanów

Re: sklep na bricklink

Post autor: tajfek »

Kolejny próg to min buy.

My Shopping Cart contains 28 Items in 6 Lots totalling EUR 28.93 (~PLN 122.64)
EUR 33.57 (~PLN 142.32) more needed to reach store minimum. (?)

Czy to znaczy że muszę wydać 265 złotych aby zamówienie zostało zrealizowane?

Nie rozumiem też tego:

"...Przy zakupach powyżej 200 zł wysyłamy klocki wyłącznie wartościową przesyłką , jej dodatkowy koszt pokrywa kupujący. Kompletne zamówienie powinno mieć średnią 2 euro ( 8,38 zł ) za pozycję inaczej zostanie anulowane."

Czy w tym wypadku nie uda mi się kupić po sztuce
Obrazek oraz Obrazek
bo ich wartość za pozycję odpowiednio 0,29 i 0,24 euro... a co jeśli mają tylko 1 Qty? o wart 0,24?

Chory ten sklep chyba faktycznie poszukam innego.
Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 107
Rejestracja: 20 lip 2013 16:07
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa

Re: sklep na bricklink

Post autor: bonczyk85 »

Przekopiuję swojego posta z LP, kupowałem właśnie elementy trains:

Świadomy różnych opinii ostatnio zaryzykowałem i wypróbowałem "Zolciaszka"...
Podział na sklep: Polski
ZOLCIASZEKPLUS
http://www.bricklink.com/store.asp?p=ZOLCIASZEKPLUS" target="_blank
Opinia na temat sklepu
I w sumie wszystko OK. Chociaż trzeba zastrzec, że moje zamówienie było specyficzne - uzupełnienie zasobów torów 9V (zwrotnice, skrzyżowania) - "zwykłych" klocków nie brałem. Ale jeśli chodzi o te elementy to z polskich sklepów było najtaniej, a w porównaniu ze sklepami zagranicznymi cena średnia. Tory tylko lekko zakurzone, trzeba se je było umyć:).
Wysoka cena jednostkowa elementów mojego zamówienia powodowała, że limit dolny 1,68 euro średnio za pozycję nie był problemem.
Przy większym zamówieniu zryczałtowany koszt wysyłki 12 zł + kilka zł obligatoryjnego ubezpieczenia też można zaakceptować.
My sets:): http://www.brickset.com/search/?ownedBy=bonczyk85
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?
Awatar użytkownika
Dejw
Posty: 254
Rejestracja: 17 lip 2013 19:53
Rok urodzenia: 1994

Re: sklep na bricklink

Post autor: Dejw »

tajfek pisze:Czy w tym wypadku nie uda mi się kupić po sztuce
Obrazek oraz Obrazek
bo ich wartość za pozycję odpowiednio 0,29 i 0,24 euro... a co jeśli mają tylko 1 Qty? o wart 0,24?
Jeśli masz 6 pozycji za prawie 29 euro to wychodzi średnio prawie 5 euro, a trzeba się zmieścić powyżej 2, więc nie widzę powodu do paniki.
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: sklep na bricklink

Post autor: Jerac »

tajfek, tak, minimalne zamowienie w tym sklepie to 265 zł. Mniej się nie da, chyba że uda Ci się skontaktować ze sprzedawcą - przy czym generalnie odradzam chyba że jesteś ze sprzedawcą zaprzyjaźniony. Po coś są te limity.

Natomiast co do pojedynczych klocków nie do końca zrozumiałeś :)

Chodzi o to aby w całym zamówienia średnia cena za pozycję nie była mniejsza niż 2 euro. Pozycja to jedna linia zamówienia, a więc na przykład 200 bricków 1x2 w kolorze czerwonym. Ta pozycja ma wartość dajmy na to 40 zł przy założeniu że jeden taki brick kosztuje 20gr.
Jeśli więc masz zamówienie z 10 pozycjami o łącznej wartości 200 złotych, wtedy średnia cena dla pozycji to 20 zlotych (a więc się łapiesz). Jeśli dodasz do tego te dwa klocki, będziesz mieć 12 pozycji na - powiedzmy - 204 złotych, a więc średnia cena na pozycję to będzie 17 złotych.

Natomiast jak masz zamówienie na 200 złotych ale 100 pozycji, wtedy średnia wynosi 2 zł.

Ogólnie to jest po to aby sprzedawca nie spędził za dużo czasu na wybieraniu klocków do marnego zamówienia. Wyobraź sobie że ktoś zamawia 500 kompletnie różnych klocków za łączną sumę 30 złotych... jeśli sklep jest duży, obsługa takiego zamówienia jest zwyczajnie męcząca i właściciel może pozwolić sobie na pozbycie się takich "marnych klientów".

Inna sprawa że wg mnie obsługa zolciaszka jest zwyczajnie leniwa, bo kryteria mają naprawdę drakońskie. Takim niejako standardem na rynku jest 1 euro średnio za pozycję i jakieś 10 euro ceny minimalnej... a nie 2 i 62...
Szarnywirk
ODPOWIEDZ