łączenie liftarmów

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: łączenie liftarmów

Post autor: goldsun »

Jerac pisze:A więc masz trapez (taki klasyczny, szersza dolna podstawa, krótsza górna), i na górnej podstawie będzie wisieć cała masa naprawdę dużego MOCa? Czarno to widzę, szczerze mówiąc.
Docelowo raczej dalej będzie wzmocnienie w środku. I do tego wzmocnienia będzie przymocowana reszta korpusu (zaraz masa, raptem jakieś 7kg :-)).
W wersji rzeszowskiej te górna belka wisiała na pojedynczych pinach, wzmocnienie w środku było przymocowane do tych bocznych belek trapeza, umieszczonych pod kątem. W związku z czym ta górna belka może się ruszać, co powoduje czasami "rozłażenie się" a to generuje dodatkowe luzy/opory dla ruchu gąsienic.
W wersji krakowskiej luz był z przodu, przy kole napędowym.
Nie jestem w stanie całkowicie/dokładnie wypełnić środka, tak, żeby te luzy całkowicie zlikwidować.
Dlatego kombinuję jak zbudować stelaż który nie będzie miał żadnego kawałka "luźnego".
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
Dejw
Posty: 254
Rejestracja: 17 lip 2013 19:53
Rok urodzenia: 1994

Re: łączenie liftarmów

Post autor: Dejw »

Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: łączenie liftarmów

Post autor: goldsun »

Dejw: założenie jest takie, żeby zrobić stelaż "pusty w środku".
Kojarzę po prostu, że dało się zrobić zamknięty kształt z samych liftarmów łamanych, tylko nie pamiętam jak.
Wzmocnienie/kraty w środku docelowo pewnie jakieś będą, ale sztywna rama mi ułatwi życie/budowanie.
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
Dejw
Posty: 254
Rejestracja: 17 lip 2013 19:53
Rok urodzenia: 1994

Re: łączenie liftarmów

Post autor: Dejw »

Możesz zrobić kratownicę w kształcie trapezu pustego w środku. Ale ogólnie to chodziło mi o samą ideę kratownicy, gdzie masz pręty połączone przegubami i nie musisz niczego łączyć na "2 piny".
ODPOWIEDZ