Projekt zestawów, produkcja i ich dystrybucja

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
qwerty129

Projekt zestawów, produkcja i ich dystrybucja

Post autor: qwerty129 »

Szanowni Forumowicze/Forumowiczki.

Piszę, gdyż chciałbym się z wami podzielić pewnym odkryciem odnośnie czasu jaki mija od zaprojektowania zestawu i jego wyprodukowania a czasem jego dystrybucji.
Otóż, dotąd byłem przekonany, że zestawy Lego projektuje się jakiś rok, może dwa przed ich wprowadzeniem na rynek (dystrybucja do sklepów detalicznych). Jednak dziś odebrałem paczkę z zestawami naszej ulubionej firmy zabawkarskiej i odkryłem, że sprzedawca przesłał mi je w pudle zbiorczym od zestawu 60304 Road Plates, który według naklejki na nim został wyprodukowany na terenie Republiki Czeskiej w (uwaga) roku 2012, w listopadzie.
Tym samym okazało się, że czas pomiędzy zaprojektowaniem oraz wyprodukowaniem a dystrybucją zestawów wynosi nieraz aż 9 lat.
Jestem tym mocno zaskoczony, wręcz w pewnym stopniu zszokowany (powyżej napisałem dlaczego).
Czyli - jeżeli komuś udałoby się zakraść do magazynów Lego, to byłby w stanie dowiedzieć się, co firma wprowadzi do sprzedaży za kilka lat !!!
A duńska firma tak skąpo udostępnia informacje odnośnie zestawów, które będą dostępne w sklepach za pół roku, a tymczasem trzymają zestawy w magazynach przez blisko dekadę.

Pozdrawiam,

qwerty129
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Projekt zestawów, produkcja i ich dystrybucja

Post autor: Kalais »

Ciekawe ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
romkoo
Posty: 391
Rejestracja: 30 wrz 2016 12:32
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Projekt zestawów, produkcja i ich dystrybucja

Post autor: romkoo »

Cóż błędy w nadruku również się zdarzają. Znam przypadki wycofywania karoserii samochodów z produkcji czy butelek piwa w ogromnych ilościach ponieważ numer Vin czy data ważności zostały źle ustawione na maszynie. Powodów może być wiele.
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: Projekt zestawów, produkcja i ich dystrybucja

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Po jednym przypadku tego typu nie powinno się wyciągać tak daleko idących wniosków.
To pożywka dla różnych teorii.

Jeden przypadek to co najwyżej ciekawostka, zaczątek do dyskusji.
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
ODPOWIEDZ