Skąd brać klocki na budynki

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
bRk

Skąd brać klocki na budynki

Post autor: bRk »

Witam, zainspirowani LEGO Masters postanowiliśmy z synem spróbować sił w budowaniu budynków w skali minifigurki. Nie chcemy jednak niszczyć gotowych zestawów które już posiadamy, a raczej pomysł polega na tym żeby wkomponować je do naszego miasta.
Moje pytanie brzmi następująco, gdzie można kupić klocki na budynki. Jak się za to zabrać? Bazujecie na klockach kupowanych na wagę, czy można zamówić gdzieś zestawy luźnych klocków, a może wystarcza zestawy Lego classics?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pit
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3905
Rejestracja: 16 maja 2013 13:28
Rok urodzenia: 1975
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Skąd brać klocki na budynki

Post autor: pit »

Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Skąd brać klocki na budynki

Post autor: Jaskier »

LEGO Classic mają za duży misz-masz kolorystyczy, żeby z nich budować budynki, chociaż na dobrej promocji warto taki zestaw wziąć.
Klocki kupowane na wagę z tzw. mixów nie będą miały z kolei za dużo części do budowy budynków, gdyż zestawy ich najwyczajniej w świecie nie mają za dużo.

Tak jak Pit napisał - najlepiej sięgnąć do Bricklinka.
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Skąd brać klocki na budynki

Post autor: glaz_pimpur »

bRk pisze:Witam, zainspirowani LEGO Masters postanowiliśmy z synem spróbować sił w budowaniu budynków w skali minifigurki. Nie chcemy jednak niszczyć gotowych zestawów które już posiadamy, a raczej pomysł polega na tym żeby wkomponować je do naszego miasta.
Moje pytanie brzmi następująco, gdzie można kupić klocki na budynki. Jak się za to zabrać? Bazujecie na klockach kupowanych na wagę, czy można zamówić gdzieś zestawy luźnych klocków, a może wystarcza zestawy Lego classics?

Pozdrawiam
My nie "niszczymy" gotowych zestawów, bo ich zazwyczaj wcale nie budujemy. Jeśli masz problem z rozłożeniem zestawu złożonego z instrukcji, to kup drugi taki sam. Duże zestawy to najtańsze źródło klocków. A resztę dokupisz na bricklinku.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Cubeous
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 164
Rejestracja: 09 lut 2019 17:31
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Skąd brać klocki na budynki

Post autor: Cubeous »

a to zestawy się zostawia złożone? :D
Cube Brick: YouTube / Flickr / Facebook / Instagram
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Skąd brać klocki na budynki

Post autor: Jellyeater »

Szybciej rozsortować niezłożone. ;-)0
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
ODPOWIEDZ